bugün

entry'ler (27)

atatürk ün özlü sözleri

NE MUTLU TÜRKÜM DiYENE!!

oruç tutmak

oruç tutan kişinin manevi bir haz duyduğu söylenmektedir.

kızların aşık olduklarında yaptıkları

erkeğini düşünürler, onu merak ederler, kıskanırlar. o kişiden gelecek en ufak bi jest karşısında sonsuz bir mutluluk duyarlar. onunla mesajlaşmak, konuşmak sürekli beraber olmak isterler. başını erkeğinin omzuna yaslayıp ufak bir tebessüm eşliğinde gözlerini kapatırlar çünkü bilirler ki o an dünya üzerindeki en güvenli yer orasıdır...

erkek için külotlu çorap

soğuğa delikanlılık olmaz sözünü çağrıştıran bir eşya.

system of a down tişörtüyle türk ocağına gitmek

ahmet çakar'la dönüşü olmayan bir yola girmek gibi birşey olsa gerek.

poker

bağımlılık yaptığında 7-8 saat kadar kesintisiz oynanacak bir oyun dikkat edilmesi gerekir.

esnafın turist kazıklamaya çalışması

barda kazıklanan bir turistin ertesi gece sadece barın önünden geçmesi ve ardından garsonun sövmesi olayıdır.

ailenin ilk çocuğu olmak

her zaman ailene karşı hesap veren taraf olmaktır.

elisa

2008 kainat güzellik yarışması'nda beşinci olmuş, soyadı "najera" olan meksikalı model.

içerim ben bu akşam

hüzünlü bir ayrılığın ardından sahile gidilip elinde birayla söylenen söz.

gönül gözü ile görmek

fizik sınavında doğru cevabın üzerinde yeşil bir işaret belirmesi olayı.

bakmak ve görmek farklı şeyler

genel olarak geometri derslerinde soruyu çözemeyen insana verilen nasihattır.

buzdolabı temizlemek

buzlukta biriken buzları kırmaktan ibarettir ve saatlerce buzdolabını kullanamazsın.

dumur olmak

yemekteyken yanınızdaki insanın telefonun çalması, çantasındaki telefonu aramaya başlaması, uzun bir süre araması ve bulamaması, bunun üzerine "nerede bu telefon bulamıyorum evde mi bıraktım acaba" demesi üzerine karşılaşılan durum olsa gerek.

skinwalkers

--spoiler--
birbirlerine düşman iki kurtadam kabilesi, türlerinin kaderlerini belirlemek için acımasız bir mücadelenin içine girerler.
--spoiler--

jason behr, elias koteas, natassia malthe, kim coates ve sarah carter'in oynadığı izlenmesi gereken 2006 yapımı güzel bir film.

en iyi dostum

sizin her halinizi gören, her zaman yanınızda olan, gülmeyi, ağlamayı, mutlu olmayı, hüzünlenmeyi beraber öğrendiğiniz, kendi sorunları olmasına karşın iskelede elinde birasıyla sizinle birlikte ufka bakan insandır.

sigaranın yararları

kişinin oruç tutmasını da sağlar. iftardan sonra o yemek sonrası sigarası tadına bakmak için oruç tutanlar mevcuttur.

iş işten geçti

"geçti bor un pazarı sür eşşeği niğdeye" deyimiyle kullanılan söz.

huysuz ve tatlı kadın

müzeyyen senar'ın yorumuyla dinlenildiği zaman kişiyi bambaşka diyarlara sürükleyen, rakı sofralarının vazgeçilmezi güzel bir şarkı.

uyku geldiği halde yatmama nedenleri

sevgiliyle mesajlaşıyo olmak, film izliyo olmak, nba maçını bekliyo olmak..