bugün

cemaate yaradığı için üzen ancak öğretmen adayı olarak kapatılması halinde 60000 öğretmenin yarışa eklenmesi durumunu düşününce sevindiren haber.
Ruhunu fetosa satanlari sevindiren karardir.
Milleti soymaya devam amk .
Dershaneler kapancak diye özel okula dönüşen dershanelere ne olucak ?
Zaten yeterince verimsiz olan devlet Okullarının bir nebze olsun açığını kapatmaya yarayan dershanelerin Sadece bir adamın egosu Yüzünden kapatılmasını iptal eden karardır. Yerindedir.

Ha dershaneler çok mu matah? Hayır fakat böyle bir karar alınmadan önce eğitim sisteminin Sınavlara hazırlıkta yeterli düzeye getirilmesi gerekirdi.
Lan yavsaklar Duygu sömürüsü yapmayın yok ogretmenler magdur olacakmış yok veliler bilmem ne.
amk bütün dersane patronları bayram ediyo bu kararla. Olan yine dersane öğretmenine ve öğrencisine olacak.
en basiti hiç bir dersane öğretmenin sigortasını tam maaşdan göstermez ama temel lise de sike sike göstermek zorundadır ayrıca dersanede kaçak kayıtsız öğrenci olur vergi çalarlar ama temel lise de bu da olmayacaktı. Herşey mebsis üzerinden olacaktı.
şimdi boş boş konuşmayin.
Sınav ile alım yapılan bir sistemde okulların kötüyse dershane gerçeği vardır. Dershane sakat bir çocuğun koltuk değneği gibidir. Sen sakat çocuğu iyileştirmeden elinden koltuk değneklerini almaya kalkıyorsun. Böyle saçma iş mi olur? Olmaz. Dershane doğru bir sistem değildir fakat sınav sistemi hiç doğru değildir. Sen eğitim verecek öğretmeni bile sınavla alıyorsun üniversitede eğitime güvenmiyorsun yanlış politika ile her yere üniversite açıp yığınla öğretmen çıkarıyorsun. Balık en baştan kokuyor montelerle iş düzeltmeye çalışılıyor. Sistemini adam gibi yapmadan bazı şeyleri kaldıramazsın. Şimdi özel okul olan dersaneler ne olacak? Bir sürü soru işareti bir sürü problem olacak. Eğitim sistemi değil bildiğin oyuncak. Devletin bir eğitim politikası yok maalesef hükümet değişir bakan değişir bilmem ne değişir eğitim değişir. Şu son döneme bakın. 13 yıllık iktidar döneminde eğitim üzerinde kaç değişiklik yapıldı. Bu bile en ufak örnek. Umarım hayırlı bir karar olur. Evet.
Her şeyde 98 lileri vuruyor en cenabet nesil.
daha bir sınavı bile doğru düzgün yapamayan eğitim sistemi varken kalkıp dersaneler kapatılsın demek zaten baştan bir hataydı. bu ülke gençlerinin dersanelere mahkum edilmesi elbette tasvip edilecek bir durum değil ama dinime söven müslüman olsa bari dedirtecek saçma sapan uygulamalarla eğitim sistemi dağıtılmışken bir yerleri eleştirmek doğru değil. kaldı ki özgür girişimcilik adına bu ülkede isteyen dersane açabilmeli fakat bu dersanelerin sütten çıkmış ak kaşık olduğunu da göstermez. öğrenciler buralara ailelerinin dişinden tırnağından arttırdıklarıyla gitmeye çalışırken oralarda istihdam edilen 60.000 civarındaki öğretmenin durumu da pek iç açıcı değil.bu duruma çok geniş açıdan bakmak gerekiyor kanımca.
son 10 yılda 5 kez milli eğitim bakanı değişen ve her defasında da eğitim politikası değişen ülkede şaşırtmayan gelişmedir. milyonlarca öğrenci ve ailesinin gelecek senesini, gelecek 4 senesini ve hatta hayatını etkileyecek bir kararı 2 ay kala açıklandı. bu öğrenciler seneye devlet lisesine gidip dersaneye mi gidecek yoksa dersaneden devşirme yetersiz bir lisede mi eğitim alacak, okula çevrilen ve kayıt yaptıran öğrenciler nolacak, o okullar tekrar dersanemi olacak yoksa zaten sayıları yeterince fazla olan dersanelere yenilerimi eklenecek... bir gençlik bu kadar belirsizliğe itilebilir, bir gençliğin eğitimi bu kadar küçümsenebilir, eğitim ancak bu kadar ayaklar altına alınabilir. eğitim konusunda hukuk dinlemez ve başına buyruk kararlar verirsen sonuç böyle olur işte.
(bkz: ya tayyip kardeş rahat rahat konuşuyordun)
Ne kadar geç alınmış bir karar olsa da akp'nin güç halkasını kıran yerinde karardır. Ama geç alınmış olması yine cemaate yaramıştır. Özel okul olan küçük dershanelerin birçoğunun dershaneciliğe geri dönmeye ne sermayesi ne kadrosu ne de cesareti kaldı. Ancak büyük paralarla dönen fem, Körfez, maltepe, final gibi dershaneler rahatlıkla dershaneciliğe geri dönüş yapabilecek.
dansöz gibi oynadığımızın kararıdır. bir öyle bir böyle. bir sürü dershane dönüştü okullara, ne olacak şimdi.
Eski kankiyle yapılan dalaşma sonrasında milyonlara varan öğrencinin ve atanamamis binlerce öğretmenin kaderiyle oynayan karardan nihayet dönüş yapılması olayıdır. iyi olmuştur.
son zamanlarda alınan en mantıklı karar olmuş ama özel okul hazırlığı yapıp kayıt almaya bile başlayan dersanelerin ne yapacağı merak konusudur.
Ben simdi ne yapacagim? Sorusunu tüm aday öğrencilere söyletmiş karardır.

Herkes dershane yok diye elindeki puanlarla bi şekilde tercih yaptılar. Bir şekilde istemedikleri bölümleri benimsemeye çalıştılar. Son 2 gün kala bir anda bu karar oraya çıktı. Yani aday öğrenciler hayatlarını önemli ölçüde belirleyecek bu karar için sadece 2 gün düşünme hakki tanindi.

Soruyorum size. Simdi biz bu stresli 2 günde nasıl mantıklı ve doğru olan seçeneği bulacağız.

Allah herkese kolaylık versin diyorum.

Bizimle oyun oynayanlarinda allah belasını versin.
(bkz: Çılgın fetoş tayyoşu hoplatıyor)
(bkz: ağam bizimle eğleniy)

Yahu psikopat mısınız? Kafayı mı yediniz? yahu bu nasıl ülkedir.
Artık anlamaya çalışmıyorum yemin ederim. Battı balık yan gider.
bir karar değiştirmenin nelere mal olabileceğini düşünmüyor başımızdaki insanlar.
yaklaşık 2 senedir bu planın hazırlığı yapıldı,bu sene iş ciddileşti ve resmiyet kazandı.
resmiyet kazanınca insanlar ne yapabileceklerini düşündü.
sadece okulla başarı yakalanamayacağını düşündüler,bu yüzden çocuklarını dersaneye verenler oldu.
hem de normalden fazla parayla.
bazıları yeterli indirim olmadığı için vermedi,daha doğrusu veremedi çocuklarını dersaneye.
dersane diyoruz ama onlar da özel lise olacaklardı.
buna hazırlanıyorlardı.
dönüşüm yapıp kriterlere uymaya çalışıyorlardı.
her türlü masraf,paralar zarar,ziyan,çöp...
ha bir de şu var.yanlış bilmiyorsam 3000 tl lik burs imkanı vardı kolej veya özel liseye geçenler için.
bu durumdan sonra burs işi de kalkacaktır kuvvetle muhtemel.
allahtan biz kurtulduk bu durumdan.
allah bu durumda olan herkese yardımcı olsun.
Kıyametin kopmasi yakındır ülkede adalet falan oluyor.
aym'nin de, başbakanlığın da, c.baskanlıgın da burdan ta amına koyayım. bu entry dolayısıyla hukuki işlem başlatmazlarsa tekrar hepsinin tek tek amına koyayım. ulan orospu çocukları milyonlarca gencin hayatıyla oynamak bu kadar kolay mı? basbaknın sikinin keyfi dogrultusunda binlerce lira verildi yeni yosma yapılara. şimdi nolacak?
amk liseliler gene boku yedi. dershane + okul çilesi devam... biz dedikki dershane 1500 lira fazla olsun okul olmasin. amk zaten okula bosu boşuna giderek o parayi harciyoz. 3000 e yakinda dershaneydi. dershanenin kapatilmamasina sasiyorum.

edit: paralel, akp, feto osym derken olan öğrenciye oluyor. geri kalani catir çatır parayi yiyor. insan hayatı sikmeye devam.
Eskiden olsa belki sevineceğim karardır. Amma velakin şuan dershanenin soru çözdürmekten başka bir getirisi olduğunu düşünmüyorum. Üniversiteye hazırlanırken dershane olmazsa olmaz bir kurum değil. Dershane bize sadece belli kalıplaşmış bir yol gösterdi. Ama isteyen öğrenci pekala bu yolu kendi çizebilir. Çizemese bile binlerce internet sitesinden yardım alabilir. Bence dershane moda olmuş her sınava hazırlanan öğrenci oraya gitmeyi zorunluluk olarak görüyor. Yalan yok bende öyle görüyordum.
Baştan yanlış olan kararın geçte olsa düzeltilmiş halidir fakat bu düzeltme ego ve çıkar uğruna gençlerin hayatı ile oynandığı gerçeğini değiştirmez.
Türkiye'de adaletin kimlerin elinde olduğunu bir kez daha göstermiştir. paralel çete hukuk sistemini ele geçirmiştir, istediği kararları aldırabilmektedir. hukuk sistemi şuan birilerinin çıkarlarına hizmet etmektedir.

paralel mensubu hakim ve savcılar özellikle son dönemde yanlış, adaletsiz kararlar alarak halkı mağdur etmekte ve akıllarınca halkı devlete karşı kışkırtmaktadırlar.

darbe anayasasının ürünü olan anayasa mahkemesi de görevini başarıyla yürütmektedir.

sistem öyle bir çıkmazda ki önceki cumhurbaşkanının atadığı üyeler halk tarafından seçilen, paralel çeteyi yok etmesi için tam yetki verilen cumhurbaşkanının görevini yapmasını engellemektedir.

devleti tehdit eden çete kırmızı kitaba girdiği halde bir şey yapılamazsa ve tüm bunlara rağmen ak parti-chp koalisyonu kurulursa ki, chp dershane yasasının iptali için aym'ye başvurmuştu, bu ülkede daha fazla yaşanmaz.

şunu iyi bilin ki adalet herkes için gerekli.

bugün yanlış kararları alkışlayanlar yarın bir gün mağdur olduklarında şikayet etmesinler.
cemaatin değil de binlerce ev geçindiren ve kpss ile atanamayan öğretmenin düşünülmesi gerekir.o bakış açısıyla mantıklı bir karardır.hepsinin ataması yapılsa amenna ama bu mümkün değil.bu yüzden dershane ekmek kapısıdır.