entry'ler (86)

başlıkları alt alta okumak

penis muzesi
yok anam ole bisi

yüksek sadakat

an itibariyle sarı sıcak adlı programda sanat icra etmektedirler.

zeki demirkubuz

ağustos ayı boyunca filmleri türkmax kanalında yayınlanan ve hala da devam eden yönetmen.

salata

adam akıllı yapıldığı zaman yemekle beraber çok güzel giden yiyecek. fakat sırf sosyetik görünüşü yüzünden kadınlar tarafından on onbeş milyon para dökülen bir tabak dolusu ot yığını şeklinde olanlar vardır ki isimleri salata da olsa ben onlara salata dememeyi tercih ederim.

ne diyem mahmut mu diyem diyenler için mesela;

(bkz: para tuzağı)

neverwas

izlediğim süre boyunca bitse de gitsek dediğim film. senaryo süper aslında ama keşke araya saçma sapan klişeler girmeseymiş, zorlama bir aşk hikayesi ve esas oğlanın her şeyi konuşarak halledebilmesi gibi. umuyorum yıllar sonra aynı hikayeyi tekrar çekerler, saçmalıklardan arındırarak ve masalsı havasını koruyarak.

rte nin bekir coskun u ulkeden kovmasi

kimsenin şikayet etmemesi gereken olay. çünkü bu ülkede yaşayan iki kişiden biri bu üslubu ve söylemi 22 temmuz gecesi peşinen kabul etmiştir. üstelik o iki kişiden biri sizin amcanız, dayınız, arkadaşınız, bakkal amcanız, belki sevgiliniz, eşiniz... bundan sonra hala bu üslüba isyan etmekte olan bizler, yani artık azınlık olanlar, elimizden gelen hiçbir şey yok. ben istememiştim bu aşağılanmayı, ben istememiştim ülkemden kovulmayı, hem de ülkemin başbakanı tarafından. fakat ne yazık, mukadderat...

uykun gozune aklin basina

esneyen bebeklere söylenen bir laf.

swing kids

başrollerini robert sean leonard ve christian bale'in paylaştığı 1993 yapımı muhteşem film. nazi almanyasında yasaklanan swing dansına gönül vermiş gençlerin başkaldırışını ve zaman içinde tüm özgürlüklerinin nasıl ellerinden alındığını kusursuz işliyor.

--spoiler--
robert sean leonard'ın filmin sonunda tek başına deliler gibi swing yapması ve gitarcı arkadaşın trajik intiharı filmin en can alıcı noktaları.*
--spoiler--

ferdi alver

istanbul üniversitesi devlet konservatuarı tiyatro bölümü'nde eğitim alan 1984 doğumlu oyuncu. bir dilim aşk ve güz yangını dizilerinde, kurtlar vadisi ırak ve şaşkın filmlerinde ve bazı reklam filmleri ile tiyatro oyunlarında rol almıştır. rol aldığı oyunlar;

ver elini yeni dünya
venedik taciri
kızgın damdaki kedi
üç kız kardeş

cifte sans

iddaa'da maç sonucu oyununda oynanan maçın sonucuna karar verilemezse '1 veya 0' '1 veya 2' ya da '0 veya 2' oynanılabilen ve kazanma şansını artıran bir sistem.

art tempora mandubularis

bu eklemin dislokasyonu kadar rezil bişey yoktur, yemek yerken konuşurken esnerken çeneniz sürekli takılır, bazen ağrı yapar. çene eklemini bir kez yerinden oynatırsanız sürekli rahatsız eder, o yüzden kıymetini bilip zorlamamak lazımdır.

iki sevgilinin yanında üçüncü kişi olmak

iki düşünceli sevgilinin yanındaki üçüncü kişiyseniz o kadar da berbat olmayan durum. düşünceliden kasıt, öpeceği koklayacağı varsa da kendini biraz kısıtlayabilmesi, ortamda bulunan üçüncü kişiye saygı gösterebilmesidir.

ted bundy

70li yılların kabusu seri katil ted bundy'nin gerçek hayatını anlatan 2002 yapımı matthew bright filmi. filmde ara ara gerçek kurbanların görüntülerinin çıkması ve ted bundy'nin soğukkanlılığı tüyler ürpertici.

carlito s way

uğur yücel'in al pacino'ya ne kadar benzediğini farkettiren film.

askin cenazesi var

tanıtımı 'sanat adam işidir' gibi söyleyecek söz bulamadığım bir sloganla yapılan uğur ışılak albümü.

filiz alpgezmen

gülpare ve aşk kapıyı çalınca dizilerinin senaristlerinden ankara üniversitesi halkla ilişkiler ve tanıtım bölümü mezunu kişi.

söylenecek çok şey varken peki deyip susmak

birisini kaybetmekten çok korkan kişinin yapması muhtemel eylem.

gondola binmek

kesinlikle tehlikeli bir durumdur. öne koyulan ve güvenlik demiri denen şeyin özellikle en arkada oturanlar için hiçbir işlevi yoktur ki bu yüzden arkada oturanlar genelde başlarının arkalarında bulunan demirden tutunurlar.

sozlukte bir harfini yildizli vererek kufur etmek

neyi engellediğini anlayamadığım olay. küfür mü edilmemiş olunuyo bu şekilde, ya da küfür etmek isteyipte sözlük formatına takılanlar bu şekilde hem yazarları hem de moderasyonu kandırdıklarını mı sanıyorlar... bir harfi eksik verince okunmuyor mu o küfür, ya da çağrıştırmıyor mu anlatmak istediği şeyi. sözlükte zaten küfür almış başını gitmiş, ben küfürümü ederim banane sözlük formatından diyen yazarlar da açık açık etseler ya o küfürü. nasılsa iki durumda da okunabiliyor, en azından konuşmanın ortasındaki biip'ler gibi yazının ortasında çıkan yıldızları görmemiş oluruz.

çok da cinsel organımdaydı

bu şekilde söyleyince cidden çok komik olan söz öbeği.