bugün

avatarını hiç değiştirmeyen insandır. aylarca, 1 yıla yakın aynı resmi avatar yapandır. kısa ve net sevmediğim insanlardır, hep aynı avatarı gördükçe konuşasımın gelmediği insanlardır.
alışkanlıklarına körü körüne bağlı insanlardır. msnden kişilik tahlili yapılabilir. (bkz: öğretmen olmak)
o da öyle bir tiptir işte.

şahsen 11 yıldır kullanıyorum, bir durum mu vardı birader?
(bkz: dünyanın en yüzeysel insanı)
ben buyum diyen tiptir. bakmayın tip sözcüğünün ona kattığı itici olma durumuna, o her haliyle tutarlı biridir. değişikliği pek sevmez, alışkanlıklarının adamıdır.
(bkz: tipi tip)
istikrardan yana bir tavır sergileyen insandır.
yazı stilini de değiştirmez. hoslanmaz pek değişiklikten. belki sevgileri bagımlılık derecesindedir. belki de monotonluktan asırı bir haz alıyordur.
bunun birde msn nikini hiç değiştirmeyen versiyonu mevcuttur ki artık onunla bütünleşmiştir.
nerden mi biliyorum?
Erwin Schrödinger'im ben aldım bunu bi kutuya koydum deney yapdım sonuç öyle çıktı...
şaka len msn deki nikim o benim gören herkes bilir, hiç değişmedi. sonuç olarak avatarımda aynıydı benim ikisine de itiraz eden görmedim. yoksa ettiler de şuanda hayatta değiller mi orasını kestiremedim ıhmm sonra bi ara tekrar sor.
gerçekten ayıp etmiş tiptir. o kadar yanan-dönen, zıplayan avatar varken sen git bir yıl boyunca aynı avatarı kullan! bi de msn adresin 'ad-soyad' şeklindeyse hiç online olma bile. çıkma insan içine!
utanmaz, ahlaksız, pis, kaka!!
*
1 yıl aynı donu kullanan insanla hiç bir alakası olmayan insandır. aksine oturmus mizacıyla etiket yapmıs, tarzını oturtmuş insandır.
kişi için, o avatarın önemli bir yeri olduğuna delalettir. üç beş kavanoz ve mum ışığından ibaret olsa bile.
msn'de avatar sekmesini gizleyen insandır. ne başkalarının resimlerini görmek zorunda kalır ne de kendisininkiyle ilgilenir.
çeyrek asırdır aynı teknik direktörle çalışan manchester united taraftarı olabilir.
değil bir yıl, isterse o avatarı bir ömür kullansa yine de sıkılmayacak olan tiptir. çünkü o avatar onun yaşam biçimidir, her şeyidir, canı ciğeridir. avatarı ve o etle kemik gibidir, ayrılamazlar. 1 kilometre uzaktan bile o avatar gözükse, insanlar derler ki "aha bizimki geliyor". avatarını değiştirmeye de çalışır aslında, ama mutsuz olup yine o onunla bütünleşen avatarına döner. bağımlı olmuştur, ne yapsın.
(bkz: evladım niye önce söylemedin seni kalkındırırdık)
istikrar abidesi