bugün

iki sağlam rakibin beni iddiada yatırmasıyla sonuçlanmış maçtır.
yana pas yaparak topu ayağında tutan bir ekolün yavaştan siktiri yediğini gösteren maçtır.
real madrid'in fc barcelona'yı mikerttiği ancak sadece 2 gol atabildiği maçtır.
Messi'nin ilk yarıda neredeyse ayağına top değmemesine rağmen bir asist yaptığı,
ikinci yarıda ise perfonmansının altından oynayarak bir gol attığı maçtır.
Barcelona'nın top çevirme konusunda uzmanlığı ise bir kez daha görülmüştür.
ispanya Süper Kupası maçıdır
Real Madrid evinde oynadığı mücadelede 2-2 berabere kalarak taraftarlarını üzmüştür.
Maçın rövanş'ı 17.08.2011 tarihin'de Nou Camp'da oynanacaktır.
real madrid defansı messi nin golünde o büyük mallıkları yapmasa ve benzema yerine forvette huguain olup mesut ve ronaldo nun muhteşem ortalarına kafayı koyup golü yapsa , madrid karşısında böyle eksik bir barça bulmuşken galip gelecekti ama nasip işte.
Başlığı değiştirmişler,tahmindi aslında. (bkz: #12783038)
fazla argolu konuşuluyor diye, uludagsozluk moderasyonunun seyretmediği maç. siktir git demişler maçta, moderasyonun tertemiz aklı bulanmış.

(bkz: uludağ sözlük moderasyonu/#12788231)
real madrid'in barça'ya karşı oynadığı her maçta mourinho'dan dolayı farklı bir hırs ile sahada olduklarını çıplak gözle farkedebiliyoruz.. lakin ben geçmiş el-clasico'lar dahil olmak üzere, real'i hiç bu kadar istekli ve arzulu görmemiştim. maça güzel başladılar, önde basıp barça'ya top çevirme imkanı vermediler. barcelona'nın o kusursuz işleyen pas trafiğini dünkü maçta neredeyse hiç göremedik. bunda real'in presinin yanı sıra barcelona'nın kötü oyununun da payı muhakkak vardır. hasılıkelam dün büyük bir fırsat kaçırdı bizimkiler. ilk golden sonra özellikle benzema'nın ağır kaldığı pozisyonlara başka bir oyuncu girse idi muhtemelen handikaplı real madrid galibiyetinin tadını çıkartıyor olacaktık bugün.

vamos madrid! ~ hala madrid!
barcelona' nın ölüsünün real madrid' i çıldırtmaya yettiğini gösteren maç olmuştur. önceleri milanlı taraftarların interlilere söylediği "asla kazanamayacaksınız." sözü artık barcelonalı taraftarlar tarafından realli taraftarlara söylenir hale gelmiştir.
real madrid'in forvet eksikliğinin net bir şekilde görüldüğü maç.
pepe adlı kasaba sürekli küfrettğim maç. adamda artık nasıl bir kin ve nefret varsa bütün ikili mücadelelere barçalı topçuları sakatlamak için girdi.

real iyi oynadı, barça en kötü haliyle sahadaydı.

ama ne oldu, katalonya'da kupayı kimin alacağı belli oldu. en kötü barcelona bile madrid veletlerinden istediğini alabiliyorsa varın siz düşünün.

ölüsü bile yetti.
real madrid'in mutlaka 4-2-3-1'in en sonunda oynayabilecek bir forvet alması gerektiğini anladığımız maçtır efendim.benzema'yla olmaz bu iş.la liga'yı iyi götürürsün ronaldo'nun, mesut'un hatırına ama karşına pique-puyol gibi büyük defanslar çıkarsa da böyle olur.

(bkz: radamel falcao)

ayrıca barcelona'nın yedek kadroyla çıkmadığı maçtır efendim.atmayın bir tarafınızdan.sadece, iniesta ve pique'nin yerine thiago ve abidal ile başlayıp rotasyonu test etti guardiola, o kadar.xavi sakatlığı nedeniyle riske edilmedi.sonradan oyuna alındı o ayrı mesele.

hee, gelelim ronaldo'nun pozisyonuna.eğer pozisyonu dikkatli ve tarafsız izlediyseniz, valdes'in ronaldo'yu düşürmek için dirseğini dışarı çıkarıp bir nevi çelme taktığını görürsünüz.valdes kırmızı kart görmeliydi.

marcelo'nun maçın sonlarına doğru alexis sanchez'i içeride düşürdü.o da penaltıydı efendim.cezası sarı karttı.

khedira'nın maçın başında abidal'e yaptığı müdahale hakkında fazla birşey söylemeye zaten gerek yok.direk kırmızı kart.ancak hakem taraftar tepkisinden korktuğu ve stattaki ambiyanstan çekindiği için veremedi bu kararları kanımca.

son sözüm pepeye.evladım, manyak mısın sen?evet, hani o köşede dani alves'i uçurduğun pozisyondan bahsediyorum.o müdahaleyi nou camp'ta yapsaydın takımını 10 kişi bırakırdın, daha önceki bir el clasico'da da yaptığın gibi.ders al biraz yahu.o ne gereksiz bir müdahale öyle?
ispanya dışından bir hakemle real madrid'in hiçbir barcelona maçını 11 kişi bitiremeyeceğinin başka bir kanıtı daha. barcelona orta sahası faul yemekten ayağa kalkamadı bütün maç, ne kart var ne bir şey. pepe, carvalho, alonso ve khedira'nın yaptıkları faulleri ben sayamadım. en son khedira uçan tekme attı, sonrasını hatırlamıyorum zaten.
kameramana sövdüğüm maçtır. kenara köşeye giden topları göremedik sayesinde.
altmışıncı dakikasından sonrasını seyredebildiğim ve de seyrettiğim kadarı ile dayak yiyenlerle, dayak atanların karşılaşması şeklinde geçmiş maçtır. terim'in gazına maruz kalmış ipini koparan hasan şaş taklidini yapan hem de bayağı iyi yapan realli futbolcuların olduğuna tanıklık etmiş olduk. allah onlardan razı olsun.

benim dikkatimi messi taç atacakken mourinho'nun gelip ona bişiyler söylemesi çekti. messi de şöyle bi dönüp baktı bişiy dedi mi farkedemedim. belki bu egosu arşı alada gezen adamın her zaman yaptığı sıradan bişeydir, ben ilk kez görmüşümdür. ama o an düşündüm bu adam messiye ne dedi?

-- ne artizmişsin sen de be yav (?)

veya

-- şşşştt uzaylı (?)

veya

-- bi arda değilsin (?)

kim bilir.
http://video.cnnturk.com/...sanchez-kedi-marcelo-fare
en kötü performansında bile barcelonanın santiago bernabeu'da maçı beraberlikle sonuçlandırabildiğinin kanıtı olan maçtır.
Hazırlık maçlarında önemli oyuncularını oynatmayan pep ile çin'de işini sıkıya alan mourinho'nun karşılaşmasıydı. Takımlar henüz tanm anlamıyla hazır olmadıklarından dolayı çokta birşey beklememekte gerekliydi ancak ne olsa bir el clasicoydu. madrid oldukça hızlı başladı maça güzel bir golle öne geçti ancak david villa harika bir golle durumu özetledi. bu esnada tiago alcantra heyecanlı keita ve abidal nasıl oynadıklarının farkında bile değillerdi. sonra messi çıktı sahneye biraz şans kokuyordu bu gol lakin. ikinci yarı xabi alonso attı golü yine eşitlendi durum. ilerleyen dakikalarda ise gerek oyuncu değişiklikleri gerekse düşen tempo,kondisyon, fiziksel yetersizlikler hasebiyle bir yerden sonra sıkılmaya başladık. dilediğiz ikinci maçın daha adrenalinli olması ve barca'nın kazanması.
(bkz: real apachies vs pigmelona)
ronaldo'nun verilmeyen penaltısı için çemkirileceğine, pepe'nin dani alves'e yaptığı insanlık dışı faulün konuşulması gereken maç. adam direkt olarak rakibini sakatlamaya geliyor, bu kadar gaddarlık olamaz. tüm bunlara sergio ramos'un çirkeflikleri, marcelonu'nun haşin oyunu, tatlı sert olarak kabul edilen müdafaa anlayışını yok sayarak kırın dökün oyun mantalitesiyle birleşiyor. hayır anlamadım arkadaş, bu hırs bu kin nereden geliyor? ocağını mı söndürdü bu adam? maç esnasında herhangi bir itişme, sürtüşme olmuyor, direkt olarak sakatlamaya geliyorsun adamı.

real madrid, barcelona'ya göre biraz daha hazırdı. gerek efor olarak gerekse fizik gücü. ama la liga'da böyle olmaz. koskoca maraton, bu derenin altından çok sular akar. bu sürtüşmelerin sonu gelmeyecek, hep harala gürele. real madrid kasaplar odası böyle devam ederse daha çok sertliklere tanık olacağız.

mesut özil mükemmel, adam topla harikalar yaratıyor. her an pozisyona sokacak durumda. ronaldo çok istekli, bu sezon yine kırk gole dayanır. xabi alonso kendini feda ediyor saha içinde.

barcelona'da thiago yerini sağlama almış. ileride çok güzel işler yapar. takıma çok iyi uyum sağlamış. alexis sanchez'de sürati ve dinçliğiyle formayı kapar. xavi, iniesta ve fabregas üçlüsü orta sahada çılgın atar. ileride de villa, messi ve pedro'yla her kulvarda şahlanır barcelona.
iki takımın da geçen seneler kadar iyi olmadığını gösteren maç.
barcelona'nın ne denli balık takım olduğunu yine gösterdiği maçtır.

adamlar ne zaman ezilseler futbol olarak orta sahayı geçtikleri ilk top gol oluyor.

real madrid'de benzema denilen adamın bir an önce idam edilmesi lazım 4 tane el clasicoda yüzde yüz gol pozisyonu harcamaya hakkın yok senin arkadaş.

messi ise bal yemiş pezevek 3 tane real madridli içinde haxball topu gibi sıkıştı ve birden aradan fırlayarak top önünde kaldı bu nasıl bir şans amına koyim.

ronaldo ise benzema'dan kurtulmak için maça konsantre olamadı.

mesut ise sahanın en sahadaki yıldızlardan farklıydı çünkü o yıldız değil büyük oyuncu.
barcelona iyi oynamadan istediğini aldı bu maçta. zaten maçtan önce yamıştım madrid bu maçta yenilmez deyu ama maç başladı dedim noluyoz barça defansı darma dağın madrid bi o taraftan bi bu taraftan geliyo. dedim aha boku yedi barça. ilk 10 dakka barça rakip ceza sahasında pas yapamadı lan görülmüş şey değil bu. tabi sonra madridin golü geldi. iyi bir organizasyonda mesut golü atarak lan türklerden de iyi topçu çıkarmış dedirtti. golden sonra bi kaç pozisyonu daha vardı madridin ama değerlendiremediler. dedim messi kendini öbür maça saklıyo galiba demez olaydım önce villayı gördü villa da muhteşem yere gönderdi topu bu zaten barçanın ilk şutuydu maçtaki. sonra ilk yarı biterken messsi orgazmı yaşattı bizlere. 3 adamın arasından aldı topu ve casillasın beşiklerin arasında attı golü dedim bu messi büyük adam başka büyük yok. ikinci yarı ilk yarı kadar keyifli olmasa da güzel maçtı. bu maçtan çıkacak sonuç benzema ronaldo ve mesut üçlüsü çok can yakar bu sezon. fabregas barçaya geldi barçanın alternatifi arttı. alexis arada coşa geldi ama beklenen oyunu sergileyemedi. yine ne varsa messide var. villa da istekliydi. bir de valdes ne kurtarışlar yaptı lan. ronaldoyu da düşürdü çaka dirseğiyle.*
demem o ki barça iyi oynamadı ama istedğini aldı. madride psikolojik baskı kurdu ve kupaya çok yaklaştı.
an itibariyle kanal d tekrarını vermektedir.