bugün

entry'ler (131)

kedi seven salak insan modeli

herhangi bir hayvanı, insanlara ait kişisel özelliklerle tanımlayacak kadar salak olmayan insandır.

dünya tatlısı varlıkları sevemediğiniz için saçma sapan bahaneler aramayın.

allah canlıları evrimle yaratmış olamaz mı

http://arsiv.ozgurdusunce...D=266&alt_kategori=29

metal müzik dinlemeye başlayacaklara tavsiyeler

sertmiş bu paylaşılır deyip facebookları darlamayın. sizin geçtiğiniz yoldan on beşinci defa geri dönenler olduğunu unutup acaip müzik biliyorum ben yea havalarına girmeyin. bunlar oldukça itici görünen konular. bir diğerine geleceksek, sonunuz hipsterlıkla falan bitecekse hiç bulaşmayın derim. hatun peşindeyseniz de aynı şekilde. gerçekten dinlemek istediğiniz ve sevdiğiniz için dinleyin. şekil aramayın. zira şekil arayıcılar yüzünden bu ortamlar leş gibi cehalet kokuyor artık.

samsunda domuzun linç edilmesi

ortadoğuya ait olduğumuzun resmi olan olay. toprağımızdan yobaz fışkırıyor lan. bi oturup düşün. şu insanların türevleriyle her gün sokaklarda karşılaşıyoruz. gözlerindeki o bomboş bakışı türkiyenin her yerinde görebilirsiniz. cehalet akan suratlarından, kafasının içindeki bütün sikimsonik düşünceleri tahmin edebilirsiniz. sebebi ne olursa olsun şu manzara, bu yobaz evladı yobazların yaptıklarını haklı çıkarmaz. dinlerini de mahsüllerini de mabatlarına sokabilirler bu görüntülerden sonra.

charlie hebdo

birilerinin, düşüncelere kurşun işlemeyeceğini bu fanatik müslümanlara anlatmasının gerekliliğini gözler önüne seren olay. bir din bu kadar mı şiddetle bağdaşır, bu kadar mı insanları ifade özgürlüğünden soğutur, otosansüre sevkeder. türkiyedeki müslüman bir çoğunluğun hala bu olayları kınamak yerine desteklediğine ve hatta bundan zevk aldığına şok oluyoruz. şaşırmayın, bu adamların radikalliği kendilerinden olanların islamla dalga geçmesine kadar. kendilerinden biri sureyle bilmem neyle dalga geçince sorun yok dostlar hala anlamadınız mı? yeter ki başkaları dil uzatmasın. çünkü kutsallarıyla dalga geçtiği için inciniyorlar. ama diğeri de kutsalla dalga geçiyor onda da incinmeleri gerekmez mi diye sorgulamayın. kendinizi yorarsınız.

sosyal paylaşım sitelerinde bu olayla alakalı üzüntülerini dile getiren insanlara ciddi bir taciz var. en başarılı terörist saldırı şeklinde ifadeler kullanan organizmalar var. müslümanların öncelikle bu tiplerle başa çıkabilmesi lazım aksi takdirde gerçek islam bu değil şeklindeki haykırışlarını kimse duyamayacak. önce siz kendi aranızdan şu herifleri temizleyin ki gerçek islamın ne olduğunu açıklayabilesiniz.

animeci ergenler

bir zamanların animeye burun kıvıran ergen gençliği, birazcık büyüyüp ortam peşine düştüklerinde birtakım davranış değişiklikleri sergilerler. imdb top 250yi hatim etme, bilindik animeleri izleme, underground yönetmenlerin filmlerini takip etme vs. bunları çok da severek yapmadıklarını sosyal medya paylaşımlarından anlarsınız. mesela ne kadar çok film izlediğini veya birden bire beliren anime aşkını falan milletin gözüne sokmaya çalışacaktır. anlatmış olmak için yaşayanlar yüzünden koskocaman bir çakma ülke olduk anasını satayım. kimsenin gerçek bir hobisi, kendine ait bir hayal dünyası yok. varsa yoksa trend neyse onu sevmeye çalışmak. bi rahat olun artık. kasmayın böyle şeylere. bir şeyi seviyorsan seviyorsundur. sevmiyorsan millet yapıyor diye onu yapmak nedir lan? sosyal medyayı abuk ergen bunalımlarınla darlamak nedir? bırakın bunları artık gerçekten.

metal müziğe bok atıp pop müzik dinleyen insan

kırodur. kodamandır. sonradan görmedir. iqsunun yetebildiği sözle yazılan şarkıları dinler. nihayetinde kullanmadığı organı körelmiştir.

avea

mobil veri zımbırtısı açık kaldığı için geceden başlayarak sabaha kadar 30 tl yemiş operatör. olsa daha da yiyecek. neyse ki bitmiş de daha fazla yiyememiş.

uyuyorum lan, bırak internete girmeyi o sırada başka bi aktivite yapmam mümkün değil. her seferinde paket biter bitmez ne var ne yok sömürüyor lanet olası. türkiyedeki üç adet domaltan operatör firmasından en az domaltanını seçmeye çabaladım ama nafile yani üçü de birbirinin aynısı pisliklerin.

allah a havale ederken kesilen havale ücreti

peygamberler tarafından havale ediliyorsa çeşitli sitemlere yol açabilecek ücret.

(bkz: bize de mi havale ücreti)

dünyada zombi salgını olduğunu hayal etmek

post apokaliptik bir dünya özlemiyle yanıp tutuşan insandır. günümüz düzeninden sıkılmıştır heyecan arıyordur. hoşlanmadığı insanların karşısına zombi olarak çıktığını ve elindeki bıçağı adamın beynine foççıcı foççıcı saplayacağını hayal ediyordur.

fok you

katillerin nerelere kadar yükselebileceğini bir kez daha bizlere göstermiş olan abuk marka. hayvanı çeşit çeşit eziyetlerle öldürmekle övünebilen insanların, üzerine hayvan cesedi giyebilecek sığlıkta insanlarla dayanışma içine girmiş olduğunu da görmüş olduk. alkış tutan zihniyete de, gidip buna bir ton para bayılacak zekasızlara da, çok yaratıcı isimmiş yeaa süpermiş diyenlere de yazıklar olsun.

boğaz ağrısına iyi gelecek şeyler

bir yemek kaşığı tereyağını erittikten sonra üstüne bal döküp içmek. bunu yaptıktan hemen sonra su içmemeniz tavsiye olunur.

lise biyoloji bilgisiyle evrim teorisini çürütmek

henüz teorinin sözlük anlamını bilmeyenlerden ve bilmem kaç yıldır teoriden ileri gidemiyor yav diyen kekolardan beklenen hadise.

buralarda yazabildiğinize göre az çok bir şeyleri araştırabilme yetisine sahipsinizdir aç bak teori ne demekmiş, bir teori yasa olur muymuş, teori neden teori olarak kalırmış bir aç da bak cahilin çocuğu. kanıtlanamadığına göre teoridir, kanıtlanamıyorsa doğru değildir mantığıyla düşünen birinin lise biyoloji bilgisi bile olduğunu söyleyebilmek pek mümkün değil aslında.

ışid in 900 pkklı yı yakalaması

kotil tece tarafından içeri alınıp bikaç yıl yatıp salıverilmelerinden sonra kendilerine birazcık hardcore kaçacak olan durum.

niğde de ki köpek barınağı rezaleti

sosyal medya aracılığıyla tanık olduğum ve resimlere bakıp bakıp içimden sövmek haricinde elimden hiçbir şey gelmemesi yüzünden kendime de sövdüğüm rezalet. bağış yapacak kadar param yok, niğdeye de gidemem buradan kalkıp kaldı ki gitsem bile oturup ağlamaktan başka elimden bir şey gelemez. veteriner değilim halihazırda o hayvanlara bir yararım dokunamaz ancak ve ancak sosyal medya aracılığıyla duyulmasını sağlayabilirim o kadar. bu eli kolu bağlı olma durumu çok koyuyor be sözlük. ama gidip o hayvanların hepsine sarılmak istiyorum. onları bu hale getirenlerin analarını s*kmek istiyorum çok afedersiniz. ardından da sizin *mlarınıza koyayım pezolar demek istiyorum.

şuna da isyan etmeden geçemeyeceğim, bazı yazarların insanlıktan çıkışını da bizlere tüm çıplaklığıyla gösterdi bu olay. bunlar babadan oğula nesil heralde, bu anasını s*ktiğimin o*spu çocukları tü.. hakikaten babadan oğula nesil lan bunlar. bi bitmiyorlar, azalarak yok olmuyor bu herifler.

önce insan sonra hayvan şeklinde sıraya soktuğumuzda hayvana asla sıra gelemez dünya koşullarından bir haber über duyarlı yazarımız. önce bi kültürlen şu dünyada aç bilaç kaç milyon insan var araştır da ondan sonra boyundan büyük laflar et kodumun cahili.

insanlar aç susuz sokaklarda. evet doğru tespit insancıl arkadaş. peki sen bunları duyurmak için neler yapıyorsun şu dünyaya katkın nedir mesela? gidip kendi ellerinde besliyor musun o insanları? ramazan ayında zekat vermekle olmuyor bu işler. ya da als hastalığının ben de farkındayım o yüzden götümden aşağı su dökerek inanılmaz insancıl hareketler yapıyorum demekle de olmaz. yardıma muhtaç insanları tespit edip onlara yardım kampanyası falan başlatıyor musun mesela hadi bi bok gelmiyor elinden sosyal medyada falan duyurmak için çabalıyor musun?

sana bir sır vereyim mi duyarlılık seviyesi expert olan şahıs, bu insanlar barınaklara kadar gidip kendi elleriyle ve kendi maddi imkanlarıyla oradaki hayvanları besliyor, gerekirse yine kendi imkanlarıyla tedavisini yaptırıyorlar. yetmediği zaman işte bu niğde deki rezalet gibi durumlarda da sosyal medyadan duyuruyorlar ki imkanı olan insanlar yardım eli uzatabilsin diye. şu resimlere bakıp da vay mınakoyayım bunları mı önemsiyorlar insanlar dururken mi diyebildin içinden. vicdanın sana söylete söylete bunu mu söyletti?

hayvanlar için bir şeyler yapmaya çabalayan güzel insanları şu dünyadan soğutmayın arkadaşım. yettiniz artık be hakikaten yettiniz. nerede bir hayvanlar hakkında bir şey yapılsa oradan yırtık dondan fırlar gibi e ama insanlar de hebele hübele yapmaya gerek yok lan bi dur *mına koduğum iki dk dinle ne yapılıyor bi kulak ver önce vicdansız mahlukat.

şunu bir anlayamadınız zeka fukaraları, insanın da hayvanın da canı vardır ve şu dünyada canı yanabilen sadece insanlar değildir. bir dile gelseler sana ve senin gibi binlercesine insanlık dersi verirler ulan. önce insanmış. adalet anlayışınızı s*keyim sizin. canlıları önemlilik derecesine göre sıraya soktuğunuz anlayışa sokayım. aynı zihniyetin, zenginle yoksulu da benzer şekilde kategoriye ayırdığını unutmayın. yoksulu hayvan zengini de insan yerine koyarak düşündüklerini hatırlatırım ki türkiye gibi ülkelerde genelde durum budur. ve önce insan sonra hayvan diyen über duyarlı şahıslar da genelde buna alkış tutan kimseler olur.

teknosa

müşteri hizmetlerini, müşteri eziyetine dönüştüren şirket.

şöyle ki, ürün hakkında elimizdeki hediye çekini nasıl kullanacağımızı öğrenmek için müşteri hizmetlerini aradığımızda ne dediği belli olmayan ve sürekli aynı şeyi tekrarlayan biriyle görüşüp uzunca bir süre ne dediğini anlamaya çalıştıktan sonra pes edip yanımdaki arkadaşıma telefonu verdim. buraya kadar zaten çeşitli yerlerime kanser bulaştıran müşteri temsilcimiz daha da ileriye giderek şu diyaloğa şahit olmamı sağlamıştır:

x= arkadaşım
y= müşteri temsilcisi

x: merhabalar, bir sorumuz vardı fakat az önceki arkadaş tarafından anlaşılamadı bir de bana anlatmanızı rica etsem?
y: ben kendisine gerekli bilgiyi verdim ondan öğrenebilirsiniz.
x: anlıyorum fakat anlaşılamamış sanırım tekrar anlatabilir misiniz?
y: ben kendisine gerekli bilgiyi verdim beyefendi ondan öğrenebilirsiniz.
x: ...

yavrum, çocuğum, özürlü kontenjanından mı girdin işe. anlamamış diyoruz, bir de ötekine anlat diyoruz. tealam ya. neyse ardından teknosaya attığım son derece ciddi bir mailden sonra özür dileyip çikolata yolladılar. saolsunlar.*

uyuyamayanlara tavsiyeler

(bkz: theraflu)

10 saat uyku garanti.

sesi insana huzur veren sanatçılar

(bkz: jülide özçelik)

otogarda öğrenci avı

odtüdeki cemaat olayında türbanlı bacılarım böhü böhü diye salya sümük ağlayanlar şimdi türbanlı bacılarını mı ötekileştiriyor yoksa. hükümet yalakası medyanın dönekliğine mi gülsem bunlara inanan insanların var olduğu gerçeğine mi gülsem bilemedim. en başından beri cemaat tü kakadır diye diye g*tümüze yırttığımızda kimse inanmıyordu. şimdi de inanmayın gözünüzü seveyim ya. önceden bi karakteriniz vardı şimdi o da yok.

ateistlerin dini dindarlardan iyi bilmesi

doğru tespit. ergen ateist tayfasını şöyle elimizle süpürüp bir kenara itersek, yıllarca zorla kuran kurslarına gönderilip duaları ezbere bilmediği zaman eşek sudan gelinceye kadar döven ebeveynlere sahip olunca önce dinden soğur, ardından sorgulamaya başlarlar. sorguladıkça kendisiyle kavga içine girer ve inancını yitirmemek için daha fazla araştırır, o son inanç zerresini içinde tutabilmek için kendisiyle savaşır ama nafile.

40 yaş üstü ateistlere sorun, hepsinin ardında bıraktığı bu tarz hikayelere rastlarsınız. şimdiyse bilim ve kutsal kitap çatışmasından dolayı bilimi seçen insanlar ateist oluyorlar. fakat yine değişen bir şey olmuyor, bu çatışmada haklı olan tarafı seçme konusuna gelince yine araştırıyor ve okuyor bu insanlar. mutlak doğru ya da yanlışa inanmadığı için kendi doğrusunu bulmaya çabalıyorlar. her türlü standart bir teistten üstün noktaya gelebiliyorlar. inançlı olan insan zaten inancından dolayı sorgulama ve araştırma zahmetine girmediğinden dolayı ateistlerin bilgi seviyesine erişemiyor.