bugün

entry'ler (395)

gecenin sözü

şefkatli ve sıcak bir el Türkiye haritasını okşasa, bütün ülke hüngür hüngür ağlayacak haldeyiz...

evrenin en güzel kızı

(bkz: melek)

yaran yanlış okumalar

yazan: kurban bıçağı bulunur.
okunan: kurbağa bacağı bulunur.

yer kasap dükkanı, hissedilen mide bulantısı efendim.

3 aralık 2016 halkın dolara savaş açması

dolar bozdurup makbuzunu getirene iktisata giriş kitabı verip bolca nasihat ettiğimiz savaştır.

nişanlanmak

üç bilezik yapıp kızı ayırttırmaktır.

kadınların regl günlerindeki davranışları

diğer kızlarla fısıldaşıp torbacı gibi kıyıda köşede gizlice ped alışverişi yapmak.

son 10 yılda yaptığın en cesur şey

yüksek lisans yapmak.

melek

melek içimin erinci, melek hevesim benim. o en güzel yirmi dört yaşında nasıl olunuyorsa o kadar yirmi dört yaşında. onun hayalleri çok gerçekçi. bir çift eldiven alınca bile gözleri parlar, görseniz çocuk sanırsınız. melek dünyanın en güzel kadını, o gülünce içimdeki bereler, kesikler iyileşiyor. melek dünyanın en haşarı çocuğu, kahkaha atınca ruhum çınlıyor.

kim ben mi kari benle konuştu

(bkz: atma ziya)

ölüm üzerine yazılmış en güzel şiir

(bkz: Attila ilhan) ihtiyarlar baladı

starbucks a gitmeyen kültürsüz erkek

demir küllüklerin, küçük taburelerin dünyasında büyümüş çay ocağı insanın doğasına terstir. biz duvardaki soluk posterde bilmem kaç sezonunun ayakta soldan üçüncü oyuncusunu çıkartmayı, ocakçı ile sohbet etmeyi, kırmızı beyaz menamin çay tabaklarını, ince belli bardakları seviyoruz. white mocca can sıkıntımızı hararetimizi almıyor.

alınan en ilginç hediyeler

tuvalet fırçası.

sıcak su torbası

sevdiğim kızın yavru kuzusudur. o onu çok sevdiğimi bilmez, ama onun çok üşüdüğünü ben bilirim, ofisteki sıcak su torbasını da. sıcak su torbası onun yavru kuzusu, o öyle üşüyünce, alınca dizlerinin arasına sıcak su torbasını o da benim yavru kuzum olur.

muhasebecilerin ortak özellikleri

mükelleflerine karşı tavır sergilerken bir şekilde 'hallederiz kadir'e bağlamaları.

kürtçe

insanların duygularını ifade ettiği bir dil, sevmediğimiz bize itici gelen bir dil.

kitap yazacak olsan giriş cümlen ne olur

hayatımın en mutlu anıymış, bilmiyordum.

anket yapmayan sözlük yazarı

(bkz: hikidik)

hz musa

Musa ismi dinler tarihi kitaplarında geniş yer tutar. Semavi (ilâhi) dört bü­yük kitaptan biri olan Tevrat Hz. Musa (as)'a verilmiş, isa (as)'a kadar gönderilen Davud (as) dı­şındaki bütün peygamberler, onun dinini yayma ve tatbikle görevlendirilmişlerdir.

Hz. Musa (as)'ın, Kur'an-ı Kerim'in otuz dört suresinde, yüz otuz altı yerde adı geçer. Kur'an'da adı en çok geçen peygamberlerden ikinci sırayı alan Hz. ibrahim (as)'in ismi, bu sayının ancak yansına yaklaşır. Bir başka ifadeyle, Kur'an-ı Kerim'de Hz. Musa (as)ve kavmine ayrılan yer bir kaç cüz tutar.

cennete girince söylenecek ilk cümle

kalu belada vermiş olduğum sözü tutmayı bana nasip ettiğin için çok teşekkür ederim.

10 08 2014 selahattin demirtaş ın balkon konuşması

içinde halk özgürlük demokrasi özerklik bölgesel yönetim kck geçen bir sürü retoriği bozuk kelime ile cümleler kuracak ve ne dediğini tam olarak kendi de bilmeden imralıya selam yollayacaktır.