bugün

ibb nin çok ters bir takım oldugunu düşünerek beşiktaş adına zor bir maç. ayrıca kupayı kazanan 3.650.000 euronun da sahibi olacaktır.
iBB alacaktır, maalesef.

Edit: inşallah beşiktaş'ım alır da entry bana kapak olur. Amin

Edit 2: kapak oldu laaaaann... ama olsun. helal kartalım
bozbaykuşları avrupa arenasıyla tanıştıracak olan karşılaşma.
beşiktaş ile istanbul b.b arasında, kadir has stadyumu'nda oynanacak 49. türkiye kupası maçıdır. kupanın destekleyicisi ( sponsor ) ziraat bankası olduğundan ziraat türkiye kupası adı altında düzenlenmektedir.

iki takıma da başarılar... kazanan türk sporu, türk futbolu olsun.
ibb nin kazanması için dua edeceğim karşılaşma.
beşiktaş'ın rakibinin ibb olmasıyla birlikte şimdiden, acaba yine başlarına bela olacak mı diye düşündüğüm maç olacaktır.
beşiktaş'ın son oynadığı 5 ibb maçından ders çıkarması halinde rahat alacağı maç.
bu maç ile ilgili kafamda tek bir soru var acaba ibb li futbolcular herzamanki gibi yıldızlarımıza tekme tokat dalarakmı oynayacaklar yoksa türkiye kupası final maçındayız adam gibi topumuzu mu oynayalım diyecekler.

ne olur adam gibi topunuzu oynayın ve şaşırtın bizi bu sefer de **
ikinci yarı bitecek olan maçtır.
ömer üründül tarzı yorum.*
penaltılara kalmaz, ilk yarı beraberlik ile sonuçlanır.
ikinci yarıda beşiktaş atacağı iki golle kupayı müzesine götürür diye düşünüyorum.
avrupa da bizi ibb den daha iyi temsil edeceği kesin, tabi kadro bozulmazsa.
(bkz: güveniyoruz tayfur reyiz)
avrupa'ya gidecek son takımın belirlendiği maç.

(bkz: trabzonspor)
(bkz: fenerbahçe)
(bkz: bursaspor)
(bkz: gaziantepspor)
ibb - beşiktaş

not: bir müneccimle sevişmişliğim var.
beşiktaşın gereğini yapacağı maçtır. söz konusu şampiyonluk ise gerisi teferruattır.
ibb çirkefleşmezse beşiktaş'ın çok rahat kazanacağı final maçıdır. tabii ki öyle bir durum söz konusu olmayacak ve ibb her türlü tekme tokat ve bilimum sertlik durumlarını tavan yaptıracak; buna rağmen beşiktaş'ım kupanın sahibi olacaktır.
kayseri kadir has stadyumunda oynanacak maçtır.
hadi bu final maçının sonucunu ibb lehine düşünelim; avrupa arenasında ilk eşleşme, atıyorum sporting lizbon takımı çıktı. ilk maç orda farzı misal. 40 bin kapasiteli stad hınca hınç dolu, tribünler şarkılar tezahüratlar yapıyor, netekim lizbon temsilcisi ibb'yi -yine sallıyorum- 2-0 yeniyor.

dönüyoruz türkiye ayağına. 2-0 kötü bir skor ama çevrilmeyecek kadar da kötü değil. taraftar baskısına ihtiyaç var. saat 20:00'ı gösteriyor. lizbon takımı olimpiyat stadına çıkıyor. bomboş. in cin top oynuyor koca stadda. sonrasında ister ibb yenip turu geçsin, isterse lizbon bi 2 tane daha gol atıp gitsin sorun değil. asıl mesele şu;

uefa demez mi bu nasıl takım diye? portekiz halkı demez mi bu türkler nasıl takım destekliyor diye? kol kırılır yen içinde kalır. biz biliyoruz ibb'nin taraftarı olmadığını ve her maça sanki seyircisiz maç cezası yemiş gibi oynadığını.. iç saha maçlarını yani.

diyeceğim o ki, avrupa vitrini için ibb bizi temsil edemeyecek. futbolundan şüphem yok. sadece taraftar kaygısı. bence beşiktaş yenmeli, gerekiyorsa yendirilmelidir.

not: bursasporluyum.
edit: vazgeçtim. lanet olsun bu sisteme de düzene de. artık uzaktan sevme kararı aldım. meydan sizin.
yıllardır ligde bizi deli eden ibb den intikam maçıdır.
beşiktaş taraftarının kadir has stadını tepeleme dolduracağı maçtır. aldığım duyumlara göre türkiye' nin çeşitli yerlerinden otobüsler, uçaklar kaldırılacakmış.
boz baykuşlar'ın en büyük rakibi olan çarşı ile de tribünde vereceği mücadele olacaktır.
üst olması beklenen maç. (bkz: banko)
(bkz: toraman yok ersan yok ferrari yok ne var lan it)
bari bu sefer belediye çukuruna düşmeyelim dediğim maç.
11 Mayıs Çarşamba günü Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Stadyumu'nda saat 20.00'de başlayacak final maçının biletleri 3-10 Mayıs tarihleri arasında Fiyapı inönü Stadyumu'ndaki Ticketturk gişesinde 10.00-19.00 arasında satılacak.

ayrıca

49'uncu Ziraat Türkiye Kupası finalinin biletleri 3 Mayıs Salı günü saat 10:00'dan itibaren Ticketturk gişelerinde, http://www.ticketturk.com internet sitesinde ve (0212) 269 96 06 numaralı Ticketturk çağrı merkezinden satışa sunulacak.
beşiktaşa ayrılan 15 bin biletin yaklaşık iki saat içinde tükendiği kupa finali karşılaşması. bilet almak için taraftarlar saatlerce sıra bekledi. ne yazık ki taraftarı bile olmayan ibb spora da aynı sayıda bilet ayrıldı. * *
ibb biletlerinin hepsini alacağız.

(bkz: bjk taraftarı)
beşiktaş'ın artık ibb'ye dur diyeceği maçtır. yeter yani yenil yenil nereye kadar.