bugün

demin radikal gazetesinin internet yayınından öğrendiğim ve çok şaşırdığım "bu ülke nereye gidiyor?" diye sormaktan kendimi alamadığım olay. ülkemizde hakaret içermemesi ya da herhangi birine zarar vermemesi halinde düşünce özgürlüğü bir haktır. insanları görüşleri yüzünden yargılayamazsınız. öncelikle saygı duyarak yaklaşmalı, eğer görüşünün yanlış olduğunu düşünüyorsanız sakince "tartışmalı" ve anlaşmaya varamıyorsanız yine saygı duyarak yoluna devam etmesine izin vermelisiniz.

http://www.radikal.com.tr...06.2011&CategoryID=41
allaha peygambere hakaret edenlerle ne kadar tartışılır bilinmez, sadece yorumlarını iletseler iyi, tartışılır.
yazdıkları yazılarda hiç bir hakaret bulunmamasına rağmen sadece düşüncelerini dile getirdikleri için gözaltına alınmaları, türkiyede gelecek yıllarda düşünce özgürlüğünün de kısıtlanacağını apaçık belli etmektedir.
eğer böyle bir durum bizim başımıza gelirse benim yazılara bakmadan sadece nickten dolayı tıkarlar içeri.
entrylerde temizlemeye mi gitsek yoksa sivil itaatsizlik mi yapsak diye düşündürür insanı.

edit: nickime bir daha baktım da, beni de soruşturma kapsamına dahil etmeleri an meselesi gibi.
'' ileri demokrasi'' nin yan etkilerindendir.
(bkz: çok iyi de oldu çok güzel iyi oldu tamam mı)
''biz rahat rahat islam ve islami unsurlara söveriz arkadaş'' diyen güruha atalarından çok değerli bir bakiyeyi devralan türkiye cumhuriyeti nin ''hoop birader'' demesidir. ekşi sözlük gibi bir kanalizasyon çukuruna az bile yapılmıştır kanımca.
adalet makamlarının bu ülkede yaşayan milyonlarca müslümanın hakkını savunduğu olay. kimsenin gücüne gitmesin.

bu 113 abidik gubidiğe bak sen! adamı dava etsen, şikayet etsen de, eleştirsen, dövsen de hep sen haksız olursun. baskıcı derler, cahil derler, barbar derler vesair...

ancak bu pipicanlar, kukugüller ister ki benim allah, peygamber, tasavvuf anlayışım onun suda yüzen varlık anlayışlına denk gelsin.

senin coelacanthlara, benim en azından inanmasa da en zor anında samimi bir dille "allah" diyen birine olan sevgimin, verdiğim değerin milyonda birini verdiğini görsem zaten adam yerine koyarım; koyarlar da!
ekşi sözlük gözaltı alımları başlamış, de hadi entry girin gencolar....

tanım: s.kimde olmayan bi' takım adli olaylar.
fikir özgürlüğü hakaret özgürlüğü değildir .
son derece üzücü bir durum. sosyal ağlar gibi özgür ortamların bu şekilde kirletilmemesi gerekiyor.
tiz kellesi vurula. haşmetlü padişahımız (isim yazamıyorum malum sebeplerden) hakaret edilmiş. eee ne olmuş yani ileri idemokrasi var herkes istediğini söyler, yazar, çizer kim buna karışır baksanıza yüzde 50 elli almış adamlar demek ki şikayetçi olan yok. evet ülkemiz öyle görünüyor ki 12 eylül demokrasisine bizi hasret bırakacak. yakında halifelik makamı geri getirilecek, veliahtı da belli... aslında bu ekşi sözlük davasının akp ile pek bir ilgisi yok gibi görünsü de ekşi sözlük'ü yargılanmasına sebep olan zat (harun yahya-adnan oktar) bu odaklardan cesaret alıp sağa sola saldırıyor... bu saatten sonra da ülkenin rayına gireceğine olan inancım kalmadı. son yaşananlara bakacak olursak daha iyi anlaşılır.