bugün

70 tl'dir efendim.

allah'ın girmemem konusunda bir işareti midir bilmiyorum da parayı yatırayım dedim, ziraat bankası'nın atmsine gittim, ıvır zıvır işlemlemleri geçtikten sonra parayı da atmye aktardım, 'işleminiz şu anda gerçekleştirilemiyor lütfen daha sonra tekrar deneyiniz' uyarısını aldım sözlük. sanırım sınav bana şimdiden kazığını attı.

edit: başvuru sistemi değişmiş, önce başvuru yapıp sonra parayı yatırmak gerekiyormuş.
Doğum günümde ales mi olur lan!

Gerçi ben girmiyorum ki, giren düşünsün.
bu sene başvuru yöntemi değişmiş.

gecen yıl once parayi yatirip sonra basvuruyu yapmistik. bu sene ise tam tersi.. once basvuru sonra 70tl.
ankara'da başvuracak kişilerin en geç 31 mart 2015 salı gününe kadar, balgat/öveçler'deki ösym binasından başvuru yapmaları gereken sınav. tabii bu daha önce ales'e veya yds'ye başvuru yapmamış olanlar için geçerli. daha önce başvuru yapmış adaylar ösym'nin sitesinden ücretlerini yatırdıkları takdirde başvurularını yapabilirler.
Başvurusu bugun son olan acil yardım beklediğim sinav. alese başvuru icin banka- online basvuru- sınav merkezi sıralaması nasıl oluyor? Yani sırasıyla hangi isleri yapmak lazım. Son dort yildir hiçbir sinava girmedim.
En yakın ösym bürosuna git işlemlerini yap daha sonra paranı yatırabilirsin.
bir önceki yorum için:Bir önceki yorumda bahseden kişi dört yıldır sınava başvuru yapmamış.onun için sınav merkezine gitmesi gerekiyor.yoksa sifreyle 23.59'a kadar yapabilir.tâbi paranın da yatırılması gerekiyor.
Online başvuru - sinav merkezi - para yatırma konusunda degisik görüşler olan sinav.
Sınava başvuru yapmamış yapamamaş olanlar yorum yazsın.
başvuru tarihinden dolayı bayağı karmaşa yaşanan sınav. hadi bu kargaşa kurumdan kaynaklı. kimlik no ve şifre ile aday işlemleri sayfasına giriş yapıp(şifresini unutanların kimlik bilgilerini girdiği takdirde yeni şifre gönderiliyor) ödeme ve başvuru işlemleri online olarak yapılabiliyordu. bilgisayarla haşır neşir bir neslin sadece instagramda beğeniyi geri alma yöntemleri konusunda uzman oluşu pek hoş değil. yüksek falan yapacak lan bunlar bir de.

baivuruyu yaptık ama çalışması koyuyor be. amına koyayım yıllardır virgülden sonra 4 hanesi olan küsürlü sayılarla falan uğraştık. şimdi soru çok basitken kendimiz zorlaştırıyoruz. akademik ortalamam da yetmiyor. çok yüksek puan yapmam lazım sözlük.
giriş yerleri henüz açıklanmamış sınav. bambaşka şehirlere vermezler umarım bu sefer.
giriş yerleri açıklanmış sınav.
yarın gerçekleşecek sınav.
Kolay ancak zaman alıcı sınav.
bir sınav.
yarın ilk kez gireceğim sınav.

bu sene yüksek lisans başvurusu yapmayı düşünmediğim için çok ciddi bir hedefle girmiyorum. çok iyi bir puan yaparsam cepte durur, o ayrı.

gördüğüm kadarıyla kolay ama çok sayıda sorunun kısıtlı bir sürede sorulduğu bu nedenle hızlı olmayı gerektiren sınav.

ayrıca bildiğin öss türkçe ve matematik-1 bilgilerinden oluşan bu sınavı hangi akla hizmetle yüksek lisans eğitimine girişte kriter olarak kabul ederler, anlamış değilim. hani kazara biraz düşük alsak yüksek lisans başvurusunda kabul olmamız pamuk ipliğine bağlı olacak.
Sınava girecek olanlara başarılar.
Denklemleri kaçıncı dereceden çıkıyor, bilen yazar aydınlatsın lütfen.
inanılmaz stres hali yaratan sınav.
O kadar soruyu o sürede yetiştirebilirsem ne mutlu bana.

Girecek herkese başarılar.
başvuru tarihini kaçırdığım için giremeyeceğim ama girecek olanlara başarılar dilediğim adi sistemin adi sınavı.
bugün keyfi gireceğim sınav. hocanın biri aklıma soktu giriyoruz öyle. yoksa ne okuduğum bölümden sonra doğru dürüst yüksek lisans yapan var ne de benim akademisyenlik hayalim var. ben rahat giriyorum ama bu sınava göre geleceğini şekillendirecek arkadaşlara kolay gelsin şimdiden. saçma sapan sistemin saçma sapan sınavı işte. mecbur uyuyor insan; sistemi değiştiremediğimize göre.
üç puan parolasıyla girdiğim, lakin kol gibi girmiş sınavdır. sözel mantık soruları çok zorladı.
Sözel başlı başına zordu sözel mantık soruları çok zordu.
son yıllarda çuvalladığım en büyük sınavdır.

girmesem daha iyiymiş.
en son 1 yıl önce kpss sınavına girmiştim. o gün bugündür elime kalem almışlığım yok. dolayısı ile hamlığımın dezavantajını gördüm. kendimi ne kadar paralasamda 96 soru işaretleyebildim. 3 yıl önce girip 89 almıştım ama bu defa o puanlar hayal olacak gibi.
son yedi yıldır hiçbir soru çözmeyen, herhangi bir sınava dahi girmeyen, optik okuyucuyu nası dolduruyorduk lan gibi bir anlık tereddüt yaşayan biri için bile gayet kolay olan bir sınavdı.