bugün

Bakire yazarın evlenme arzusunu dile getirme şekli.
bakire olmayan hatunun piyasa yoklamasıdır.
Öncelikle hayırlı bakirelikler arkadaşlar.

Cevabı hayır olup teşekkür ederim.

O kadar gavat değilim, kaldıramaz yüreğim.

edit: biraz sağa doğru eksileyin.

Edit2: az aşağı.
bir karikatür vardı. adam cehenneme girerken zebaniye soruyor sağ ayaklamı giriyorduk? zebanin cevabı: geçti canım geçti istediğin ayağanla gir. nedense onu hatırlatan başlık olmuştur.
kimseyle kimseyle yatmasa herkes bakire hatunla evlenicek. Düz mantık.
Sevince insanın kendisinden başkası hiçbir şeye engel olamaz.

Benim için engel değil. Benim için ben engel değilim. Peki ya sevilen engelse?
Büyük konuşmayım...
aga eğer eşine araba lastiği muamelesi yapacaksan tabi ki patlak mı değil mi kısmı önemli.

şayet seviyorsan, güveniyorsan, mutlu bir hayat istiyorsan ilk olmamasına takılma, son olması daha mühim.

ek: dinsizliğe bağlayan arkadaşlar var. sevgili peygamberin eşi dul mk. sen daha neyin peşindesin? asıl dulla evlenmek lazım lan. sünnet.
Piyasada bakire kız bırakmadınızki evlenesiniz. Kime sorsan on sevgilisi olmuş ikisi ile yatmış. Uyanıklar! Birbirinizin becerdiği kızlarla evleneceksiniz. Matematik biliyorsanız hesaplayın.
Bi kurtulunamadığının göstergesidir bel atı muhabbeti yapmanın.
Kız çok güzelse veya yabancı,Rus filansa yapar erkekler genelde.
yapmam. bakire olanla da yapmam. sebep evlenmek istemiyorum ben.
bir sürü kadınla cinsel ilişkiye girmeden her türlü şeyi yaşamış birisi olarak konuşuyorum,
ulan kadın bakire, benimle bir sürü şey yaşadı ama. anlatsam 100 fırça darbesi kitabından alıntı gibi. sen tutup sırf bununla bakire diye evleneceksin. bakire olmayan çok mantıksız da bu mu çok mantıklı. beyniniz bakire sizin kullanın az biraz. 31 den başka şeye çalışmayan, fantezi dünyalarınızın içinde yarattığınız bu saplantınız başınıza iş açacak. o dediğiniz kişi umarım bakire çıkmaz.
günümüzde çoğu erkeğin kara kaderidir. düzgün kız bulmak çok zorlaştı. allah yar ve yardımcımız olsun.
Cinayet sebebi.
her önüne gelen kızla birlikte olup, nefes alsın yeter felsefesini benimseyen über zeki ve ahlaklı erkeklerimizin karşı çıktığı davranış.

herkes kendi gibi olanı bulurmuş arkadaşlar.
açık olan kapıdan ikinci kez geçmektir.
Gününü gün eden erkeklerin hak ettiği evlenme şeklidir.
evleneceğiniz kadının bakire olmaması belki üzerinde çok fazla düşünülecek ve kafaya takılacak bi konu olmayabilir; gerçekten sevdiyseniz olduğu haliyle kabullenirsiniz. hem yalnızca bekaret konusu o kişinin kişiliğiyle ilgili ve de gelecekte mutlu olacağınız ile ilgili bir referans noktası kesinlikle olmamalı. ancak şöyle bir gerçek de var ki, evliliğe doğru ciddi adımlar atarken geçirdiğiniz evreler, uygulanması gereken gelenekler vs. yani o süreç insana bunaltıcı ve tuhaf gelebiliyor ve iste o noktada bazı şeyleri sorgulamaya başlıyorsunuz.

hele kızın ailesi de gelenekçi ve bir takım mevzularda muhafazakar bi yapıda ise ilginç bir hâlet çıkıyor ortaya. ulan sen bi kere evlilik adına en temel gelenegi çiğneyip geçmişsin. daha önce, öyle veya böyle evlenmeden bir adamla beraber olmuşsun! tamam olabilir eyvallah, hangi çağda yaşıyoruz...
bir şekilde olmuş bitmiş. sonuç olarak biz şu an birbirimizi severek evlilik yoluna giriyoruz;

vay efendim şu kadar altin takılacak,
şunları erkek tarafı şunları kız tarafı alacak
kına gecesi
çeyiz
kırmızı kuşak
almışken her şeyin iyisinden olsun, ömürlük olsun!!!

yani bilemiyorum gerçekten ama komik ve saçma değil mi.. burada zihniyet ve mantelite anlamında ciddi bi tutarsızlık var.
toplumdaki böylesine büyük bir değer yargısını yıkıp yerine farklı bir paradigma inşa edebiliyorsun ancak yaşamın bir çok alanında aynı değer çatısı altındaki farklı tabuları ve değer yargılarının etkisinden çıkamıyor ve yaşamında yönlendirici bir güç olarak tutuyorsun. sadece şu nişan ve evlilik süreci kapsamında değil tabii ki; genel anlamda yaşam tarzında, alışkanlıklarda, hayata yaklaşım biçiminde, toplumdaki erkek ve kadın rollerine ilişkin genel düşünüş biçiminden de söz ediyorum.

herneyse, derdimi anlatabilmişimdir umarım. iste hal böyle olunca, bakire olmayan bir kadınla evlenirken birçok şey can sıkıcı bir hale geliyor. zannımca böylesi ‘önemli ve gerekli bir kaideyi çiğneyen’ birinin ayni zamanda bir takım geleneklere de bağlı kalması katı bir tutarsızlık gibime geliyor.
ben evlenirim. ama kızımız bakure deyip beni bir ton borca sokmayacaklarsa.
benim kesinlikle imza atmayacağım iştir. herkesin kendi tercihi, evlenene de saygı duyarım.
evlenmem diyenleri hepsi evlendi.
Bakire olmayan hatunun kendine saygısı yoktur. Kendisine saygısı olmayanın sana da saygısı yoktur.

Bir gün seni de aldatır.
Bakirelik kafada bitmeli.Her ne kadar böyle bir takıntım olmasa da gördüğüm kadarıyla bakire olmayan çoğu arkadaşın kafası da bakire olmadığı için sıkıntılı eylemdir.
ya şöyle bir şey var evleniceğim kişiyle eğer uyumluysam ve gerçekten istiyorsak neden olmasın. okunmusbarbunya08'in de dediği gibi bakirelik kafada biter eğer gözü hala dışardaysa büyük sorun, değilse evlen gitsin.