bugün

11 haziran 2008 cek cumhuriyeti portekiz maci

cristiano ronaldo'nun gene sahadaki tek olumlu hareketinin golle sonuçlandığı maç... böyle böyle giden her maç sonunda bu zibidiye dünyanın en iyi futbolcusu demiyorlar mı bi de, acıyorum günümüz futbolunun haline... hayır her 10 ikili mücadelenin 9'unda topu kaybeden bu adama "tam top cambazı, inanılmaz rahat adam geçiyor" diyenler yeminlen kör artık ben buna kanaat getirdim. ayrıca iddia ediyorum ki bu portekiz çeyrek finalde resmen tecavüze uğrayacak... orta sahanın turnuvada yokları oynadığı bu takım almanya veya hırvatistan'ın elinden kolay kaçamaz kanımca... hadi hırvatistan'ı geçtim de almanya dağıtır bu artis topluluğunu. türkiye zaten portekiz maçının daha 5. dakikasında grup sonunculuğunu garantilediği için yorum bile yapmıyorum onlara artık 2010'da inşallah güney afrika'da yer alırsınız inşallah...

bülent tulun ise gene maçı mahvetti;
örnek-1; çek fabregas, turnuvanın isviçre'deki eren derdiyok'dan sonraki en genç oyuncusı... (cesc mi demeye çalıştı acaba diye kendimi paraladım ama yeminlen çek dedi.)

örnek-2; (milan baros gol kaçırır.) nuno gomes çok kötü bir turnuva geçirmekte...

bunun dışında kurulan sürekli düşük cümleler, lafları toparlayamamalar, dilin dönmemesi falan cidden maçı izlerken beni yordu... hayır futbol bilgisiyle karışık azıcık diksiyona da sahip birini koyun bari şuraya yoksa aynı şeyleri çıksam ben de derim...