bugün

entry'ler (130)

ben bu yazıyı sana yazdım

sana sıkı sıkı sarılıp, beni hiç bırakma diye haykırmak istiyorum ama yapamıyorum. umudum kırılır diye çok korkuyorum...

ekmek arası yapılabilecek yiyecekler

biber salçası, siyah zeytin, mayonez ve ketçap.. *

yaz mevsiminin geldiğini belirten şeyler

dondurma reklamlarının her geçen gün artması.

türk halkına teflon millet diyen gerzek

kaç teflonla birlikte yaşadığımızı bize gösterdiği için teşekkür etmemiz gereken yazarın keyifle okuduğum mükemmel yazısı.
http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/19653372.asp

çocukken kaybedilen ilk yakın

babamdı.
her ne kadar "baba" kavramı bana çok yakın olmasa da, tamamen göçüp gitmişti hayatımdan.

uludağ sözlük yazarlarını yakından tanımanın yolu

bir anda takipçi sayısının çoğalmasına neden olacak oluşumdur.

trabzonspor un kupası için ince çalışma yapıyoruz

açık açık "saman altından su yürütüyoruz" diyemediğinden daha kapalı bir tabir kullanmaya çalışsa da başarılı olamamış sözde bakan özde şahsiyet yoksunu kişi söylemidir. bu devletin bakanından daha ne demesini bekliyordunuz ki...

kafasını yastığa koyar koymaz uyuyan insan

bizzat her gece yaşadığım durumdur.
uykumun geldiğini hissetmesem bile başımı yastığa koyar koymaz sanki narkoz verilmiş gibi hiçbirşey hatırlamadan uykuya dalarım.
sanırım bu tamamen insanın huzurlu olup olmamasıyla alakalı bir durum. binbir tane düşünceden dolayı hiç uyuyamadığım yada beş dakikada bir uyandığım geceler de hatrı sayılacak derecede çoktu bir zamanlar. *

insanın büyüdüğünü anladığı an

teyze,amca,hala,dayı olmaya başladığı andır.

aşkito

babişko, annişko, panpiş, minnoş diye devam eden yeni nesil hitap şekilleri.

ne iş yaptığı belli olmayan ünlüler

hilal cebeci

tabutu pkk bayrağına sarılı masum köylüler

hükümetin özür dilemesi de çok manidar bir olay. neden özür dileniyor ki.. o şerefsizler acımadan bizim askerlerimizi katletti hiç özür dilediler mi ?

bugün ülke bölünmüştür artık emin oldum

selahattin demirtaş show a hoş geldiniz...
(bkz: hep aynı hikaye)

sözlük yazarlarının yeni yıl mesajları

herkese sağlıklı bir yıl dilerim. sağlık olmayınca hiçbirşeyin kıymeti kalmıyor arkadaşlar.

atatürk geri dönse söyleyeceği ilk söz

keşke dirilmeseydim

29 aralık 2011 uludere de köylülerin bombalanması

köylü demek saf ve temiz insan demektir. Namusuyla para kazanan, evinin geçimini sağlayan insanın pkk kampının dibinde ne işi var. Ne zamandan beri kaçakçılık geçim kaynağı oldu, ne zamandan beri insanlar kaçakçılığı savunur oldu anlamış değilim. Adamlar; sayısız verdiğimiz şehitlerin katili olan sözde insanların örgütlenmesi için gerekli olan paranın kazanılmasına ortak olmuşlar. Elbetteki üzücü bir olay, ama kimse yas tutmamızı beklemesin. Herkes hakettiği gibi yaşar ve hakettiği gibi ölür. Daha fazla söze gerek yok.

edit: teröristler vakit kaybetmeden eksilemeye başladı bile.

nihat doğan ın yılbaşı programını iptal etmesi

bilet alanlar için bi hayli sevindirici olmuştur.

en yakındaki kitabın adı

Ken Grimwood - Sil Baştan.

bitmemesi gerekirken biten şeyler

çocukluk yılları diye düşünüyorum

sözlük yazarlarının itirafları

sevgilimle olan ilişkimde ne zaman herşey yolunda gitse bozmak için illa birşey yapıyorum sözlük. ne bileyim olmadık bir yerden tartışma çıkarıyorum, trip yapıyorum v.s... 27 yaşıma geldim bu huyumdan vazgeçemedim. Çok kızıyorum ama yine de yapıyorum, sonra da oturup ağlayıp gönlümü almasını bekliyorum. * Mazoşist falan mıyım acaba ben, anlamadım gitti sözlük. Üstelik çok seviyorum onu, ama böyle giderse bırakacak beni, hakediyorum ben.. *