bugün

GEZiPARK TAKSiM DAYANIŞMA ORGANiZASYONUNUN AÇIKLADIĞI KARARDIR.
GEZiPARKI DiRENiŞE DEVAM KARARI ALDI.
YILGINLIK YOK DiRENiŞ VAR.
HER YER TAKSiM HER YER DiRENiŞ.
http://taksimdayanisma.or...er-taksim-her-yer-direnis
polis terörü sonucu kaybettiğimiz en az 4 ölümüz,
binlerce yaralımız,
karşılanmayan talepler var.

bunlar karşısında kibrinden ve kininden kudurmuş bir de padişahımız var.

durum buyken direniş elbette katlanarak devam edecek.
ya ne olacağıdı?
çözülen hiçbir şey yok normal olandır. işi gücü olup düzenden memnun olanların hoşnut olmaması normaldir. iş yokmuş güç yokmuş. oraya gidenlerin hepsi üniversiteli gençlik işsiz güçsüz tabii.
fiili olarak etkisi olacağını sanmadığım karardır. yaz geliyor tatil geliyor. oradaki insanların tatilllerini gözden çıkaracağını hiç sanmıyorum.
kurtuluş yok teş başına, ya hep beraber ya hiç birimiz. açıklamanın kısa özeti budur. bir kaç güzel söze ve iyi niyet tiyatrosuna karnımız tok akan kanın çekilen acıların hesabı sorulmadan mücadele bitmeyecek denilmiştir...
görsel
biber gazının yasalitesini arttıracaktır. o halde biz de devam!..
dayağa doyacaklarının kanıtı olacaktır. dünyanın hiçbir yerinde böyle bir "su kaçırma" olayına tahammil edilemez. direniş denen bu olayın kimlerin elinde olduğu iyice belli olmuştur, ve onlar da bu işsiz güçsüz maşalarını bırakmak istememektedir.
hâlâ üzüm yendiğini düşünenleri ortaya çıkaran karardır. ne yapmış hükümet bu direnişin bitmesi için, yargı kararına uyacaz demiş. e bu bir kazanım değil ki. zaten uyacaktı, eğer yargı hükümetten bağımsızsa. ki akp ve yanlıları öyle olduğunu iddia ediyor. e ne anladım ben bu anlaşmadan?

biz sadece üzüm yemek istiyoruz. ve eğer bağcı buna izin vermeyecekse, bi zahmet bağcı da nasibini alsın.
korkuyor recep tayyip
ölülerden korkuyor.
kore daglarindan geliyor kimi
apaçik gözleri dumanli
kaytan biyiklari kanli
yaslari yirmi.

korkuyor recep tayyip
ölülerden korkuyor
hele çocuk ölülerinden.
karinlari davul gibi, boyunlari çöpten ince,
kiriyorlar recep bey'in mutfak camlarini
her gece mezarlarindan çikinca...

korkuyor recep tayyip
dirilerden korkuyor
hele çariklilardan
hele kasketlilerden.
kasketliler hayini bagislamayi bilmez.

korkuyor recep tayyip
kocaman yanaklari
sarkiyor yagli, sari.
korkuyor recep tayyip
üç saata indi uykusu.
korkuyor recep tayyip
hiçbir korkuya benzemez
halkini satanin korkusu.

nazım hikmet

edit:nazım hikmetin 'korku adlı şiirinden alınmıştır.adnan menderes yazan kısımları recep tayyip olarak değiştirilmiştir.cuk oturmuştur.
chp iktidara gelene kadar da direnişe devam edeceklermiş. oohooooooo
işgalci kuvvetlerin aldığı son karar.

benim taksime gidip rahatça gezip tozma özgürlüğümü 20 gündür elimden alan özgürlük savaşçılarına selam olsun. valla bak.
kendileri gibi yavşak, dönek sananlara iyi cevaptır. davasının sonuna kadar giden yurttaşlardır.

helal.
platform açıklamıştır.

mabadımız kaşınıyor demiştir.

ağlamak yok ama!

polis gaz atıyor.
ama sopayla vuruyor
gözüm çıktı benim
arka sokağa çektiler
bomba kıçıma kaçtı

hazır olsun herkes bunları duymaya.
hewal erdoğancı kürtleri yerinden hoplatmış beklenen açıklama.

insanları infaz eden katiller, onlara bu emri veren hainler yargılanmadan biteceğini mi sandınız?
başbakan erdoğan ın gergin tavrının neticesinde alınan karardır.

(bkz: aşırı sendikacı)
(bkz: o göt gökten inecek)
doğru bir karardır. ülkeyi yobazlara, cahillere ve amerikayı yalayanlara bırakmamak lazım.
duyuyor musun sesi?
işte bu halkın öfkesi,
olmayacak hiçbir zaman bir başkasının kölesi

sanki kalp atışları, karışıyor davullara
yürüyoruz gururla yeni bir yarına
sen de gel katıl bize diren bütün bu baskıya
durur koca dünya, barikatın arkasında
sen de özgürlüğün için diren omuz omuza.

duyuyor musun bizi?
işte çapulcunun sesi
olmayacak hiçbir zaman bir başkasının kölesi
sanki kalp atışları karışıyor davullara
yürüyoruz gururla yeni bir yarına..

http://www.youtube.com/watch?v=FctAww-4p9k

dinleyin.. zekanız anlamaya yetmez ama belki kalbiniz bir şeyleri duyar..

parktaki gençlere işsiz güçsüz diyenler; çoğu istanbul'un kalburüstü üniversitelerinin öğrencisi, siz öğrenciyken ne yapıyorduysanız onlarca katını yapıyor o boğaziçili, itü'lü ve diğerleri.
Orada sadece onlar yok, sadece benim tanıdığım kurumsal şirketlerin orta ve üst düzey yöneticilerini toplasak zaten parkın çoğunluğunu oluşturur. herkesin kitlesi, kitlesinin niteliği belli. orada durun. sizin ve sizin gibi seçmenlik yapanların seviyesini biliyoruz, parktakilerin seviyesini biliyoruz. orada susacak kadar şerefli olun bari.. normalde şeref beklemiyorum.
amacını aşmış bir eylemin son çırpınışları. ilk günleri güzeldi polisin şafak baskınına tepki de güzeldi lakin ardından olanlar güzel değildi.
hükümet tarafından net tavırlar sergilenmediği için doğru karardır. yargıya olan güven tamamen bittiği için insanlar o kararın hükümet lehine bozulacağını çok iyi biliyor. referandum ise tam saçmalık. bu olay ancak meclis kararıyla ve tüm türkiye'de olabilir ki bu çok gereksiz. bu halk zaten sokaklarda referanduma gerek var mı? erdoğan kesin bir dille gezi parkı'nın park olarak kalacağını açıklamalı. ayrıca ölenlerin, yaralananların hesabı sorulmadı daha. izmir'de elinde sopalarla eylemci döven polis görünümlü ak gençliğin hesabı sorulmadı. orantısız şiddet ve biber gazı kullanımı için kimse hakkında soruşturma açılmazken gönüllü doktor ve tweet atanlar hakkında hemen soruşturma açılması bu eylemin bitmemesi için sebeplerden sadece birkaçı. bunun da ötesinde halkı galeyana getiren hareketler yapanlar hakkında hukuki işlem yapılacakmış. soruyorum, melih gökçek hakkında da soruşturma açılacak mı? zira evde duran yüzde elliyi galeyana getirip eylemcilerin üstüne saldırmaları için inanılmaz bir provokasyona imza attı twitter üzerinden.
euro oldu 2.50 yeter amk. hayatımız sikilecek bertaraf olacağız, piyasanın anası sikildi, keyfiniz yerinde şimdilik yarın öbür gün fişle yağ almaya başladığımız günler gelsin göreceğim hepinizin götünü o zaman. özentiler sizi.
faşist olan çapulcu solcu tayfanın yaptığı faşistlik'ten başka bir şey değildir.
gezi parkında inanç yoksunu kararmış sıfatları ve ellerinde bira şişeleri gezerler.
Yanlış karardır. ülkeyi daha çok kaosa sürükleyecek durumdur. hükümetin sert müdahalesini haklı hale getirecektir. halk desteğini azaltacak karardır. topyekûn devam yerine sembolik bir iki çadır kalsa idi daha etkili olacaktı.

oradaki esnaf zarar ediyor. oteller boş. konsolosluklar vize vermiyor yani dolaylı veya direk çok fazla insanın canı yanıyor. şu unutulmamalıdır bizim millet vatanı için canını verir ama malını vermez. 18 gün bu durumdan etkilenenler daha fazla sessiz kalmayacaklardır.

bu durum böyle devam ederse sonu çok daha keskin kutuplaşmalara gidecektir. çevre duyarlılığı, polisin sert müdahalesi be gençlere olan desteği arttırmıştı. bu iki konuda alınan kazanımlar bence bu aşamada yeterli olmalı. artık halk gördü ki bir araya gelince bu hükümet geri adım atıyor. hükümetin bir sonraki yanlışında yine toplanılıp hükümete geri adım attırılabilir. gezi parkında bundan sonrasının sonu iç savaş. eğer bunu istiyorsanız vatan hainisiniz.
direnişe devam yerine direnişi sonlandırma kararı alınsaydı burada bikbikleyen tiplerin "ya nolacağıdı" gibilerinden tepkilerine maruz kalacak olan durum. sizi tatmin etmeye mi uğraşıcaz lan biz? tabii ki de direnişe devam, sonuna kadar devam.
her şeyi muhaliflerin üstüne at, sonra da "bak ülkenin imacı boziliyi, dolar yükseliyi" diye zırla.

ne kolaymış lan ülke yönetmesi...

gerçekten gösterilerin bitmesini isteyen sorumlu bir politikacı önce içişleri bakanı ve vali'nin istifasını alır, çıkar özür diler sonra halkın tapulu malı olan ve başka amaçla kullanılması kanunsuz olan parkı gasbetmeye çalışan ekibi tutuklatır, aşırı güç kullanan emniyet mensuplarını yargı önüne çıkartır ve sokaklardaki göstericilerin derdini dinleyecek "yandaş olmayan" heyetler kurar. (açılım yani "pkk'ya af ve özerklik" için heyet kuran adamların aklına gelmemesi ilginç tabi.)

hala burdan mağduruz da mağduruz zırlaması çıkaranlar kendilerinde maşallah hiç kabahat aramıyorlar...

bu olan bitende sorumluluğu en az olan unsur halk ve direniştir.