bugün

havaların ısınması ile birlikte kafamda canlanan soru.

izmir'in Aliağa ilçesinde yaşamaktayım. 10 aylık bir oğlum var. havaların ısınması ile birlikte yavrumu sivrisinekler ısırmaya başladı ancak büyükşehir yasası ile ilçe belediyelerinden büyükşehire devredilen yetkiyi büyükşehir belediyesi aliağa için yapmıyor 2014ten beri.

şimdi laiklik, atatürk, cumhuriyet bunlar benim için kutsal değerler ancak bu değerleri ben oğluma nasıl anlatacağım?

sinek ilaçlaması bile yapmaktan aciz olan belediye bana gelip ama biz laikliği savunuyoruz dese ben onlara küfür etmez miyim?

eskiden iyi kötü dumanlı bir araba dolaşırdı artık o da yok. yetki büyükşehirde ama büyükşehir aliağada yok.
Sinek ilaçlaması yapılmıyor o zaman şeriat gelsin,kafanı silkeyim.
Konusarak.

Kardes cok zorladin mi?
önce kendi anlamayan insanın ne yazık ki yapamayacağı şey.
sinek bile ilaçlamayı beceremeyen bir belediyenin laikliğin arkasına sığınmasını hakaret ile açıklayan zavallıları gösteren soru cümlesi.

beyler bayanlar olay laiklik vs falan değil siz hala anlamadınız mı?
evin camlarına sineklik taktırabilir, odalara sinek kovucu tablet koyabilirsin veya çocuğuna koruyucu sprey sıkabilirsin. laiklik içinde endişe etmene gerek yok. çocuğun belli bir yaşa gelip gerekli din ve hayat bilgisine sahip olduktan sonra devlet işlerine dinin alet edilmemesi gerektiğini kendi anlayacaktır.
en temel belediye işlerini yapmaktan aciz tek argümanı "laiklik" diyen bir yönetime karşı sineklik taktır denilerek cevap verilen soru.

cidden ya anlamıyorsunuz ya da anlamak istemiyorsunuz.
Çomar sen anlatma bokunu çikariyon.
ülkemdeki solcuların da sağcılar kadar veya chplilerin de akpliler kadar gerizekalı olduğunu gösteren başlık olmaya başladı an itibariyle.

Belediye laiklik, çağdaşlık, anti-akp olayı arkasına sığınarak basit bir işi yapamıyor çocuğumu sivrisinekler yiyor diyorum aldığım cevap:

çomar

Aferin gençler size böyle böyle bu ülkede sağcısının da solcusunun da aynı bok olduğunu ispat ediyorsunuz aferim.