bugün

cristiano ronaldo'nun gene sahadaki tek olumlu hareketinin golle sonuçlandığı maç... böyle böyle giden her maç sonunda bu zibidiye dünyanın en iyi futbolcusu demiyorlar mı bi de, acıyorum günümüz futbolunun haline... hayır her 10 ikili mücadelenin 9'unda topu kaybeden bu adama "tam top cambazı, inanılmaz rahat adam geçiyor" diyenler yeminlen kör artık ben buna kanaat getirdim. ayrıca iddia ediyorum ki bu portekiz çeyrek finalde resmen tecavüze uğrayacak... orta sahanın turnuvada yokları oynadığı bu takım almanya veya hırvatistan'ın elinden kolay kaçamaz kanımca... hadi hırvatistan'ı geçtim de almanya dağıtır bu artis topluluğunu. türkiye zaten portekiz maçının daha 5. dakikasında grup sonunculuğunu garantilediği için yorum bile yapmıyorum onlara artık 2010'da inşallah güney afrika'da yer alırsınız inşallah...

bülent tulun ise gene maçı mahvetti;
örnek-1; çek fabregas, turnuvanın isviçre'deki eren derdiyok'dan sonraki en genç oyuncusı... (cesc mi demeye çalıştı acaba diye kendimi paraladım ama yeminlen çek dedi.)

örnek-2; (milan baros gol kaçırır.) nuno gomes çok kötü bir turnuva geçirmekte...

bunun dışında kurulan sürekli düşük cümleler, lafları toparlayamamalar, dilin dönmemesi falan cidden maçı izlerken beni yordu... hayır futbol bilgisiyle karışık azıcık diksiyona da sahip birini koyun bari şuraya yoksa aynı şeyleri çıksam ben de derim...
(bkz: vıdı vıdı) yapılan maç.
(bkz: bulent tulun)

normalde yapmam ama eksiler üzerine edit : lafı söyleyen adam bülent tulunken eksiyi ben niye yiyorum bunu anlamadım? hayır aranızda benim bület tulun olduğumu düşünenler varsa yok öyle bir şey haberiniz olsun.
ce ronaldo nun goluyle 2-1 olan maç. cech e atsa atsa bu adam atar zaten.
beraberlik çıkacağı tahmin edilen, seyir zevki ve adrenalini yüksek olması beklenen maç.
süper slow motion kameranın kullanıldığına şahit olduğum 2. maçtır. fakat portekiz-türkiye maçındaki kullanım, maç akşam saatlerinde oynandığından dolayı göze hoş gelen blur effect ini de vermekteydi.
türkiye için en hayırlı skorla sona eren maç. fenerbahçe'ye gelmesi muhtemel scolari'nin gelmeden evvel yaptığı jest de diyebiliriz(!) buna...

efendim turnuva başladığı ilk günden, ilk andan beri portekiz'in almanya, hollanda ve ispanya ile birlikte turnuva'nın en kuvvetli ve en iddialı şampiyon adaylarından biri olduğunu söylemekte idik. önce türkiye maçı ardından da bu geceki maç haklılığımızı bir kez daha gözler önüne sermekte.

kendi ekolü olan bir çek takımı gerçekten mücadeleci ve kuvvetli olmasına rağmen portekiz'in kumaşının daha kaliteli olmasından dolayı bu maçta yapacak fazla da birşeyi yoktu.
koller'in yedekte kalması da doğru bir tercihti onlar için.
zira çeklerin tek eksiği olan 10 numara oyuncu handikapı(rosicky'in sakatlığı) dolayısı ile koller'i besleyecek el eksikliği bu tercihin doğruluğunun kanıtıdır.
rosicky'nin forma giydiği bir çek takımı yarı final oynayabilirdi pekala.

portekiz'i ise konuşmaya fazlaca anlatmaya gerek yok kanımca.
ronaldo ve deco ikilisi bu maç için kantarın ağır gelen kısmıydı zaten, skoru da onlar belirledi haliyle.

şimdi bize düşen tek şey kendi göbeğimizi kesmek ve isviçreyi en az 2 farklı mağlup etmek.

en az 2 farklı zira şu an çek cumhuriyeti'nin averajı -1, biz isviçre'yi 2-0 yendiğimiz taktirde ve çek cumhuriyeti ile son maç berabere kaldığımızda 0 averajla çek cumhuriyeti'ni geçer ve grup 2. si olarak yolumuza devam ederiz.
cristiano ronaldo' nun çadırı kurduğu maçtır.
1-0 mağlupken çeklerin yaptığını bizim daha önce yapamadığımız maç. portekiz yenilgimiz sonrası ''bizim rakibimiz çekler ve isviçre, portekiz değildi zaten, portekiz-isviçre maçını herkes seyretti, onlardan daha iyiyiz gördü'' diyen fatih terim'in çeklerin portekizi yenmesi ya da berabere kalması sonucu ne diyeceğini merak ettiğim maç.
avro 2008 a grubunda bulunan iki takımın ikinci maçları. saat 19:00'da başlayacaktır. grubun içinde olduğumuz için bizi de yakından ilgilendirmektedir.
ronaldo'nun 62'inci dakikayı 63'e bağlayan anlarda ceza sahası çizgisinin az ilerisinden attığı golüyle 2-1 olmuş maçtır.
gözlerin nedved ve figo gibi iki usta yıldızıda aradığı maç.
a grubunun en çekişmeli geçecek maçı.
portekiz'in kazanamayacağı ve türkiye'yi yakacağı maç olur bu büyük ihtimalle.
ayrıca spiker yine bizim mustafa çıktı. izleyenlere* bol sabır diliyorum.
1-1 oldu sionko attı.
euro 2004 ün en iyi ve bahtsız takımı çekler in oradaki kadar olmasa da oldukça dengeli oynadıkları maç; ancak karel bruckner ilk 11 değil de çekler in şampiyona kadrosunu kurarken birkaç yanlış yapmış gibime geldi.

diğer yandan her turnuvaya iddialı gelen ünlü fos takımlardan portekiz in tosladığı ilk sert kayada afalladığı da rahatlıkla görülmektedir.

bir de isteğim var ki o da cristiano ronaldo artok havaya çalım atmasın lütfen.