bugün

sevdiği entry'ler

sözlük yazarlarının itirafları

Dünya'nın kurtarıcısı olabilirdi ama o memur olmayı tercih etti.

yazarların yaşları

23 yaşındayım. ne ara 23 oldum la ben, kendimi 17-18 gibi hissediyorum.

kafede otururken garsondan şal isteyen erkek

Erkek adam şal ister mi be? Ben, hele bir battaniye getir diyorum.

sözlük yazarlarının itirafları

Az önce bir sayfadaki entrileri okurken bir tanesine denk geldim. Konu hakkında bilgi verilirken bariz bir hata yapılmıştı. Yazan kişinin üslûbu kendinden çok emindi. “Hahahaha resmen zıçmış” diye içimden gülerken o entrinin 6 yıl önce kendim tarafından girildiğini görmem bir oldu.

paralı biri gibi görünmek

Ciddi oyunculuk gerektirir.
En ufak bir sakilliğiniz kendini eleverir.
Bu konularda abimi tek geçiyorum.
Hangi ortama onunla girsem bir izzeti ikram bir saygı bir ilgi...
Bir kere diksiyonunuz özgüveniniz ve giyiminiz aşırı düzgün olmalı.
Mağazaya mı girdiniz, görevlilere çok fazla soru sorup onları iştahlandırmanız gerekir, etrafı ürkek ürkek gezmeyeceksiniz.
Alamayacak olsanız bile alıcısı gibi davranmalısınız.
Yüzünüzde hep o paranın verdiği gülümseme ve rahatlık olmalı.

en iyi gazoz markası

tohat ın meşhur tohat kazozu

üstüne tanımam.

ölmeden önce muhakkak yapılacak listesi

1-Kendini hesapsızca birine feda etmek birine faydalı olmak pahasına kendinden vazgeçecek kadar alcakgonullu olmak
2-En sevdiğin ve en nefret ettiğin insana bu düşünceni herkesin içinde yüksek sesle söylemek
3-Bugune kadar yapmaktan kactigin utanırım en etkili şeyi cesurca yapmak.

kız öğrenci yurdu

herkesin algısı neden bunlarla dolmuş diye okudukça merak ettiğim başlık. ben başka bir dünyadaki bir yurtta kaldım, kalıyorum galiba.

hayatta herkesin temiz olmadığı doğru, ama nadir olduğu zaman göze batmıyor, göze battığında da nadir olduğu için uyarılabilen yerler. her kalabalık yaşam alanı gibi.

her sabah uyandığımda katların ortak tuvaletlerinde ilk başta uykulu ve dağınık bir biçimde hazırlanmaya başlarız. ders saati geldiğinde kattan böyle çiçek ve kadın kokuları, saçları yapılı makyajları fresh kızlar çıkar. allahım derim, nerede yaşıyorum. ilk uyandığımızda böyle değildik, şimdi aramızdan bazıları seksi, bazıları salaş, bazıları peri kızı gibi çıkıyor. ama her türlü çok güzel. yurtta en çok hoşuma giden olay budur. hazırlanırken odamızda bıraktığımız dağınıklık, aramızda kalır. aslında bilinebilir de. sanki çok da şey. neyse bazen döndüğünüzde oda arkadaşınız onları toplamış olabilir. siz de ona ellerinizle kahve hazırlarsınız falan. ya da yanınızda sürpriz olarak alkolünüzü getirirsiniz. yasak olan şeyleri kimseyi rahatsız etmeden yaptığınızda bireyselliğiniz kendinize kalır. kimseyi rahatsız etmediğimiz konusu her zaman doğru olmasa da, odada basıldığımız hem de gecenin 3ünde dans ayakkabılarımla (topuklu) kışın komik komik giyinmiş halde dans ediyorken basıldığımız da olmuştur. yurdun bahçesinde dertliyken sabaha kadar çimlerde dertleştiğimiz de olmuştur. yemekhanede gülmekten öleceğiniz muhabbetler açıldığında krize girip atıldığımız da olmuştur. tüm yasaklara rağmen benliğinizi bulduğunuz yerlerdir.

özel bir buluşmanız varsa uzaktan tanıdığınız kat arkadaşlarınız bile yardımınıza koşar. biri tırnak bakımında çok iyiyken, diğerinden cilt bakımı öğrenirsiniz. genelde saçları yapan ve makyaj yapan taraf benim. bazen de farklı tip makyajlar deneriz. diyelim bir etek giymek istiyorsunuz, üstüne olmuş mu olmamış mı diye tüm kat yorum yapar ve sonucunda sizin olmasa bile size en çok yakışan üst seçilir. heyecanınızı, yaşantılarınızı böyle ortak yaşamanız çok çok hoştur.

ayrıca cinsel yaşamı için ihtiyacı olan her şeyi burada bulabilir kızlar. her bilgiyi. acil bir durum, diyelim sabahın 5inde de olsa (oluyor) ya da yarım saat sonra erkek arkadaşınızla buluşacak olsanız bile her şeyiniz tam gidersiniz. arkadaşlarınız o saatte bile size değer verirler ve yardım ederler. bu kötü bir olay değildir, birbirimizi her alanda koruruz. korumak zorundayız, çünkü kimsenin tercihine karışamıyoruz fakat öğrendiklerimizi, bir şey yaşayacaksa bile kendisine zarar vermeden maksimum mutlulukla yaşamasını istiyoruz. üniversite çağına gelince cinsel deneyimler edinen herkes gibi. ve korunma yollarının bilinmesi gereklidir. bunun için illa yaşamak gerekmiyor bir şeyi. kadın olmanın gerektirdiği şeyleri burada öğreniriz. kadın hastalıklarını da. kısacası, herkesin kendi tercihini yaşadığı bir yerdir. yaşayan da yaşamayan da buna saygı duymak zorundadır, burada öğrendiğiniz en değerli şeylerden biridir.

bir de diyelim dersten çıktınız, çok açsınız sinirlisiniz yorgunsunuz. yurtta yalnızca kızların aranızda olan, prezervatiflerin bulunduğu, temizlikçi ablaların hocaların bilmediği yeri görünce gülmeye başlarsınız. çünkü komiktir. bazen kaç tane kalmış ki diye merak edip baktığımı hatırlıyorum. kızların çılgınlığı ve özgürlüğü beni güldürüyor. herkese, her şeye rağmen bu konuda güçlü kadınlarız çünkü.

karşı komşunuz hasta olmuşsa, kendi odanıza alıp ona serum bile takıp (evet odada) 3 gün sonraki sınavına hazırlarsınız. ona bakarsınız. çünkü birbirimizden başka yakınımız olmuyor orada. hocalar, sağlıkçılar. bizi birbirimiz kadar anlayamıyorlar.

kız yurdunuz eğer erkeklerin yurduyla yan yanaysa, akşam kızlar toplanıp dışarı çıkarken iyice bakılır. gariptir. ama bakılsındır. izin alınıp gece geç gelinmişse, daha çok bakılır. giriş çıkış saatlerinizi aylar sonra tesadüfen tanıdığınızı zannettiğiniz bir adamdan duyabilirsiniz. sizin bekçiliğinizi yapangiller olabilir yurtta. biz ise hiçbir erkeğin giriş çıkışına bakmayız. erkeklerin bununla ilgilenmesi bana hep garip gelmiştir.

bir erkek yurtta boxer ile gezebiliyorken kızlar pijama olarak şort giydiğinde sertçe uyarılır. not: yurtlar ayrı. hatta normal, açık olmayan bir pijama olarak görüldüğümüzde uyarılıyoruz. sebep olarak kadınlar hakkında birileri hayal kurabilirlermiş, özel bir giyimimizmiş o bizim. bunun gibi eşitsizlikler mevcuttur.

kız öğrenci yurdunda sınav haftası gelmişse ve regl dönemleri çakışmışsa, ortak alanlarda küfürler duyabilirsiniz. şok olursunuz. ya da türlü suratsızlıklar. kızlar bu zamanlarda çok gergin olurlar ve tartışmalar genelde bu dönemlerde yaşanır. çok eğlencelidir, dışardan.

kabadayı kızlar da mevcuttur burada. bir tane asena olduğunu iddia eden bir kızla 2 senedir düzenli bir ilişkimiz var. beni ders çalışma salonunda tek başıma, 12 kişilik arkadaş grubuyla yalnız yakalamaya çalıştığı çok olmuştur. tehditleri hala boldur. şımarık şımarık popomu sallayıp geçtiğim için çok dinlemedim. çünkü bu tipler tek hareketlerinde atılırlar. namları sizden önce muhtemelen duyulmuştur.

her şeyiyle çok eğlencelidir ve hayatı burada çok iyi öğrenirsiniz ailenizden uzakta. kızlar daha çok anlatmaya, yansıtmaya, ortaklığa yatkınlardır. ve olaylara da. iyi kızlarla karşılaşınca, hiç bitmesin istersiniz. burada olan bir kızsanız, hiç bitirmeyin burayı kafanızda.

benim için de güzel dileklerde bulunun, çünkü son senem olacak bu renkli yerde.

küçük prens

Popüler kültür çatısı altında büyük yer kaplayan kitap.
Evet çok güzel bir kitap, lakin bazı güzellikleri tadında bırakmadığımız zaman güzelliğini kaybedip bir sakıza dönüşür.

sözlük yazarlarının en büyük günahları

Dünyaya gelmemdir..

Bu dünyaya nasıl bir cezayım...

Kıyamet alametiyim aq.

onu allah bilir. allah korusun. (allah'ın "a"sı büyük. durduk yere künaha girmeyelim şimdi.)

hugola kardeşime katılıyorum, söylenemez.
umarım aynı günahı işlememişizdir.

tanrıyı erkek olarak mı düşlüyorsunuz

Havanın, suyun bir cinsiyeti var mı ?