bugün

james bond'un kodu. ajan adamın gizemli sayıları.
boy verirken söylendiğinde uğursuzluk getirdiğine inanılan sayı.**
yeni yazardır bana yazdıklarına bakılırsa (#307060) kilomu saçımı başımı bilen biridir. kimdir ulan bu dedirtmiştir. ama kesin dostlardandır. *
gerçek bir ağabey yada dost kelimesi bu adamı tarif etmekte yetersiz kalır. yeni bi kelime türettiğimde bunu mutlaka ifade edeceğim. kendisi aynı zamanda avukatım olur.
(bkz: arjantinin sirp kopeklerine 6 tane sallamasi) başlığını açarak seviyesini belli etmiş yazar.
http://www.neyaz.net adresinde yardım için gönderilen mesajın numarası
birincisini 1962 te sean connery nin oynadığı (Doctor NO) ingiliz ajan james bond un kodu.
kaliteli adam.sağlam bir kalem,akıllı bir yazar.
(#426819) cok sevdigim sozluk yazari olaylara bakisindaki incelik gerek dusuncelerini anlatis bicimi olsun kulandigi dildeki yalinlik incelik beni benden aldi birde goruslerimiz birbirne cok yakin daha once niye bu yazari gormedim diye suan dizimi dovuyorum kafami kapilara vuruyorum *
(bkz: james bond)
(bkz: bond james bond)
bond denen adamın kodu olarak geçen fakat aslında 00 ın kraliçenin gözlerini ( elizabeth ), 7 nin ise gizli bir örgütün simge-sayısı olduğu ian fleming kriptosu... çok esrarengiz hakkaten.. kimbilir daha bunun gibi nice ali-cengiz oyunlarını pelesenk ettiler dilimize adiler...
(bkz: x 33)
serinin ilk filmi dr. no'dan öğrendiğimize göre 007'deki çift sıfır bond'un görevinin öldürmek olduğu anlamına geliyormuş.
öldürme yetkisi diye kulağa dolmuştur.
00,7 cm kalem ucunun ölçüsü
(bkz: uçlu kalem)
Rudyard Kipling'in 19. yüzyıl sonunda yazdığı bir kısa öykünün adı.
son zamanlarda akıllarda olan espri...
-007 Bond, James Bond !
-Öküz, bildiğin öküz !
doğuş'un survivor dönüşü çıkardığı albümü.
ikinci nesil silik yazar.
kasım ayında 23.filmi çıkacak olan seri filmin başkahramanı..
double o seven diye okunur.
baştaki o iki sıfır öldürme yetkisi anlamına geliyormuş. (yarışma programından çalıntıdır.)
antalya plaka kodunun başına bir 0 daha eklenince orta çıkan kod.
türküsünü yaptım,

>> sıfır sıfır yedi, yedi yedi yedi... sıfır sıfır yedi, yedi yedi yedi! james ayvayı yedi!!!

(okudum bi b*ka benzemedi diyenlere şunu söyleyeyim öyle düz şekilde okursanız tabii olmaz popüler kültürden etkilenmiş türkücü tarzında okuyun şiddetle tavsiye ederim)