bugün

Başbakanın akşam ulusa sesleniş konuşmasında 1 nisaan, hadi şimdi dağılın ! demesini umduğum durum.
göte girmiştir..
hayırlı olsun.
bir açıdan, ülkemiz emekçilerinin en büyük eksikliği olan örgütsüzlüğün de sonucu olan zamlardır.
çünkü hayatın şaşmaz pratiği sayısız kez gösterdi ki örgütlü bir halkı hiçbir kuvvet yenemez!
eğer bugün bu zamların yaratacağı tahribatı bizzat yaşayacak olan emekçiler örgütlü olabilselerdi, hükumet zamları (pardon güncelleme) yapmadan önce bin kez düşünmek zorunda kalırdı.

onların (para babalarının) partileri (akp), dernekleri (tüsiad, müsiad, tuskon) ve medyaları var.
senin de ait olduğun sınıfın çıkarları için mücadele eden siyasi partiler, örgütler var ama ya bilmiyorsun ya da biliyor ama inanmıyorsun, para babalarının siyasal araçları da inanmaman için büyük çaba sarfediyor tabi.
elektrik için %8.1 oranında yapılacak olan zamdır.
memura yüzde üç zam vermemek için götüm götüm uğraşanların vatandaşa attığı son kazıklardan birtanesidir. zerre etkilemeyecektir benim koyunlarımı.
(bkz: meeeee)
(bkz: halktan gelen ses)
doğalgaz için %18,7 lik zamdır. bir bakan çıksa da "1 niseaann" dese diye beklemekteyiz efenim.
hükümetimizin hiç suçu olmayan zamdır. dünya koşulları böyle hamuğa koyim. muhaliflere gün doğdu. hem bizim evde ne araba ne doğalgaz var. lan elektrik yazmışsınız oraya. şimdi sıçtık. nasıl savunacağız hükümetimizi. kömürden elektrik üretemiyor muyuz. böyle çılgın bir proje bekliyoruz başbakanımızdan.
her zammı dolara petrol fiyatlarına atan akp bunuda aynı kılıfa sokmuştur efenim.
ükle tepe taklak gidiyor diyemiyorlar. cari açık rekor üstüne rekor kırıyor ülke üretmiyor sadece tüketiyor. her altın yumurtlayan kurumlar satıldı, satıştan gelen vadeli paralar bitiyor bu da zam olarak yansıyor. daha kötüleri geliyor seyreyleyin.

dolar dalgalanıyormuş ondan zam yapmak lazım mış doğalgaza elektriğe, siz değilmiydiniz türk parası değerleniyor dünyada süper güç olduk diyen. nasıl bir süper güç kendi yaktığı lambasının yediği ekmeğinin buğdayın mısırın bilimum elektroniğini dışardan alıyor.

öyle körüne kandırıldı ki bu saf vatandaşlar, bitti ülke satacak kalmadı yakacak kalmadı üreten kalmadı çok değil on yıl sonra bitmiştir bu ülke. selametle.
insanlar aile geçindiriyorlar, çocuk okutuyorlar asgari ücretle. zaten fakirlik değil açlık seviyesinin altında yaşıyorlar, üzerine bir de bu zamlar! artık söyleyecek söz bulamıyorum ben, içimde çok çılgın laflar biriktiriyorum ama açığa vuramıyorum. ülkenin açığını kapatmak için mutlaka tüketilen şeylere zam yapılması çok akıllıca. elektrik kullanımımızı kısabilecek miyiz? artık insanlar karanlıkta oturur! zaten kışın doğalgazı kullanmadan, mümkün olan en düşük ölçüde kullanan insanlar tanıyorum, daha ne kadar az kullanabilecekler acaba? ben maddi durumu zaten sallantıda olan insanlara üzülüyorum... daha ne kadar olmayan standartlarından ödün verecekler acaba?
ev sabit giderlerini en az %15 arttircak zamdir. ve allah belalarini versin ki kimsede cikip demiyor "ulan kendinizden baska kimin maaslarina %15 zam yaptiniz." allah belanizi versin. net.
(bkz: iyi şeyler olacak)
şakayla karışık kakayı yediren durumdur. eğer şaka değilse harbiden yedik yani.
(bkz: şaka gibi)
bir de yakın zamanda benzine %3 güncelleme vardır. benzine %3, elektriğe %8.1 ve doğalgaza %18.7 zam. biraz çalışıyorsa saksımız önümüzdeki seçimlerde akp'ye %45 indirim uygularız.

bu sırada bir de bilgisayarımdan üç uyarı hatası alıyorum;

benzin 3.0.exe
elektirik 8.1.exe
doğalgaz 18.7.exe

çıktı. yeni güncellemeler kurulsun mu?
kötü olmuş zamlardır. mikrofonu rosava'ya uzatmak lazım.
zam deyince zam olarak anlaşilmasın efendim bu zam değil "zamcık" tır. Devletimiz zamcığa koya koya zamcığın zamcıklık bi hali kalmadı ama neyse...
zaten günlük olarak ufak ufak giren zammın tatlısıdır.
(bkz: şakaysa çok komik ciddiyse şaka gibi)
Açıkçası dedim ve kaldım her hangi bir açıklaması yok, hee belki gemicik parasıdır.
http://galeri.uludagsozlu...Falgaz-zamm%C4%B1-244509/
http://galeri.uludagsozlu...Falgaz-zamm%C4%B1-244512/
işçiye, memura çalışana %2 verme, elektriğe, doğalgaza daya zammı. yapanların arka sayaçlarına girsin...
geçtiğimiz günlerde %9,2 olarak açıklanan, ancak elektrik mühendisleri odasının yalanladığı, asıl zam oranının %12.76 olduğunu açıkladığı zamdır.

(bkz: vatandaşın geliri arttığı için fiyatlar artabilir)
akp de kaybedenler kulübüne katılmıştır artık bu zamlarla..
çiller dönemine döndük resmen