bugün

entry'ler (37)

halil sezai paracıkoğlu

piyasa edilen adam.güzel oysaki şarkıları üzüldüm.insan içinde halil sezai dinliyorum diyemiyorum.

en büyük yalanlar

adalet ve kalkınma partisi.
adalet kısmı : 550 millet vekili hala dokunulmaz.seçim vaatleriydi yanlış hatırlamıyorsam.
kalkınma kısmı daha açık : benzin= 4.30 tl.

türk halkı hangi olaya tepki gösterir

düşünme özgürlüğünün kısıtlanmasına , insanların düşünceleri yüzünden yargılanmasına tepki göstermediği kesindir.

ilker başbuğ

bugünlerde bütün kamuoyu tarafından neyin ne olduğu bilinmeden iyi yada kötü eleştirilen şahıs. türkiye'de bir şeyler oluyor ama hadi hayırlısı.

eski sevgiliyi sevgilsyle görünce dinlenecek şarkı

Veysel Uluagac - Arkadas *

dumur olaylar

Kitlenip kalınan durumlar.
Hayatımda en yakınlarım dediğim insanların benim yaşantımla,sorunlarımla yakından uzaktan ilgilenmemesi buna karşın uzağımdaki insanların üstüme titremesi.
(bkz: evet malım ben)

uludağ sözlük beşinci yıl zirvesi anket cevapları

(bkz: elif çağlar)

erkek arkadaşının evinde kalan kızın namusu

Çocukken bacak arasından ezilmiş kola kutusu geçiren arkadaşlarının " hooop gitti namusss!!! , namusunu deldim !!! " alaylarına maruz kalan insan başlığı.
(bkz: namusu hala bacak arasında arayan zihniyet)

vodafone free zone

izmir ayagında herkes güzel çaldıda,en dikkat çeken sanırım duman makinasının başında oturan abimizdi.sanatçılardan seyircilere herkesi bayıltana kadar dumana boğan güzel abimize teşekkürü borç bildim.

firtcik

(bkz: guiza)

kuzenle sevişmek

(bkz: hani kuzendik)

eski sevgilinin hediye ettiği kazağı giymek

eski sevgilimin dogum gunumde aldigi kazagi fark etmeden onun barisma girisimlerimleri sirasinda giyiyor olmam , arkadaslarimin anlamsizca guluslerinin sebebini cozmeme yardimci olan ve anladiktan sonra yarildigim durumdur.
(bkz: cok ayip oldu galiba)

öss yi kazandım derken kaybettiğini anlamak

(bkz: yanlis anons)

nihat doğan ın sözlüklere bok atması

nihatizm akımının faaliyetlerinden biridir.

ben bu yazıyı sana yazdım

Ben yazamadım senin gibi uzun uzun, arada bir iki satır hepsi bu... Benim satırlarım senin adınla başladı hep fakat sonrasını getiremedim bir türlü.
Ne yazacaktım ki...
Şöle göz yaşlarıyla dolmuş sayfalar, yazarken elimi titreten anılar bırakmak isterdim aslında ama neden yazacaktım ki sana.
He şimdi ne yapıyorsun dersen bunu kendime yazıyorum kendimi bulmak , yerimi bilmek için...
Bütün derdimde o ya...
Arada bir hatırlanmak için benim hayatım...
Sen nasıl hatırlarsın bilmem ama ben seni gün batımında hamağıma uzanmış, elimde biram, hafif bir rüzgar esintisi, güneşim batışını izliyorum...
işte böyle hatırlayacağım... En huzurlu anımla...
Ee ya şimdi? Bundan sonrası?
Bundan sonrası ne biliyor musun?
Sessizlik...
Boş bir sayfa yada ikinci paragrafa geçersin... Gerisinin önemi yok...
işin zor tarafı ne biliyor musun?
Senin yazdıkların hergün zihnimin içinde, göz bebeğimin önünde ya benimkiler?
Sana yazıyorum ama haberdar bile değilsin...
Aslında olmada. Vicdan olmamalı sende, kuralları bozmamalısın, dengeleri sarsmamalısın...
Zaten senin en sevdiğim yanın bu ya. Saflığın, temizliğin...Değişmemen...
Çok can acıtıyor ama doğrusu bu galiba.
Sevdim be...
işin aslıda oymuş ya, huzuru, mutluluğu, herşeyi getiren oymuş ya...
Sevmekmiş...
Seviceksin arkadaş.Doğrusuyla, yanlışıyla, sevinciyle, kederiyle, kaderiyle seviceksin onu...Kıymetini bileceksin! Ama elindeyken onu yaşıyorken kaçıp giderken aklına dank ederse işte ozaman benim gibi ufacık bir hatıra olmaya çalışırsın onda...
Tutucaksın elinden. Bakıcaksın gözlerine, elin saçlarının arasında, öpüceksin, seviyorum seni diceksin... Kaybetmeden onu anlatıcakson herşeyi ona, zamanın varken kıymet bilirken...
incitmiceksin onu, kırmicaksın çok kırılgandır çünkü... inceciktir pamuk ipliği gibi... Koruyacaksın onu...Değerini bileceksin...
Bunları yapıcaksın arkadaş yoksa seninde sonun bir kağıt parçasında biter. Hatıraların tozlu rafları arasında bekler...
Ben mi?
Ben bir nebze hazırlım. insan buna ne kadar hazır olabilir ki?
Evet hayat...
Yazacağın " Son " a yada " yeni paragraflara " ...
Hazırım yeni sayfalara yada hazırım üzerime yavaşça düşen toz parçalarına...
Peki ya sen?
Ne yazacaksın bana?

türk solunun bizleri sürekli güldürmesi

sağını solunu ,laikliğini dinini ,başını gövdesini ,aklını zihnini düşünme kabiliyetini kaybetmiş insanların bir ayrım yapmak amacıyla sölediği sözlerdir.*

bulgaristan göçmeni yazarlar

(bkz: macır olsun çamurdan olsun)

başlıkları alt alta okumak

(bkz: götünü satsan alamazsın)
(bkz: başkasının mutluluğunu)

lisede metal müzik dinleyip sonrasında popa dönmek

kişiliğini koyucak yer arayan insan modelidir.

şampiyonuz diye sahaya giren fenerbahçe taraftarı

" bir gün herkes 2 dakikalığına şampiyonluk sevinci yaşayacak " sloganını benimseyen bursaspor u gönülden seven sanki şampiyon olmuşçasına sahada timsah yürüyüsü yapan takımın taraftarlarıdır.