bugün

5 yıl sonra, türkiye-hırvatistan maçı oynanacaktır.
akp nin oyunu %7 artırdığı seçimdir.
son seçimlerde;

Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan vefat etti.
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal kaset skandalıyla istifa etti.
BBP Genel Başkanı helikopter kazasında hayatını kaybetti.
MHP'nin en kuvvetli adayları kaset skandalları yüzünden istifa etti.
tutuksuz yargilama diye bir sey var! milli iradeye resmen ipotek konulmustur. hakimlerin hizmeti kime?
neden dicle'yi, haberal',i baybal'i, secime soktunuz? bunlar danisikli dovus! akp'nin 330milletvekili cikaramamasinin senaryosuydu. hayaldi... !!!

edit:imla
son olarak mustafa balbay ve mehmet haberal ın milletvekilliğinin engellenmesiyle gözümde daha bir güçlenmiş seçimlerdir. bağımsız yargıdan tokadı yiyen postalcılar , ağlaşmaktadırlar. bu durum bize kahkahalar olarak dönmektedir.

böyle bir güzellik böyle bir çağdaşlaşma olabilir mi?
evet çok da güzel olur.
herkesin kazandığı, dünyada eşi benzeri olmayan seçim. seçim sonrası tüm konuşmaları takip etmeye çalıştım. genel sonuç şöyle ;

akp ; her iki seçmenden birininin oyunu alarak, büyük başarıya imza attık.
e haklılar.
chp ; kısa sürede oy oranımızı arttırdık ve milletvekili sayısını arttıran tek partiyiz.
e onlar da haklılar.
mhp ; barajı geçemez denen partimiz, kaset skandallarına, üzerimiz de oynan oyunlara rağmen %13 oy aldı.
e haksız sayılmazlar.
bdp/bağımsızlar ; milletvekili sayımızı arttırarak bla bla bla... Onları pek dinlemediğim açıkçası.*
--spoiler--
siyanürlü kütahya'dan sosyolojik tepki %65, şampiyonluklarının çalındığını düşünen trabzon net konuştu %59, protestocu öğretmenin öldürüldüğü hopa'dan ibretlik mesaj %46, üniversitelerini kuranlara zonguldak'tan vefa %47.5, sinop'tan nükleer santrale veryansin %55, fındıklarını düşük fiyat verildiği icin sokağa döken ordu mağdur %61, heykeli yıkılan memleket kars'tan sanata tam destek %44.
--spoiler--

teşekkürler türkiye. ne diyelim.
bölücü partilerin zaferiyle sonuçlanmış seçimdir.
polyanna'nın bile iktidar karşısında çaresiz kaldığı seçim.. ''sikmeseler bari!''
türkiye'nin rahaaaat bir nefes aldığı seçim olmuştur.
ezan okunurken çalınan davulların ve türküvari şarkının anlattığı bir kaç şey vardı tabi!
kadınları "tatmin eden" bir gücün olduğu kanısına vardıran çığlıklar atmalarının anlattıkları, erkeklerle minibüslerde vb. yan yana oturmamalarına rağmen az daha coşsalar sarmaş dolaş "laylay" çekecek kıvama gelmeleri de bir kaç şeyi anlattı bu seçim sonunda baktığım balkonumdan.
benim balkonumla onun balkonu aynı cepheye bakmıyor zaten!
kaset skandallarıyla darbe alan mhp'nin muhafazakar seçmeninin akp'ye bunu görüp barajda kalacak korkusu yaşayan merkez ve merkez solun bir kısmının mhp'ye yönlendiği seçimdir. kaset operasyonu bu seçimde maalesef başarılı olmuştur. dini hassasiyeti yüksek kesimin bulunduğu iç anadolu ve doğu anadolu'da mhp tam bir rezalet sonuç almıştır ki neredeyse yozgat'dan bile vekil çıkaramayacaktı. (bkz: çorbam kaynasın da isterse padişahlığı getirsinler) anlayışı ezici bir zafer elde etmiştir. memleket yansın yıkılsın, terör hortlasın, bop türkiye'yi ateşe atsın gibi uyarıların bazıları için hiç önemli olmadığı bir seçim olarak tarihe geçecektir. güvenliği olmayan ülkenin duble yolu olsa ne olur, yollar yapılır ama milli kayıplar bir daha telefi edilemeyebilir düşüncesi ülkenin yarısının aklına gelmemiştir. muhalefet serilik, ciddilik, kurnazlık konusunda gene sınıfta kalmış, akp'nin tuttuğu nabzı ölçememiştir. artık 2 muhalefet partisinde de kesinlikle lider ve örgüt değişikliğine ihtiyaç vardır. 70 milyonluk koca ülkeden bir dene güven veren, ciddi ve karizmatik bir lider çıkarılamamıştır ya helal olsun diyorum.
cehape lilerin yaptığı mahalle baskısı bile bu türk halkını doğru yoldan çevirmemiştir.

(bkz: chp nin mahalle baskısı yaptığı gerçeği)
(bkz: oylarımız mhp ye gitti)
chp'nin bu zamana kadar hep

1- proje üreteceğine, üretilen projeleri eleştirdiği için.
2- kendisine oy vermeyenlere saygı duymayıp koyun, aptal, bidon kafalı vs. şeklinde tanımladığı için.
3- hükümetin doğru yaptığı şeylere bile yanlış dediği için.
4- halkı anlayamadı ve onları satın alınabilir gördü. kömürle, makarnayla, altınla oylarının satın alındığını düşündü. siz hiç sizi satılmış olarak gören birine oy verirmisiniz. böyle düşündüğü için aile sigortası çıkardı ama durumun böyle olmadığını gördü. Bu durumu hala anlayamadığı için.
5- aziz nesin haklıymış dedi ama kendini hem %40'ın içinde gördü. yukardaki maddelere göre %40'ın içinde olma ihtimalleri varmı? Kendilerini hep halkın iradesinden üstün gördüğü için.
6- yenilgiyi hiç birzaman kabul etmedi. hiç bir seçimden sonra biz bir yerde yanlış yaptık demedi. hep polyannacılık yaptı. yok oy sayımızı arttırdık, yok milletvekili sayımızı artttırdık şeklinde kendini kandırınca halkı da kandırabileceğini zannettiği için.

kaybettiği seçim olmuştur. bunu sürdürdükçe hiç bir zaman iktidar olamayacağı gerçeğini ise ne zaman göreceği merak konusu.

işte size altı ok.
bkz. bu başlıkta yediğim eksi oyları toplasam meclise girerdim.
başkalarının yerine oy kullananlara şahit olunan seçim olmuştur.
net kaybedeni mhp olmuştur.

edit: eksileyen gerizekalı kardeşim! eksileyeceğine partine sahip çık. kasetler olmasa 3 ün birini alacaktı partin. dua et o kasetlere ve çalış partin için. emi benim salak oğlum.
seçimden bir enstantane;

http://realvideobox.com/video-91162-Ulan+Gavatlar+1+oyu+siz+verdiyseniz+benim+oy+nereye+gitti!+%3AD.htm
ulan her şehri geçtim de, sen zonguldak, hiç mi utanmadın ölen madencilerinle bir dalga geçmediği kalan bakanların mensubu olduğu partiye oy verirken, hiç mi elin titremedi, hiç mi için sızlamadı?
her şeyi bir kenara bıraktım tüm memleketin bir gecede filozof olduğu seçimdir ve göstermiştir ki her iki kişiden biri akp ye oy verirken diğeri de nietzsche nin lafını kopyalayıp yapıştırmakla meşguldür.
bu nedir ya bu seçimden önce kaç kişi biliyordu bunu, twitter sözlük facebook her yerde bu söz.

o zaman ben de burdan sokrates e selam eder ve derim ki;

mutlaka oy kullanın partiniz kazanırsa mutlu, kaybederse filozof olursunuz.
kesinlikle hayal kirikligi yaratmis secimtir. Insanlarin secimlerini yargilamak haddimize dusmez. Ulkenin durumu ortadayken AKP nin oylarini yukseltmesi saskinlik yaratti. Deveye dikenmis, umarim hayatiniz hep diken bahcelerinde mutlu gecer.
halka ekonomik olarak yansayan birşey yok iken, et benzin ve diğer herşeye zam gelirken nasıl oluyor da ak parti güçlenerek iktidar oluyor. anlamıyorum.
tek sorun hastahanede sıra beklememek miydi yani? bugün devlet hastahanesine gidin randevuyu ne zamana alabileceksiniz bakalım. özel hastahane açmak kolay. özel üniversite açmak kolay.
tek olay duble yol muydu lan?

kurban bayramında et ithal ettik. çiftçinin falan memnun demekki. tamam abi ben daha konuşmayacağım.
Sonucun üç aşağı beş yukarı böyle olacağı herkes tarafından biliniyordu fakat gel gelelim bunu söyleyemiyordu. işin enteresan olan tarafı aslında enteresan sayılmaz sonuçta aşina olduğumuz hadiseler bunlar ama hemen bir karalama kampanyasının başlaması yok efendim oy çaldılar yok hile yaptılar vs. Her ne kadar çırpınsalar da 50 milyon seçmen oy kullandı ve neredeyse her iki seçmenden biri Ak parti dedi. Bunu eleştirmek yerine üstlerine düşen görev bundan sonra TÜRKiYE için neleri daha da iyi konuma getirebiliriz bunun tartışmasını yapmalılar hükümet, meclis bunun için var amacından hedefinden sapmadan, kavga dövüş içerisinde olmadan yeni dönemde ülke yönetiminde söz sahibi olacak olan bu 550 kişi bunun bilincinde olmalıdır.
postalcıların yine ağladıkları seçimlerdir. özlü söz falan kopyala yapıştır noktasına gelmişlerdir yine.
darbeden değilde demokrsiden yana olan özlü sözleri şuraya sıralasak emin olun ordada %20 yi geçemezsiniz.
her türlü kaybediyorsunuz yani.
az yalayın şu postalı... zehirler bak demedi deme.