bugün

son, evrensel ve en büyük din olarak adlandırılan islamın nüfusunun 1,5 milyar ile 2 milyar nüfuslu hristiyanlıktan sonra 2. büyük semavi din olmasına neden olan nüfüstur.

1,5 milyar ile dünya nüfusunun hemen hemen yüzde 20'sini oluşturan islam dinine karşın hristiyanlığı geçtim; semavi dinler diye kısıtlamayıp diğer inanışları da işin içine katarsak budizm faktörü nedeniyle 3. sıraya kadar gerileyecektir islam dinimiz.

ben değil, sayılar konuştu.
(bkz: din kardeşi)
1 çalışan elin 3 milyar dua eden elden daha çok işe yaraması.
1 buçuk milyar nüfusun % 20-30 unun (gizli) ateist olması.
olaylara** verdikleri tepkilere bakıldığında, klavyeden değil reelde, günümüzdeki karşılığı kuru kalabalık olan kitle.
5 milyon yahudi'ye saygıda kusur edemeyecek nüfustur.
http://www.youtube.com/watch?v=bhFuuEkSkEw
sayıca çok olmalarına karşın, bir kümes bile etmeyecek güruhtur. sayıca çokturlar ama akılca yokturlar. bir yanlışın çok inananının olması, o yanlışı doğru kılmıyor ne yazık ki...
tarih, fizik, kimya, mitoloji, astronomi, coğrafya, tıp bilgisi; okuma-yazma oranı- eğitim, genel kültür seviyesi yükseklerde olan bir buçuk milyar kişidir.

çamurdan ve imtihan edilmek üzere yaratıldıklarına, allah'ın 7 günde evreni yarattığına, hz. muhammed'in allah'ın elçisi olduğuna, kıyamete, mahşer gününe, mezar azabına, meleklere; her türlü iyilik ve kötülüğün allah'tan geldiğine inanırlar.

cennet'e gitmek için kıble'ye dönerek günde 5 vakit secde eder, mekke'deki allah'ın evini ziyarete gider, kazançlarından fakirlere verir, ramazan'da oruç tutar, sırat köprüsünü üzerinde geçmek ümidiyle hayvanları tanrı'ya kurban ederler.

inançları gereği, haram yemez, diğer inançta olanlara saygılı davranır, yalan söylemez, faiz almaz, başkasının karısında-kızında gözü olmaz, iftira etmez, eşlerine şiddet uygulamaz, çocuk yaşındaki kızlarla evlenmez, cinayet işlemez, çocuklara-bebeklere tecavüz etmez, ensest ilişkiye girmezler.
biribiri ile müthiş bir uyum içindedir.

misal kimse kimseye yardım etmez. yardım etmeme konusunda oldukça uyumludur.

islam ülkeleri birliği de en başlarıdır. en çok yardım etmeme de onlardadır.
alevi şii sünni diye 3 e bölünüp birbirlerini yok eden kişilerden oluşur.
Ayrılığa ve dışlamaya alışkın nüfustur.
allah'ın emirlerine uyması gereken nüfustur. her ne olursa olsun, doğru yoldadır, peygamber efendimiz(sav)in izindedirler.

selam ve dua ile...
görsel