bugün

yeşim salkım'ın yıllar öncesine ait bir şarkısı.sözleri pek manidardır.

güzeli sevdim,yalanı gördüm
çözdüm kaderimi kendim
kolayı seçtim günü gün ettim
aşksız kavgasız
sana ben bir gönül vermem inan
kendime hiç gelemem

ben bu yoldan gönüllü çıktım
memnunum buna ben
kaç yıldır bu yoldayım ben
aman uyma bana sen

sen dokunursan yanarız
acırım yapamam kıyamam
ama yine sev
delice bile bile göre göre
yana yana kana kana
ah dokunursam
yanarız...
klibinde serdar önal (merve ildeniz'in eşi) oynamıştır. şarkının sözleri leyla tuna'ya müziği ise onno tunç'a aittir. klipte yeşim salkım kumsalda, eteğini savura savura oynardı.
turk hafif muziginin en guzel on sarkisindan biri. bu sarkiyi begenmeyen insanlarla ayni ortamda bulunmam, bulunsam da tahsiliniz nedir, diye sorasim gelir. allah mi yazdi sozlerini, ergenlikte mi rastlayiverdim, pek severim.
çocukluk yıllarımda deli gibi izlediğim klibini, yana yakıla internet ortamlarında aradığım, ancak şimdiye kadar bulamadığım güzel şarkı.

klibin finalinde yeşim salkım bir benzin istasyonunda takılırken, serdar önal beyaz atlı prens misali gelir, kızı arabaya atar ve birlikte uzak ufuklara doğru yola koyulurdu. her yerde deli gibi aramakla birlikte bulamamaktayım.
bir kere dinledikten sonra sizi içine alan bir şarkıdır. geçmişe götürür . 90 ların hitlerindendir.
yeşim salkım'ın kırmızı bir lamborghini diablo'ya otostop çektiği klibe sahip olan şarkıdır.
yeşim salkım ın en naif parçalarından. sene de 1994 olması lazım, ki o zamanlar her klibinde beraber oynadığı serdar önal ile oynamış yine klibinde de. parçanın bu kadar güzel olmasının büyük nedenlerinden birisi de zannımca, rahmetli onno tunç un bestesi olmasıdır. bugün bile zevkle dinlenebiliyorsa, 90'ların da, ne kadar farklı olduğu da cabası !

http://www.youtube.com/wa...&list=QL&index=12
ergenlik dönemlerimin hit parçası. o zamanlarda türk popu tam bir patlama yapmıştı. bunlardan birisi de gencecik kız yeşim salkımın hiç keyfim yok albümünden ben yoldan gönüllü çıktım şarkısı idi.
yeşim abla da, o günlerde fantazilerimizde bolca kullandığımız malzemeler vermiş.*
http://www.youtube.com/watch?v=bPJTJXx27Mg
1994 çıkışlı hoş bir yeşim Salkım şarkısı.
soner arıca versiyonu da güzeldir.
soner arıca'nın da yorumladığı güzel bir yeşim salkım şarkısı.
Muhteşem bir introsu var bu şarkının.
geveze'nin oyunu isimli radyo programında sıkça çalan şarkı.
güzel bir yeşim salkım şarkısı. daha sonra soner arıca da söylemiştir.