bugün

kim karar almış? güldürmeyin.

(bkz: otpor)
doğru karardır. zira ethem sarısülük'ün zanlısına hala bir yaptırım uygulanmamış olması bunun ıspatıdır. 4 kişi öldü amk. onlarca insan kör oldu, yaralandı, uzuvlarını kaybetti.. bunlardan biri ile tanışıklığınız ve ya akrabalığınız olmadığı gayet net ortada. ölü seviciler sizi.
Sesini biraz yükseltti diye kafasına kafasına vurulan bir kesimin itirazıydı gezi parkı eylemleri, tepeden inmeciliğe isyandı. Başbakan'ı bir an için bile olsa fena yusuflalattı.

Polis 'taş atmayın, biz geri çekiliriz siz eyleme devam edin' bile dedi.

Ama taşlar kesilmedi.

Zamanla iyiden iyiye anlaşıldı amacın üzüm yemek değil bağcıyı dövmek olduğu.

Sokaktakiler okumuş insan, zeki insan, modern insan.
Onca zeka dolu slogan bulduklarına göre oldukça zekiler. Ama kendileri zeki berisii geri zekalı. Orantısız zeka ile orantısız güce karşı koymak oldukça iç gıcıklayan bir duygu olmalı onlar için. Çünkü yargı, ordu, kemikleşmiş bürokratlar, elitler, süperelitler, 'isterse %90 oy alsın bu ülkede bizim dediğimiz olur' diyecek kadar kendine güvenen zevat onların tarafında olmasına rağmen gücü ellerinde tutmayı başaramadılar. Böylesi bir beceriksizlik ve basiretsizliği kendilerine yediremeyip suçu göbeğini kaşıyan adam'a, bidon kafalı'ya ve hamam böceklerine attılar. E-muhtıralarla bayram ilan ettikleri zamanda kafalarına bir cismin carpmasıyla iyice afalladılar.
O cisim demakrasiydi ve halk iradesiydi, cumhuriyetti. içlerindeki oligarşi aşkını saklayamadılar, demokrasiye karşı 'ordu göreve' sloganına bel bağlayacak kadar alçaldılar. Birden demokrasi içine düşünce sudan çıkmış balığa döndüler. Sustular bir süre. .. demek ki çok da zeki değillerdi.

Destekçilere bakalım:
Koç, boyner, eczacıbaşı...
Türk ve Türkiye düşmanı bbc,
Eylemlere savaş muhabirini gönderip gaz maskesiyle yarım saat konuşturan cnn vs vs...
Kadifeci baronlar,
Redhack...
Meydan kesk, disk bayraklarıyla dolu,
Ermeni soykırımını savunanlar bir saat eylem yapıp onlarca insan 'hepimiz ermeniyiz' diye bağırırken kimsenin 'hop! Orda dur bakalım' demediği bir ortam.

Tamam dedik, hak arayışıdır dedik ve yer yer destekledik. Ama bugün itibariyle alınan eyleme devam kararıyla artık yeter deme noktasına geldik. O kadar zekiyseler tüm modern medeniyetlerin kabullendiği demokrasiyi içine sindirir cevabı sandığa bırakırlar.

Ama yok! Diyorlar ki referandum yapılsa ve %60 kabul edilse bu onların haklı olduğunu göstermez.

işte bu noktada g.tlerine meşe odunu sokmaktan başka çare kalmıyor.
zaten aleyhte miting yapılması insanların vergileriyle ahlaki değildi.

siz boşaltın sokakları, biz dolduralım der gibi kesinlikle doğru karardır.

cadı avı başlatılmaya çalışıldığınıda düşünürsek özgürlük ve insanlık hareketidir.

ölen ve yaralanan insanlar boşuna gözlerini filan kaybetmedi.
direnişin gücünü kaybetmemesi son derece önemlidir. kinciliği ve rakiplerini yaşatmama güdüsü ile bilinen tayyibin en ufak zayıflık alameti gösterilmesi halinde cadı avını başlatacağı ve despotluğunun tavan yapacağı nazara alınırsa, doğru karardır.

demoklesin kılıcı demokrasi güçlerinin başında sallanacağına, demokrasinin kılıcı tayyibin başında sallanmalıdır.
yerinde karardır. devlet özür dileyip görevini yerine getirinceye, bu halkı adam yerine koyuncaya kadar direnişe devam.
ülkeyi bölmek isteyenlerin şapka çıkardığı karar.
görsel
en başından beri eyleme destek veren biri olarak "yeterin artık" dediğim eyleme devam kararı. eksilemeden önce bir dinle. ben de ilk günden beri neler olduğunu biliyorum. gezi parkı yıkılmasın diye oturma eylemine giden, zararsız 50-100 kişilik gruba "hayvan muamelesi" yapan emniyet teroristlerini, hepsini toplasan beş para etmez leş gibi kokan türk medyasını, hükümetin olayı iyice kışkırtan açıklamalarını hepsini bende gördüm. ve eyleme destekte verdim. ama olayın altını çizerek söylüyorum olayın "gezi parkından" çıkmaması gerekiyordu. şu an bakınca taksim meydanı ve gezi parkı tkp, chp, kesk, disk bayraklarından geçilmiyor. bir tane bile elinde türk bayrağı olan adam yok. zaten bu örgüt flamalarını taşıyanların amaçlarıda herkesçe biliniyor; "kan emmek".

başbakanın açıklamasını okudunuz mu bilmiyorum ama ben söylediklerinden özet geçeyim; "mahkeme kararını bekliyeceğiz. yıkımı biterecek bir sonuç çıkarsa gezi parkı olduğu gibi kalır. yıkıma devam ettirecek bir sonuç çıkarsa bu sefer halk oylamasına gidilecek" dedi. böylece hükümeti, medyayı eylemlerimizle bu kadar dize getirebildiysek demek ki kazanan biziz. daha da gezi parkında bulunmanın bir anlamı yok. biliyorum dört insan öldü bu yolda. hiçbir şey yokmuş gibi eylemden çıkmak en başta bu dört insana saygısızlıktır. ama lütfen tkp, kesk, disk gibi örgütlere prim vermeyelim. bunlara prim vermemenin en iyi yolu çevreci, üniversiteli vatandaşlar olarak oradan çekilmektir.

çekildik her şey bitti diye de bir şey yok. eğer başbakan ertesi gün çıkıp "tamam olaylar bitti. hadi gezi parkını yıkmaya devam" derse, şu eylemler boyunca değil gezi parkına, taksime bile gitmemiş biri olarak en ön saflarda beni bulursunuz.

ama bu haklı mücadeleyi, davranışları ve istekleriyle halkın gözünde itibarsızlaştırmaya çalışan başta tkp, disk, kesk, chp olmak üzere bütün örgütlere kesinlikle karşı olduğumu, gezi parkının ve taksimin bu örgütlerden temizlenmesi gerektiğini de peşin peşin belirteyim.
her adım için 20 lira para alan makarnacı yavşakların 'para alıyo bu eylemciler' demesine yol açan açıklama. herkesi kendin gibi sanma la makarnacı. biz inançlarımızı parayla edinmedik, parayla da satmayız.
vandallık yapılmasın, isterse eylem yıl sürsün.
tüm itibarsızlaştırma çabalarına rağmen dimdik ayakta duracağımızın kararıdır.
zaman ne ölülerimize üzülme zamanı,ne de ağlama zamanı.dimdik duracağız.
reyhanlı,roboski,madımak...onlara borcumuzu boyun eğmediğimizde ödeyeceğiz.
her şeyi muhaliflerin üstüne at, sonra da "bak ülkenin imacı boziliyi, dolar yükseliyi" diye zırla.

ne kolaymış lan ülke yönetmesi...

gerçekten gösterilerin bitmesini isteyen sorumlu bir politikacı önce içişleri bakanı ve vali'nin istifasını alır, çıkar özür diler sonra halkın tapulu malı olan ve başka amaçla kullanılması kanunsuz olan parkı gasbetmeye çalışan ekibi tutuklatır, aşırı güç kullanan emniyet mensuplarını yargı önüne çıkartır ve sokaklardaki göstericilerin derdini dinleyecek "yandaş olmayan" heyetler kurar. (açılım yani "pkk'ya af ve özerklik" için heyet kuran adamların aklına gelmemesi ilginç tabi.)

hala burdan mağduruz da mağduruz zırlaması çıkaranlar kendilerinde maşallah hiç kabahat aramıyorlar...

bu olan bitende sorumluluğu en az olan unsur halk ve direniştir.
direnişe devam yerine direnişi sonlandırma kararı alınsaydı burada bikbikleyen tiplerin "ya nolacağıdı" gibilerinden tepkilerine maruz kalacak olan durum. sizi tatmin etmeye mi uğraşıcaz lan biz? tabii ki de direnişe devam, sonuna kadar devam.
Yanlış karardır. ülkeyi daha çok kaosa sürükleyecek durumdur. hükümetin sert müdahalesini haklı hale getirecektir. halk desteğini azaltacak karardır. topyekûn devam yerine sembolik bir iki çadır kalsa idi daha etkili olacaktı.

oradaki esnaf zarar ediyor. oteller boş. konsolosluklar vize vermiyor yani dolaylı veya direk çok fazla insanın canı yanıyor. şu unutulmamalıdır bizim millet vatanı için canını verir ama malını vermez. 18 gün bu durumdan etkilenenler daha fazla sessiz kalmayacaklardır.

bu durum böyle devam ederse sonu çok daha keskin kutuplaşmalara gidecektir. çevre duyarlılığı, polisin sert müdahalesi be gençlere olan desteği arttırmıştı. bu iki konuda alınan kazanımlar bence bu aşamada yeterli olmalı. artık halk gördü ki bir araya gelince bu hükümet geri adım atıyor. hükümetin bir sonraki yanlışında yine toplanılıp hükümete geri adım attırılabilir. gezi parkında bundan sonrasının sonu iç savaş. eğer bunu istiyorsanız vatan hainisiniz.
faşist olan çapulcu solcu tayfanın yaptığı faşistlik'ten başka bir şey değildir.
gezi parkında inanç yoksunu kararmış sıfatları ve ellerinde bira şişeleri gezerler.
euro oldu 2.50 yeter amk. hayatımız sikilecek bertaraf olacağız, piyasanın anası sikildi, keyfiniz yerinde şimdilik yarın öbür gün fişle yağ almaya başladığımız günler gelsin göreceğim hepinizin götünü o zaman. özentiler sizi.
hükümet tarafından net tavırlar sergilenmediği için doğru karardır. yargıya olan güven tamamen bittiği için insanlar o kararın hükümet lehine bozulacağını çok iyi biliyor. referandum ise tam saçmalık. bu olay ancak meclis kararıyla ve tüm türkiye'de olabilir ki bu çok gereksiz. bu halk zaten sokaklarda referanduma gerek var mı? erdoğan kesin bir dille gezi parkı'nın park olarak kalacağını açıklamalı. ayrıca ölenlerin, yaralananların hesabı sorulmadı daha. izmir'de elinde sopalarla eylemci döven polis görünümlü ak gençliğin hesabı sorulmadı. orantısız şiddet ve biber gazı kullanımı için kimse hakkında soruşturma açılmazken gönüllü doktor ve tweet atanlar hakkında hemen soruşturma açılması bu eylemin bitmemesi için sebeplerden sadece birkaçı. bunun da ötesinde halkı galeyana getiren hareketler yapanlar hakkında hukuki işlem yapılacakmış. soruyorum, melih gökçek hakkında da soruşturma açılacak mı? zira evde duran yüzde elliyi galeyana getirip eylemcilerin üstüne saldırmaları için inanılmaz bir provokasyona imza attı twitter üzerinden.
amacını aşmış bir eylemin son çırpınışları. ilk günleri güzeldi polisin şafak baskınına tepki de güzeldi lakin ardından olanlar güzel değildi.
duyuyor musun sesi?
işte bu halkın öfkesi,
olmayacak hiçbir zaman bir başkasının kölesi

sanki kalp atışları, karışıyor davullara
yürüyoruz gururla yeni bir yarına
sen de gel katıl bize diren bütün bu baskıya
durur koca dünya, barikatın arkasında
sen de özgürlüğün için diren omuz omuza.

duyuyor musun bizi?
işte çapulcunun sesi
olmayacak hiçbir zaman bir başkasının kölesi
sanki kalp atışları karışıyor davullara
yürüyoruz gururla yeni bir yarına..

http://www.youtube.com/watch?v=FctAww-4p9k

dinleyin.. zekanız anlamaya yetmez ama belki kalbiniz bir şeyleri duyar..

parktaki gençlere işsiz güçsüz diyenler; çoğu istanbul'un kalburüstü üniversitelerinin öğrencisi, siz öğrenciyken ne yapıyorduysanız onlarca katını yapıyor o boğaziçili, itü'lü ve diğerleri.
Orada sadece onlar yok, sadece benim tanıdığım kurumsal şirketlerin orta ve üst düzey yöneticilerini toplasak zaten parkın çoğunluğunu oluşturur. herkesin kitlesi, kitlesinin niteliği belli. orada durun. sizin ve sizin gibi seçmenlik yapanların seviyesini biliyoruz, parktakilerin seviyesini biliyoruz. orada susacak kadar şerefli olun bari.. normalde şeref beklemiyorum.
doğru bir karardır. ülkeyi yobazlara, cahillere ve amerikayı yalayanlara bırakmamak lazım.
başbakan erdoğan ın gergin tavrının neticesinde alınan karardır.

(bkz: aşırı sendikacı)
(bkz: o göt gökten inecek)
hewal erdoğancı kürtleri yerinden hoplatmış beklenen açıklama.

insanları infaz eden katiller, onlara bu emri veren hainler yargılanmadan biteceğini mi sandınız?
platform açıklamıştır.

mabadımız kaşınıyor demiştir.

ağlamak yok ama!

polis gaz atıyor.
ama sopayla vuruyor
gözüm çıktı benim
arka sokağa çektiler
bomba kıçıma kaçtı

hazır olsun herkes bunları duymaya.
kendileri gibi yavşak, dönek sananlara iyi cevaptır. davasının sonuna kadar giden yurttaşlardır.

helal.