Tribünden izlediğim maçtı.
Hakan şükür'ün galatasaray forması ile çıktığı son maçtır.
yemezler yiğen yemezler. kendi evimizde şampiyonluk kaybedecek kadar salak değiliz.
eski açıkta açılan pankart yüzünden maçın son düdüğünde tam sevinemediğimiz maçtır. ulan 90. dakkada, tam maç bitecekken pankart mı açılır?
bu sezon şampiyonluğu en çok hak eden taraf olan galatasaray*'ın, 17. şampiyonluğunun resmileştiği maçtır.maçtan galatasaray 2 enfes golle 2-0 galibiyetle ayrılmıştır.

sevgilisini, arkadasını, kardeşini, karısını, çocuğunu alan galatasaray taraftarlarinın hücüm ettiği maç olmuştur aynı zamanda. taraftarlar maçtan önce çıldırmaya başladığı gözlerden kaçmamıştır. şampiyonluk çoşkusundan çıldıranların yanı sıra, maça bilet bulamadığı için cildiran taraftarlar da görülmüştür stadın çevresinde. karaborsacıların gene iş başında olmaları ve 500 ytl bilet fiyatı çekmeleri çıldırma gününden dolayıydı sanırım.onlarda çıldırmış olmalı! çıldırma günü, karaborsacılarla başladı, store çadırının önünde toplanan aslan parçalarıyla devam etti. ardından stada girebilmek için uzzzuuuuuuuuun kuyruklar oluşturan taraftarlar çıldırmaya başladı.güneş, sıcak, kaynak yapanlar,sırada akrabalık ilişkilerine girenler, fenalık geçirenler, küfür edenler hepsi çıldırmış gibiydi.derken maç başladı. çılgınlık trabzonspor'un gol haberiyle ikiye katlandı. ardından kral'ın golü, hakan balta'nın füzesi.. cidden çıldırdık! arkamdaki koca göbekli dayı, her golden sora koca göbeğiyle enseme toslamasa bende öndeki hatunun sırtına çıkmasam daha iyi olacaktı ama neyse..

gerek öncesiyle, gerek sonrasıyla, galatasaray'ın bize yaşattığı en güzel maçlardan biri olmuştur bu maç.

ek olarak galatasaraylıların çıldırma gününde sağa-sola sataşarak çamur yapan rakip takım taraftarları görülmüş bazı mekanlarda. gün çıldırma günü oğlum. biz çıldırın dedik, onlar kudurmuş. neyse, ne demiş bülent ersoy ?
kudur evladım kudur..
ultraslan uni'nin unifeb'e gönderme yaptığı pankartın sergilendiği maçtır.

(bkz: http://fotogaleri.ntvmsnb.../pics/spor/1308/15941.jpg)
maçta birçok güzel $eyler yaşandı, sahaya aslan getirilmesi, fenerbahçe'ye söylenen " bu sene senin kocan nonda'dır " tezahüratı, cevat hoca tezahüratı, hakan sukur'ün yine gol atması gibi.
ama en güzeli " cocuklar inanmayin demistik " pankartıydı.
samiyene bilet alıp girilen son maçtır.
* *
ofta$ defansi cevher ile galatasaray defansi servet i kar$ila$tiran macti...ilgi cekmedi lakin ganimet kenardaydi..

(bkz: kupa)
şampiyonluk hengamesi içinde hakan balta'nın golünün güme gittiği maç. o kadar hızlı gitti ki top, hakan'ın önüne düştükten sonra bir baktık altıpasta sekiyor. ne zaman gitti o top oraya?
aziz yıldırım'ın tff'ye itiraz etmesini beklediğim maç. zira merdivenler boş değildi. sanırım bugün pazar olduğu için başvuruda bulunmadı. ilk iş günü ile birlikte yazılı olarak bir başvuru bekliyorum. *
maçtan önceki eski açık kuyruğuna bakacak olursak yönetimin 300.000 bilet talebine de teker teker olumlu cevap verdiğini çıkarabiliriz. iki yeni tezahürat vardı efendim dün akşam:
1- yengec fener yengec fener kiskacin nerede? kiskacim yok kisakcim yok soktular gozume.

2- onda bunda sundadir sunda bunda ondadir fenerbahce bu sene senin kocan nondadir.
şeklinde.

maç sonrası eski açıktan atılan havai fişekler bir çok insanı yaktı, sivas maçında da aynısı olmuştu, kıvılcımlar yağmıştı tribüne, neden ders alınmadı bilmiyorum.evet kıvılcımlardan korunmak için koltuk kırıp kafama koymuşluğum oldu. ayrıca maç bitiminde kapalının üstünden aşağı doğru kıvılcım yağdırılması da güzel bir görüntü oluşturdu ama o kıvılcımların bez pankartla birleşmesi üzerine yangını da çıkarmaktan eksik kalmadı.

kupayı kaldırma işleminin kuytu bir köşede yapılması göremeyenleri üzdü.

stada getirilen aslan'a hitaben "aslan fenerin anasını bilmemnaap" diye tempo tutanları ufak bir tebessümle dinledim.

yapılan "lütfen sahaya inmeyiniz" anonslarıyla eş zamanlı olarak lambır lumbur sahaya atlayanlar da güzel bir görüntü oluşturdu, biz de onlara katıldık sonra.

kenan doğulu konserinden önceki bando insanları çok sıktı. millet coşmaya geldi oraya tıngırtı dinlemeye değil.

her şeye rağmen güzel bir maçtı. doyasıyla sevindik ve eğlendik. daha nice şampiyonluklar yaşamamız dileklerimle..

eklemeden edemiyorum. hatırlıyacaksınız trabzon-fb maci icin de bir kupa yaptırılıp gönderilmişti. o kupanın akıbetini merak edenler burdan buyrun: http://img215.imageshack....215/9201/istevealkpe2.gif
alt bitmiş müsabakadır. 2.20 oran vardı lan!
"kulaklığım nerde lan benim?" dedirten maçtır. * galatasaray'a hocasız diyenlere allah'ın ayarını vermiştir cevat güler. **
galatasaray'ın üçüncü golü bulmasına direklerin müsade etmediği maçtır. ama bu skor onlara yeter de artar. bize de gs'li arkadaşları tebrik etmek kalır.
kimi galatasaray taraftarlarinin sampiyonluklarini kutlamak yerine halen fener soyle fener boyle tadinda laflar etmesine sebep olan mactir.bizden ne gorduler de boyle oldular bilemiyorum.

ha bu galatasarayin sampiyonlugunu kucumsemem anlamina gelir mi?kesinlikle hayir.hakem hatalarindan fenerbahce de en az galatasaray kadar yararlandi.fakat galatasaray tablonun netlesecegi maclarda iyi futbol oynayarak sampiyonlugu hak etmistir.tebrik ederim.
şampiyonluk şarkılarının söylendiği ve herkesin beklediği sonuçla bitmek üzere olan maç.
cevat hoca nın son değişikliği servet le yapacağını düşündüğüm maç.

edit: servet sakatlanarak oyundan çıkmak zorunda kalmıştır.
galatasaray taraftarinin fenerbahce'ye ayar üstüne ayar verdigi karsilasma!
lincoln un dahil olduğu müsabaka. ümit karan oyundan alınmıştır.
(bkz: saat kaç)
şampiyonluğu fazlasıyla hakettiği şampiyonluğu resmen aldığı maç.
bitmeden cimbomun şampiyonluğunu ilan ettiği maçtır. gs-fb maçından önce fb'li bi arkadaşımın avrupada bile önümüzde duramıyolar gs avrupada 5 yedi biz gs'yi havada karada s.keriz demişti. ben de futbol bu belli olmaz hem bu derbi maçı dediklerine pişman olursun demiştim. maçtan sonra yüzüme bile bakamamıştı. pazartesi işe gittiğimde artık karşılaşmamak için elinden geleni yapar herhalde. işte galatasarayı fenerbahçeden ayıran bu bence. aradaki anlayış farkı. fb'lilerin burunlarının havada olması ve cimbomun tarih boyunca her zaman asil duruşu, fark bu.
galatasaray' ın futbolcusu ve taraftarıyla gençlerbirliği oftaşspor' un üstüne dalga dalga gittiği ve hakan şükür ile hakan balta' nın ayağından kazandığı gollerle ilk yarısını 2 - 0 önde bitirdiği maç. tek kelimeyle galatasaray inanmış, sarısıyla, kırmızısıyla, alnının akıyla şampiyonluğa gidiyor.
edit: eksilesen de eksilemesen de galatasaray şampiyon. *
bir fenerbahçe'li olarak ezeli rakibimizin şampiyonluğunu kutladığım maç. son 5 yılda elimizle verdiğimiz kupa sayısı 2 olmuştur. bazı şeylerin para ile değil ruhla olacağının en güzel göstergesidir 2007-2008 türkiye 1. ligi.