bugün

görsel
görsel
(bkz: don kişot yel değirmenlerine karşı)
güldüren savaştır. 500 dolar diyor amk. 500 doları olan adam senin kuru pastana mı kaldı lan. evet.
donkişotvari hareket.
Düşünsene karaköy zürafa sokakta genelevler kampanya yapıyor... 200 dolar bozdurup makbuzu getirene bedava... Çare seks! Net...
sahte dolar yakarak . evet.
" doları suçu ne " dedirtir.
görsel
halkımızın yine muzipliği üzerinde.
bunu şov amaçlı yapan da var, ama gerçekten "ülkeye bir katkım olur mu acaba" düşüncesi ile yapanlar da var.
lakin bu dolara asıl savaş açması gereken siyasi iktidardır, devlettir.
devlet dolara savaş açmadıkça da bu dolar yükselmeye devam eder.
şimdi siz onların "dolar bozdurun" dediklerine bakmayın.
halkın bozduracağı 3 kuruş dolarla olmaz bu iş.
madem devlet doları düşürmek istiyor, dolarla savaşmak istiyor, o halde bir tavır göstersinler, bir kez olsun dik dursunlar ve pazartesi sabahı itibariyle ülke genelinde dövizi yasaklasınlar da samimiyetlerine inanalım.
cahil halk ve esnaf iş başında. böyle devam edin kodumun gazmaları.
Abi bizim is yerinde dolarin faizini yiyen adamlarin alayi akp'ye oy veren kisiler.

Daha da baska bir sey demiyorum.
Görüyorum ve artırıyorum;

100 dolar bozdurup makbuzunu mesaj atana bir adet nickaltı gireceğim, hem de en afillisinden.
görsel
dıkçınya dıkçınya, piku piku diye savaş açmasıdır. la çomarlar paranızı yatıryorsunuz ama enflasyon olursa tl le tuvalete bile gidip çişini yapamayacaksın.
hassiktirsin.

daha 2 gün önce açıklandı. türkiyede kişi başı dövize en çok para bağlayan iller akp nin at koşturduğu niğde aksaray çankırı yozgat.

en az kişi başı dövize para bağlayan il neresi . gavur izmir tabiki.
Bu milleti dize getiremahahaha.
Çok komik bi durum o zaman türk lirasini koruma kanun olarak geri getir elinde dolari olani içeri al amk.

$aka lan saka esegin aklina karpuz düsürmeyelim.
Son olarak Metro turizm'de kampanyaya katılmıştır.
Elde olsa 1000 dolar, bozdur, araban bin git güzelce yıkat, sonra çık şehir turuna. Aynı makbuzla pastanı al, traşını ol, karnını doyur, sürmene pıçaanı da al bin arabana benzinlikten yağını değiştir, don evine.
dolar sahibi olmaları da ayrı bir komedidir. yazık yaa. hem paran var hem aklın yok. muhahahhaha. tayyibi siz yoldan çıkardınız böyle böyle. angutları gördükçe adam yükseldikçe yükseldi.
Onu parayı sadece iç pazarda çevirmeye yönelik yatırım yaparken düşünecektin. Çıkmışlar dolar bozdurun diyorlar. Üretim yok bir şey yok. Diktiğiniz binaları bir tarafınıza sokarsınız artık.
siyasilerin hesapları incelenmeli, sonra halkın nasıl öpüldüğünü anlarsınız.
(bkz: paraları sıfırladım babacım)
Saçma girişimleri bir kenara bırakacak olursak, ben insanların kendince az da olsa memleketine fayda sağlayacağına inandıği şeyi yapmasına saygı duyuyorum. Bu konuda gereksiz bir siyasi pay çıkarmaya, birilerini aşağılamaya çalışanların beyinsiz olduğunu düşünüyorum.

Tenks.
Zamanın birinde nemrut kendisine karşı gelen ibrahim peygamberin tarihin gördüğü en büyük ateşte yakılması emrini vermiş. Mancınık gerilecek ibrahim peygamber oradan fırlatılacaktır.

Ateş o kadar büyüktür ki kurtlar, kuşlar, hayvanlar korkudan kaçışmaya başlarlar. O sırada bir tane karınca bir damla suyla beraber ateşe koşmaktaydır. Yukardan karıncanın telaşla koştuğunu gören karga güler, dalga geçmek için sorar:

-karınca sen nereye gidiyorsun.

Karınca ise ciddiyetle cevap verir:

+ haberin yok mu? nemrut ibrahim peygamberi yakıcakmış. Meydandaki ateşe su götürüyorum.

Diğer karınca kahkahalarla gülerek der ki:

– Senin yanan büyük ateşten haberin yok mu? Ateşe hiç bakmadın mı? Ne kadar büyük, senin bir damla suyun ateşe ne yapabilir ki?

Bir damla su taşıyan karınca:

+olsun. Hiç olmazsa safım belli olur.