bugün

entry'ler (224)

teoman

geçenlerde tanıştığım, şarkıları hoş, kendisi boş bir insan. ama severim kendisini. geçen ay kendisini istanbulda sonbahar ve paramparçayı canlı söylerken izledik gümüşlükte. döner yakında müziğe.

jolly joker balans

sahnesinde boy gösteren çoğu grup ve sanatçıyla beyoğlunda başka yerde çıkma yasağı içeren bir anlaşma yaptığı için alternatifi çok azdır.

sözlük yazarlarının en son dinlediği şarkı

pink floyd - comfortably numb

sözlüğe cep telefonundan girmek

(bkz: intihar sebebi)

turkcell kuruçeşme arena

vip alanına 7 yaşında bir çocuğun bile rahatça girebileceği konser alanıdır.

azap yolu

muhteşem bir finalle biten muhteşem bir filmdi.

imla hataları

değil mi yerine diil mi, diğil mi, diyil mi, deel mi, di mi.

knockin on heavens door

tek kelimeyle mükemmel bir şarkıdır. en bilinen versiyonları bob dylan ve guns n rosesınkilerdir ki zaten parçanın sahibi bob dylandır. ancak birçok versiyonu olan bu şarkının en iticisi guns n rosesınkidir herhalde. çünkü bu şarkıya sertlik yakışmaz; yumuşak söylemek, yumuşak çalmak gerekir. pek bilinmeyen eric clapton, mark knopfler, roger waters ve kim bilir başka ne versiyonları vardır. ama en iyisi bence hepsinin karışımı olmalı. altyapıyı bob dylan gibi kurmalı, roger waters gibi söylemeli, eric clapton gibi solo atmalı ve mark knopfler gibi araya ufak lickler yerleştirmeli. ve son olarak bu şarkının ne kadar mükemmel bir şarkı olduğunun kanıtının roger watersın coverlamış olması olduğunu söylemek istiyorum. neden derseniz, roger waters kendi yazdığı sözlere öylesine önem veren biri ve bu sebeple inanılmaz bir egosu oluşmuş bir sanatçı ki bu ego pink floydun dağılmasına sebep olmuştur. ancak bu egoya sahip insan yine de knockin on heavens dooru coverlamıştır.

müslüm gürses

çok küçükken sadece paramparçayla tanırdım kendisini. ki şimdi düşünüyorum da en bilinen ve en sevilen şarkısı bu olabilir. aslında çok kötü bir şey coverladığınız bir şarkıyla sevilmek. ama şöyle de bir şey var: müslüm babanın teoman versiyonundan daha iyi söylüyo olmasının en önemli nedeni bu sözleri hayatta gerçekten her şeyi kaybetmiş gibi söylemesidir. teomanın aksine hareketli değil sizi yerden yere vuran bir şekilde söylemesidir. keza şebnem ferahın sigarasını da sanki hayatta elinde kalan tek şey o sigaraymış gibi söyler. belki de bu yüzden coverları kendi şarkılarından daha iyi. ama özelikle bir avuç gözyaşı adlı şarkısına biterim. her dinleyişimde ağlayasım gelir ve ağlarım da. çok büyük bir sanatçıdır. keşke düzenli olarak konserler verse de kendisini canlı olarak dinleyebilsek. en son 30 eylülde istanbul live'da konseri vardı ve gidememiştim yazık oldu. ama umutla bir sonraki konserini bekliyorum ve bu sefer kaçırmayacağım.

unutulmaz film replikleri

-i see you.

lord of the rings

başka şeyler

pinhaninin şubat ortasında çıkıcak yeni albümüdür.

akın eldes

(bkz: babam)

kamyon yazıları

gelsin porscheler, ferrariler
benim kamyon hepsini ezer
yaz kış en iyi dostum
gazı kökler gider

hane i akustik

akın eldes'in sadece akustik gitar ve kaval üzerine kurulmuş farklı, ilginç ve bir o kadar da dinlerken zevk veren yeni albümü. edinilmesi şiddetle tavsiye edilir.

gitaristler gecesi

sosyal ortamda herkes tarafından konuşulmuş; gür akad, cem köksal, yavuz çetin falan twitterda tt olmuş. iyi hoş ama ne seyirciye laf eden ne de sahnedeki insanları sözde sahiplenen insanlar bu çok önemli sanatçılara destek olmuyor. kaçınız bir cem köksalın, bir akın eldesin, bir serdar öztopun albümlerini alıyor? sadece 1000 tane albüm satılırsa mutlu oluyor bu insanlar. çaldıkları gruplarda en çok sevilen insanlarken neden solo kariyerlerine önem verilmiyor? kaçınız bu insanların konserlerine gidiyor? bu insanlar sadece tanıdık olan 5-10 kişiye çalmayı hak ediyor mu sizce? yavuz çetin neden intihar etti? çünkü sosyal ortamlarda bu kadar konuşan insanlar internetten bu insanların web sitelerinden konser tarihlerine bakıp taksimde orda burda bir mekana gidip ceplerinden 20 lira vermeyi çok görüyorlar. yazık...

hastası olunan sözler

savaşan insan kaybedebilir ancak savaşmayan insan baştan kaybetmiştir!
-Che Guevara

ckm

14 haziranda ücretsiz bir akın eldes konseri gerçekleştirecek yer.

albert einstein

allahcc'nin de dediği gibi: "biz dünyaya milyonlarca einstein yolluyoruz ama sadece biri einstein oluyor."

19 mayıs 2011 simav depremi

hayatım boyunca hiçbir depremi hissetmemiş biri olarak dün de aynı durumu yaşadığım depremdir.

taner tolga tarlacı

3D'dir. Daner Dolga Darlacı.