bugün

selam dejenere olmamış türk kardeşlerim;

biliyorsunuz gazi mustafa kemal 10 kasımda şiroz hastalığından öldüğünden mütevellit, her 10 kasım sabahı saat 9u 5geçe insanlar anlamsız bir şekilde, tövbe estağfirullah sanki ruhları bedenlerinden çıkmışcasına kalkmış yar! öhüm ehe çok afedersiniz dimdik bir şekilde 1 dakika boyunca durmaktadırlar.

yahu müslüman bir toplumda bunun anlamı var mı allah aşkına!!! yani 1 dakika dimdik dursan neeee, durmasan neee!!! aç abicim ellerini 1 dakika, gazi mustafa kemal'in ruhuna üç ihlas bir fatiha oku, ne bileyim bi ayet el kürsi oku, amenne rasulü oku, yahu hiç bilmiyorsan türkçe dua et!!!

haraketsiz durmak nedir yahu, gavurdan mı özeniyorsunuz tövbe yarabbi böyle şeyleri!!!
O bir saygi hareketidir, ataya duyulan saygiyi ve minneti gösterir. Hem sen o 1 dk duran insanlarin Atatürk için dua etmediğini fatiha okumadigini nerden biliyorsun bre cahil. Sen durmazsan durma saygi duruşunda falan, ama duranin üzerinden çek o pis dilini. Saygisiz.
hepsine tamam da, il silenzioyu bulduk yani bula bula eşliğinde saygıya durmaya. kınıyorum, milli marşımız kadar milli olan italyan pop şarkısı il silenzioyu dimağlarımıza nakşeden zihniyeti kınıyorum.
Yazıktır. Vahvahtır.
(bkz: Akif sen mi aldın la bunu)
böylelerini videodaki gibi döveceksin aklı başına gelecek:

http://video.uludagsozluk...ir-dayak-şekli-yok-90288/
Arapçılar ve kürtçüleri ayakta sikildiklerini hissettirdiği için onlar tarafından saçmalık olarak nitelendirilen saygı duruşudur.
saçmalıktır.
evladım lütfen.

(bkz: don t feed the troll)
saygı anlayışı kişiden kişiye farklılık gösterir. Ben Atatürkü seviyorum ve kendimi onun yakınında hissetmek bana huzur veriyor. Ayrıca kimse 10 kasımda anıtkabire gidecek diye bir zorlama yok. Neden eleştiri malzemesi oluyor çok garip.
Cok dua etmek isteyen saygi durusundan sonra da edebilir degerlerimizi kafaniza gore sekillendiremezsiniz.
bazılarıda sanıyor ki avuç içi yukarı bakmadığında dua okunamıyor.

tamam sakinim.
on Kasım da saygı duruşu saçmalık hırsızlık yapana oy atmak değil. gel de rte nin yerinde olup bu şöbiyet gibi tatlı götlü milleti sikme. valla haklı başbakan anacım.
yooo değil her millete bi kurucu nasip olmuyor,az bile atatürke,biz ona layıkmıyız bakalım oda var,kanı bozuk çok.
Doğru fakat ifade edilmesi yanlış olan tespit. isteyen durur isteyen mışıl horul uyur kardeşim ne alemi var ortalığı karıştırıp huzursuzluk çıkarmanın. Hepimizin kimliğinde türkiye cumhuriyeti Yazmıyor mu ? Bitmiştir o zaman.
tüm evreni islama göre algılayan kılçık beyanatı.

seni zorla saygı duruşunda durduran yok dingil , en azından saygı duruşunda duran insanlara saygı duy ve dur.

maden bu kadar dert 10 kasımda saat 9:10 geçeye kadar sokağa çıkma olsun bitsin.
Yoğun sevginin ve de minnet duygusunun vermiş olduğu saygı ile yapılan bir eylemdir. içten gelir. Bir başkasının zorlamasi olmadan gerçekleşir.
Tartışmasız bir gerçek. Olm ne lan öyle seks pozisyonu ismi gibi.
saçma sapan arapça kelimelerle bir şeylere dua etmek kadar saçma olmayan durum.
http://galeri.uludagsozlu...4%B1k-olmas%C4%B1-588097/
Saygı duyduğun kişiye saygını göstermek için bir harekettir bu. Saygını göstermek adına kendine çeki düzen verdiğin, o kişiye olan farkındalığındır. Ha sen bunu lüzumsuz görecek kadar sığ düşünceliysen ve bu duruşu sadece ayakta dikilme olarak adlandırıyorsan, beyninle en son ne zaman irtibata geçtiğini sorabilir miyim acaba?
kımıl zararlılarının idrak edemediği vefa eylemidir. saygı duruşu adı üstünde saygı ve esasen teşekkür amaçlı bir davranıştır.

örneğin milli marş okunurken de tıpkı saygı duruşundaki gibi hazır ol'da bekler insanlar. çünkü saygı gösterilen marş alelade bir müzik değildir. o milletin bağımsızlığını,gücünü,yurt ve bayrak sevgisini yansıtır ve milletçe de kabul görmüştür.o yüzden saygıya değer addedilir ve hazır ol'da beklenerek söylenir.

milli değerler bir toplumun harcıdır ve o değerlere bağlılık toplumu ileri götürür. çünkü o değerlere bağlılık geçmişi unutmamak demektir. milli bilinci yetersiz toplumların hali ortadadır.bir millet milli bilinci yüksek olduğu ölçüde ilerleyebilir,bağımsızlığını koruyabilir.

işte mustafa kemal atatürk de bu milletin değeridir.çünkü bu milletin kahramanıdır,bağımsızlık ateşidir, çağdaşlık ülküsüdür, hayatı, mücadelesi ve fikirleri milletin şiarıdır. o sebeple her vefa duygusu gelişmiş ve milli bilinci yüksek türk vatandaşı mustafa kemal atatürk'ü minnet ve saygı ile anar.
günde 5 defa yatıp kalkmanın saçmalık olması kadar değildir.