bugün

entry'ler (595)

bir kota en fazla ne kadar verilir

Giyilecek yere gore 100 ile 1500 arasinda verilebilir diye dusundugum.

Edit: 20 liraya JR vardida biz mi giymedik aq neden eksiliyorsunuz...

istanbul

Benim için kürkçü dükkanı olan şehir. Yolun sonu hep burası oluyor. Nefret etmek için binlerce sebebim olsada "ev" hissini veren, doğup büyüdüğüm, benliğimi kazandığım, sokaklarında birçok insanın evinde hatta yatağında hissettiği kadar rahat hissedebildiğim garip, huzursuz, çirkin ama çekici şehir.

sözlük yazarlarının itirafları

Hissiz bir insana dönüştüm.

kadınların zeki erkeklerden hoşlanması

Eğitim sisteminin yerlerde süründüğü ülkelerde kesinlikle doğru olmayan önerme. Türkiye'de ne zekalar var sanayi köşelerinde çürüyen, nohut pilav satan. Kadınların pek işinede gelmez zeki erkek. Kadınlar başarıdan ve güçten hoşlanır. Başarı ve güç için zekadan çok çalışkan olmak gerekir.

alışveriş merkezlerinin pazar günleri kapanması

Insanların pazar günü en çok yaptığı etkinliklerin hepsini özelliklede sinemayı AVMlere sıkıştırdıktan sonra sadece zararı olacak hareket.

9 yaşında kızla evlenmek

Kız çocuklarının diri diri gömüldüğü dönemde gelip, cenneti annelerin ayakları altına koyan, kadına ilk defa mülkiyet hakkı veren, kadına her türlü şiddeti, haksızlığı yasaklayan dinin elçisine atılan iğrenç iftiradır.
Şu anda müslümanların büyük bir kısmının yobaz olmasına rağmen, tek kitap Kur'an da yobazlığın ve cehaletin kesinlikle yasak olduğu açık ve net şekilde görülebilir.

dipnot: Türkiye'deki ateistlerin sadece islam dinine düşman olup diğer dinlere saygı duymaları ve onlar bize saygı duydukları için bende onlara saygı duyuyorum demelerinin tek sebebi müslüman olmayan bir ülkede uzun süre kalmamış olmasıdır. Hala ingiltere'de, italya'da bebeğinin vajinasını diktirerek kapatan katolikler mevcut. Israildeki musevilerden bahsetmiyorum bile. Kendi ülkesindeki çoğu insanın inandığı şeye bu kadar bok atmanızın tek sebebi saygısız ve cahil olmanız.

koskoca devletin adının osman olması

Ingilizce'sini düşündüğümüzde "Ottoman Empire" yeterince karızmatiktir.

ingilterenin sisli puslu havası

Çok uzun süredir çektiğim, yarından sonra uzun süre görmeyeceğim havadır. Özlettirir mi kendisini? Göreceğiz.
Ayrıca Londra şu anda 9 derece civarı fakat aşırı rüzgarlıdır.

kadınlar askere gitse olabilecekler

Döndüklerinde hepsi abaza olurdu Türkiye'deki abaza erkek ve kadın sayısı eşitlenir ve bütün dünyada Türk erkeği abazadır sözü unutulurdu.

ruhen yorgun insan

3 ülke değiştirip kaçamayan insandır. Bilir aslında kaçmaya çalıştığının aslında kendisi olduğunu sadece dener.

günümüz kadınlarının madam olmayı becerememesi

Iddia edeninde mon cher olmadığı aşikar.

yazarların evde beslemek istedikleri hayvanlar

Evde yaşayan kaplan videosunu gördükten sonra kaplan'dır.

tokyo

en az 2-3 sene yaşamadan ölmek istemediğim şehir. Istanbul'da, Londra'da ve Moskova'da yaşamış biri olarak buna bir türlü cesaret edemedim. Zordur Japonca ve çok az kişi Ingilizce bilir.

flappy bird

2 saat harcayıp en fazla 2 yaptıktan sonra silinmiş ardından bir daha yüklememek için saç modelimi değiştirmeme, sarhoş olacak kadar içmeme, aklımdan çıksın diye herkesle mal mal muhabbet etmeme neden olmuş oyundur.

biseksüel

Duvar olsun deliği olsun mantığındaki kişi.
Bütün eşcinsellere sonsuz saygı duymak gerektiğini düşünürüm ve asla yargılanmamalıdır bence. Fakat biseksüellik hiç hoş gelmiyor şahsen sanki seks yapmak için doğmuş gibi.

yazarların memnun kaldıkları cep telefonları

Blackberry 9900. Eğer kırılmasa ömür boyu kullanılacak kadar rahattı. Bir de htc one fakat kamera pembeleşme sorunu can sıkıcı.

türkiye nin yaşanacak illeri sıralaması

Istanbul'da doğup büyüyen adam için sadece Istanbul'dur. Londra'dan yazıyorum bunu inanın bana Izmir'i falan geçtim dünyadaki hiçbir şehir kesmiyor Istanbul'da yaşayan adamı. Pis havasına, saygısız insanlarına, bitmek tükenmek bilmeyen kavgasına, hindistanımsı trafiğine rağmen akşam seninle karşılıklı iki tek atmak bile herşeye değiyor Istanbul. En sonunda geleceğim tekrar, bu böyle yarım kalmayacak.

1 hafta yıkanmayan insan

Çürümeye başlayan insandır.

havalimanı kapısından içeri girilen an

Her sene en az 8-10 defa yaşadığım an. Fakat hiçbiri 1 hafta sonraki kadar heyecanlandırmayacaktır beni. Uzun bir aradan sonra aileyi ve vatanı görecek olmanın verdiği mutluluk paha biçilemez.
Genelde stres ve acele dolu bir andır. Acele ettikten sonra 2 saat mal mal beklenir. Bir de uçuş rötar yaptıysa değmeyin keyfinize.

sözlük yazarlarının hayalindeki arabalar

En büyük hayal Nissan skyline r34'dür. Ardından Lexus LFA ve 70' challenger gelir.