bugün

entry'ler (19)

istanbul kültür üniversitesi

eğitimi zaten eşsiz, ancak öğrenci için bir okulu iyi gösterecek farklı etmenler de var. kültür üniversitesi hepsini karşılayan nadir okullardan birisi durumunda.

hiç tanımadığın biriyle konuşmak

sonra elbet arkadaş olursun. kültür üniversitesine başladığımda benim de çok arkadaşım yoktu. şimdi ortamım baya sağlam.

kıbrıs barış harekatı

görsel

Kıbrıs barış harekatının 43. yıl dönümünde şehitlerimizi saygıyla anıyoruz. başkan ali kılıç'ın ve rahmetli bülent ecevit'in temennisi gibi kıbrısta kalıcı barış en büyük temennimiz.

istanbul ticaret üniversitesi

iş dünyasının üniversitesi diyorlar araştırdım hakkatten öyleymiş. iş adamlarıyla yemekler falan çok iyi tanıtım günleride baya verimli geçti tercih edeceğim bu sene.

18 temmuz 2017 istanbul yağmuru

görsel

istanbulun büyük bölümünü felç eden yağış, neyse ki vatandaşını düşünen belediyeler de var. örnek olarak maltepe. taksimde sabah yüzüyordum nerdeyse öyle su birikintisi vardı, maltepeye geldim. hiçbir yerde birikinti yok. işte alt yapı budur. helal olsun ali kılıç'a.

sevgilinin olması

Yokken istenen, olduğunda ise sürekli bir ikilemin baş gösterdiği acınası durumdur. Sevgilin olduğu zaman eğer ki tatsız bir durumunuz varsa hayat zindan olabilir ancak güzelse hayatınız, bulutların üstünde yaşarsınız hayatı. Yani her şekilde uçları yaşatan bir varlıktır.

hiçbir şeyin tat vermemesi

Günümüzde bu durumu yaşamayan kişi yok denecek kadar az. Kendimden örnek verecek olursam, yediğim yemeğin tadını tuzunu alamaz haldeyim, sadece hayatta kalmak uğruna verilen bir uğraş olmuş durumda yemek yemek. Çevremdeki insanlarda da çok farklı durumlar yok, herkes bir şeylerden şikayetçi, memnuniyetsiz... Biz ne zaman bu kadar mutsuz, hiçbir şeyden keyif alamayan insanlar olduk farkına bile varmadık "level: yaş 17" işte burada sabit kalmalıydık bir sonraki seviyeye hiç atlamamalıydık. Geçmiş olsun...

sevgilinin ufolar tarafından kaçırılması

Vardır bunda da bir hayır diyip yola devam edilmesi gereken durumdur.

işten gelince duş alıp uzanmak

Günün yorgunluğunda, stresinden kurtulmanın en güzel yollarından biridir. Ama gel gör ki eve gidince de bitmek bilmez iş yoğunluğu acımasızca sürer ve çoğunlukla da bu hayal suya düşer.

sevgilisini sokak ortasında ağlatan kadın

Pek fazla rastlanan bir durum değildir. Genelde tam tersi olur kadınlar ağlayan erkeklerse ağlatandır. Ama eğer ki bir erkek bir kadın yüzünden yol ortasında ağlamışsa o kadın çok şey kaybetmiştir.

yalın

Güzel bir sesi var ve de bir anda parladı ne zaman ki Yalın dondurma reklamlarında oynamaya başladı, tam o anda bir düşüş süreci baş gösterdi...

kalabalık nüfusun zararları

ilk problem trafiktir, günlük yaşantımızın her anında trafikten dolayı ortaya çıkan sorunlardan hepimiz muzdarip oluyoruz çünkü.

aşk acısı

Dünyanın merkezini kalbindeymiş gibi hissetmektir, sanki bütün dünyanın yükü senin kalbinin üstündeymişcesine. Bir sızı başlar sonra kalbinden yayılan ve tüm hücrelerin adeta sızlar. Bastıramazsın, dindiremezsin. Zamanla dalgalar gelir, yavaş yavaş dağıtır ordaki yükü. Bitmez hiçbir zaman bitmez ama hiçbir zaman da ilk gün olduğu gibi acıtamaz...

pokemon go

Geçtiğimiz yaz bütün arkadaş çevremi esir alan oyun. Neyse ki artık eskisi gibi rahatsız edici derecede oynanmıyor hatta büyük çoğunluk tarafından unutulmuş durumda.

online yds center

YDS dediğin nedir ki diye kahkaha attıran kurstur. Çok ders çalışabilen biri olmadım hiç ama buradaki hocaların yönlendirmeleri çok yerinde ve onların dediklerine uyarak çok rahat ulaştım istediğim puana. Gözüm kapalı tavsiye ederim.

ygs lys

Hayatımızın çalınış öyküsüdür. Bir gencin dramı diye kitap yazılır film bile çekilir sınav senesinde. Öğrencilerin yaşadığı stres dolu sene yetmezmiş gibi bir de ailelerin ortak olduğu zaman diliminin adıdır.

recep ivedik

Türkiye'de gereksiz derecede populariteye sahip olan film ve karakter. Yabancı filmleri hayranlıkla izlerken ve sonunda "ama ne film yapmışlar helal olsun" derken aynı toplumda recep ivedik gibi bir filmin bu kadar yüksek popülariteye sahip olması son derece çelişkili ve düşündürücü.

ilber ortaylı

Kendine hayran bırakan bilgi seviyesiyle en iyi tarihçilerdendir. Her cümlesi de ayrı bir ders niteliğindedir.

okul

Her ne kadar basit tanımlarla karşılaşsak da aslında hiç öyle olmadığını hepimiz biliyoruz. Doğar doğmaz başlar okulumuz ve son anımıza kadar da devam eder. Attığımız her adımda aldığımız her nefeste hep yeni bir şeyler öğreniriz. Okul bitmeyen bir yaşam biçimidir esasen.