bugün

kişiden kişiye değişmekle beraber; zengin, yakışıklı, zeki, dürüst, anlayışlı, romantik, yatakta iyi gibi özelliklerin birden fazlasını birarada bulunduran erkektir.
eğlenilecek erkektir,brainstorming takımına kaptanlık yapabilecek kapasitede hızlı koşan ,tedavi edici özellikleri bünyesinde doğuştan varolan erkektir
kendisinden daha çok ailesini,eşini düşünecek,hayatını onlara adamakla birlikte kendini çok da ikinci plana atmayacak,düşünceli erkek.eğlenilecek erkeğe ek olarak sadık ve dürüst olması tercih sebebidir.
evlendikten sonra degismeyecegine dair garanti belgesine sahip olan erkek
oğlumuzun içkisi sigarası kumarı yok diye tarif edilen erkekler
dürüst olan erkektir.
evlenilmeyecek erkeklerden geriye kalan azınlıktır.
(bkz: taze bitti)
evlenme çağına gelmeden önce hayatta gençlik zevklerinin hepsini tatmış ve doymuş ve artık çoluk çocuğa da karışalım onu da tadalım diyen,doymuş olduğu için sakin,uslu,efendi,mantıklı ve karısını aldatmak gibi bir eğilimi olmayan erkek.
30 una gelmiş olgun erkek modeli
(bkz: karga)
evlenilecek erkek bi kere safın, salağın önde gideni olmalıdır. kadın bu kişiyi ama öyle ama böyle parmağında oynatmalı, baktı bundan bi hayır gelmez istediği an donuna kadar alarak bırakabilmelidir. bu konuda bir numara olan bu şahıs dört aydır ayrı olduğu eski eşinin cep telefonu faturalarını ödediğini daha yeni farketmiştir. fakat eski eş bunu çoktan farkettiğinden 30-40 ytl lik konuşurken 90-100 e çıkmıştır.
o yüzden ben var ya tam bir evlenilecek erkek olaraktan kendi kendimin ayrı bir başlık olmasını talep ediyorum.
yalan söylemeyen erkektir...
üç hayvana sahip olmalıdır. yatakta bir aygır, garajda bir jaguar ve parasını yedirecek bir öküz
ASlında bütün erkekler "evlenilecek erkekler" arasında 1 den birkaç yüzmilyona giderek sıralanır. Ne kadar zengin, yakışıklı, başarılı vs ise o kadar yükselecektir.

Erkeklerin özellikleri arttıkça karşısındakilerden bekledikleri de yükselir.

Erkek ne kadar talep görüyorsa kendisi de en azından kendisine yakın talep gören biriyle birlikte olmak isteyecektir. Görüldüğü üzre romantizmden çok değerlendirmeler söz konusudur. Siz hiç parasız ve sıradan bir adamın güzel ve başarılı bir kadınla birlikte olduğunu gördünüz mü? Ya da çirkin bir kadının zengin ve yakışıklı bir adamla birlikte olduğunu? Ben görmedim.

neymiş;

(bkz: davul bile dengi dengine)

sonuç;

erkeklerden veya kadınlardan birşeyler beklerken hayal kırıklığına uğramamak için kendi özelliklerimizi de göz önünde bulundurmalıymışız.
olmayan erkek. çok sevip, çok güvenip, hep beraber olmak isteyip evlendiğiniz erkekle evlenince mutlu olamıyorsanız yoktur öyle bir erkek, erkekler evlendikten sonra saçmalar. tecrübeyle sabittir.
(bkz: meriç erkan) * *
başlık parasını trank diye ödeyen erkektir. *
bu kadarı da olamaz dedirten erkektir...bazen mükemmellik bile sıkar insanı...
evlendikten sonra beynen de olsa aldatılacak erkektir.
ayran gönüllü olmayan erkektir

(bkz: ayran gönüllü olmak)
(bkz: HANI NERDE) *
geçen aylarda aldığım bir sms de benim olmadığım yazılan tanımlama.
jest yapabilen erkektir
(bkz: error)
evlenilecek erkek;aptal salak kizlarin evde kalmayi garantilediklerini anladiklari andan itibaren siniflandirdigi erkektir.simdiye kadar akillari nerdedir,bir zamanlar peslerinden deli gibi kosmus, askin en güzelini bulduguna inanarak hayatlarini mahvetmis erkekleri,aptal salak kiz sacmaliklari yüzünden hayattan bezdiren kizlar simdi mi akliniza geldi yaw su ahmette tam evlenilecek erkek demek,yemezler,yedirmezler