sevdiği entry'ler

20 milyon sığınmacının kalmasını isteyenler

en büyük vatan hainleridirler. kendi halkı ev bulamazken namusu sokağa düşerken açlık ve sefalet altında yaşarken bunları düşünmez.

allah vardır diyenlerin hiçbir kanıt gösterememesi

ulan kainat ve evrenin büyüklüğü ve düzen içinde hareket etmesi bile bir yaratıcıya işaret değil mi?

insan eliyle yapılmış tren hatlarına bak mesela.
karayolu falan da demiyorum tren hattı. sayısız kaza yaşanıyor.
biz insanlar bunu dahi bir düzene oturtmaktan acizken insanlık olmadan daha eski süreden beri mükemmel bir düzenle hareket eden kainat, evren var.

bu koca evrenin düzeninin tesadüfen denk gelmiş olması matematiksel açıdan bile gerçek olamayacak kadar küçük bir olasılık.

dünyadaki canlı çeşitliliği, doğal döngü..
her şey mükemmel bir denge içinde..

tesadüf diyen ve küçümseyen varsa buyursun kendisi de yaratsın..

atatürk ateist ve ırkçıydı

atatürk arkadaşlarına sordu dünyanın en büyük insanı kim diye
- dünyanın en büyük insanı kimdir?
- timur''dur paşam!
- değil.
- fatih''tir.
- değil.
- yavuz sultan selim.
- değil.
- alpaslan.
- değil.
- napolyon.
- iskender.
- değil.
nafile!.. ne derlerse atatürk "değil" diyordu. dalkavuklardan biri dayanamadı:
- sizsiniz paşam., dedi.
atatürk, bu zatı tersledikten sonra, sualinin cevabını kendisi verdi:
- dünyanın en büyük insanı hz. muhammed''dir. ölümünden bu yana bin üç yüz sene geçtiği halde, günde beş vakit, cenab-ı allah'tan sonra adı söylenen hz. muhammed (s.a.v)''dir.

türk erkekleri boşanmayı neden kabullenemiyor

Adamın alkolü var, kumarı var, aldatması var, parası da yok ama iş boşanmaya gelince "vay efendim namusum..." sonra da o kadını öldürmeyi kendilerinde hak olarak görebiliyorlar. Aslında en baştan evlenmemeleri gereken aciz, düşüncesiz, beceriksiz erkekler böyle oluyor. Boşanmak isteyen karısını öldüren kaç doktorun haberini gördünüz? Çok nadirdir.

Eğitimsiz, kendisine bile yetemeyen bir menemen bile yapamayan bir erkekle evlenirseniz başınıza her şey gelir. Çünkü bu insanlar sadece parazit. Kadın hem çalışır eve bakar hem çocuklara bakar hem kocasına bakar. Böyle evlilikler o kadar çok ki? Sonra Kadın yorulup,bitirmek istediğinde; cinayet!

Bazı erkekler öyle karaktersiz ki! işte bu tiplerden uzak durun. Onlar kendilerine yalnızca köle arıyorlar.

gurbetçilerin avrupa acı vatan rererösü

Sözüm bütün gurbetçilere değil ama Son model arabalarla gelirler sonra bizlere ülkenin kıymetini bilin orada çok mutsuzuz demeleri olayı. Dön kardeşim o zaman ülkene madem mutsuzsun demi. Ama yok sen burada kal ben volvo ya devam kardeş.

uzun süre yalnız kalmak

bağımlılık yapan bir durum. Uzun süre yalnız kalınca tahammül seviyeniz azalıyor insanlara. Samimi duygularla kimseye yaklaşamıyorsunuz. Ama bu da insanın ruhunu yoruyor işte. Yalnızlık da yalnız kalamamakta problem. Bunları belirli ölçülerde yapmak gerekiyor. Yoksa çok yorucu.

barış manço vs aleyna tilki

çüşünüz ve hastiriniz. aleyna tilki gibi cırtlak barış manço gibi bir duayenle nasıl karşılaştırılır. ergen saçmalığı desem ergenliğe hakaret.

gıcık olunan kelimeler

Moruk
Moruk ne lan moruk ne orospu cocugu kürekle vururum ağzına möğök.

gıcık olunan kelimeler

türkçeyi yabancı dillerle karıştırarak konuşan insanların kullandığı latin kökenli kelimelerin tümü. (bkz: spesifik)

gıcık olunan kelimeler

(bkz: canım)

samimiyetsiz falan böyle saçma.

gıcık olunan kelimeler

Sorun sende değil bende
Sen çok iyi kişileri hak ediyorsun
Eminim çok mutlu olacaksın
Biz sizi sonra ararız
Yanak sıkıp minnoşum benim demek
Milletin içinde bu benim bebeğim demek.

itici geliyor bana.

gıcık olunan kelimeler

sorunsal denen iğrenç kelimedir.

türklerin öğrenemediği şeyler

Gereksiz kişilere iyilik yapmamamız gerekiyor. Onu öğrenemedik. Hatta bir söz var "acıma yetime" diye. Akıllanmayız biiiiz

Yok kavramı.

(bkz: Hiç mi yok)

yere çöp atmamak, şehir planlaması.

ayıdan post araptan dost olmayacağıdır. bunların ihanetleri ile düşmanlıkları ile hali hazırda 1 devlet 1 imparatorluk yıkıldı ama bizimkiler hala ümmet sevdasında. 1 tanede cumhuriyet sıkıştıralım araya diye uğraşıyorlar.