bugün

ülkem için, ibadet için, allah'ın rızasına vakıf olabilmek için günde 12 saat çalışıyorum.

yorgun argın eve geliyorum ve her 10 kasım sabahı mesaiden çıkıp daha uykumun başlarında iken nereden geldiği belirsiz mide bulandırıcı, iğrenç bir siren sesiyle uyandırılıyorum.

ben her yıl saat 9u 5geçe uykumdan olmak zorunda değilim!!!

bu yüzden bunu gerekli bimer'e şikayet babında yazdım, ve üstüne üstlük imza kampanyası başlatmayı dahi düşünüyorum...
iş değiştirmek iyi bir seçenek olabilir.
Senin ve vatanın özgürlüğü söz konusu diye yokluk içinde düşmanı püskürtmek zorunda değildiler.
Ama yaptılar. O siren vatan uğruna ölen her asker, aşılan her zorluk, çekilen her çile ve geride bırakılan karanlık günler için de çalar.
1. si yalan haberdir, keza uyuyakaldığım 10 kasımların hiç birinde de siren sesinden uyunabilmiş değilim.
2. si, elbette o siren çalacaktır arkadaşım. şu gün, o yatağında uyuyabilmeni sağlayan kişi, o lanet işinde çalışabilmeni sağlayan kişi ve hatta bugün bu sitemini dile getirebilmeni sağlayan kişi, o gün o saatte aramızdan ayrılmıştır, madden.
3. troll olmanın da bir adabı, uslubu olmalı.
kalitesiz bir trolleme girişimdir, he deyin geçiniz.
OROSPUCOCUKLUGUN LUZUMU YOK.
SIKERIM YAZACAGIN YAZIYI CIBILEYETSIZ. AMK SAKIRTI BiZ GUNDE 24 SAAT CALISIYORUZ GECE UYURKEN GELEN HER TELEFONE CEVAP VERIYORUZ. HAFTASONUMUZ YOK GUNDE 5 VAKIT HOPERLORDEN EZAN OKUNUYOR DIYE SIKAYETMI EDELIM. KULLAGINA BISE SOK UYANMAZSIN. VEYA GOTUNE SOK SEN AQ SEN ORDAN DUYUYON BELLI.
(bkz: beyni yanıyo abi kaçın)
(bkz: baban kimdi bilemezdin)
kemalist biri değilim, ben de inançli bir insanim çok şükür. yalniz, birinin benim icin yaptigi fedakarliklari unutmakla ve hiçe saymakla kalmayip anılmasına bile tahammül edemiyor deglim. güzel ülkemizin kurucusunu yılda bir gün anıyoruz çok mu allah için?
(bkz: cami duvarına işemek)
takke ve tesbihime sorup katılacağım kampanyadır.
mantık silsilesi çerçevesinde düşünse, laf çakmaya çalıştığı kişinin engellediği çan sesini, o kişi anısına çalınan siren sesine tercih ettiğini anlayacak kişi beyanatıdır.
ülkesi için 12 saat çalıştığını beyan edip atası için 1 dakikalık sirene tahammül edemeyenlerin zavallı kampanyası. böylesi ülkesi için işe gittiğini düşünerek kendini kandırmayı bıraksın, evde götünü devirip dizi izlesin. en azından başka bir vatan evladı istihdam olur onun yerine.

(bkz: bunu tek başına mı düşündün)
başarısız troll denemelerinden bir bukle. diğer başlıklarda olduğu gibi bu başlıkta da anasına küfür ettirmiş arkadaş. trollüğü böyle yapmayacaksınız arkadaşlar, ailene kısmet gönderttikten sonra eğlenmenin bir anlamı kalmıyor. gerçekten öyle düşünücek kadar zükük olanları değil, bu işte biraz pişmiş insanları, şakirt veya ağır akapeli taklidini iyi yapanları örnek alın.

azıcık kalite dostlar lütfen.
ülkesi için günde 12 saat çalışan kişi beyanatı.

1. ülken için okuyup günde 8 saat çalışabilirdin.
2. ülken için memur olup ülkenin her yerinde hizmet verebilirdin.
3. ülken için adam olup senin bunları yazmana imkan sağlayan kişiye saygı duyabilirdin.

adam dedim pardon.
daha çok beklersiniz yavrum be. bu ülkeden silemiyeceğiniz tek şey türk ve atatürk'tür unutmayın bunu.
Cekemiyorsan 10 kasim da sirenin calmadigi ulkelere gidersin hatta tamamen o ulkelerden birine yerlesirsin Türkiye bir problemden kurtulur...
değişik bir durum. tabi şu açıdan: bu durumda 10 kasım'a sadece tatil gözüyle bakıyor arkadaş. zaten tatil olmasa daha erken uyanacaksın, en azından bir iki saat fazla uyuyosun şükret der ve sakince uzaklaşırım.

tabi olaya böyle yaklaşacaksak.
her gün sabahın köründeki ezan sesini kestikten sonra yapılabilecek kampanya.
burada yasaklanmak istenen siren sesinin, bir anma geleneği olduğunu ve 1 dakika sürdüğünü bilmesi gereken yazarın başlatmak istediği kampanya.
overlok makinesi, parti tanıtım araçları, kornalar, arabalardaki müzik seslerinden şikayet etse neyse. yılda bir kere, 1 dakika duyulan ve en son 3 ay önce duyulmuş sirene takılmış adam. Ne düşünüyordun da aklına bu geldi acaba?

(bkz: tuvalette akla gelen dahiyane fikirler)

edit: imla.
(bkz: ya sev ya terket)

beğenmeyen beğenmez ama kaldırılsın diyemez, siktirin gidin lan. kimse bu ülkede zorla tutulmuyor. bu ülkenin kurucu değerleri ve kaideleri hep aynı kalacak güç kimde olursa olsun.

bundandır işte %50 oy alıp ta yine, o kurallara tabi olmak...
gereksiz kampanyadır.
merak ediyorum da;
sabah ezanını duymak istemeyenlere destek verecek midir, merak edilir.
kemalist değilim; ateistim.
hatırasına siren çalınan adam, 26 ağustos sabahı saat 4.30'da "4.30'da uykumdan olmak zorunda değilim!" dememiş, büyük taarruz'u başlatmış ve başarıya ulaştırmıştır.
(bkz: Bugün de sıçtık)

Not: evet bkz'ı mesaj vermek için kullanıyorum modlar noolmuş? Bkz başka ne için kullanılır??
içine gergedan kaçmış kampanyadır.