bugün

Ailelerin yasakladığı, 15-25 yaşları arasındaki insanların yapmak istediği, ancak yabancı birini gördümü çekinen insanların yapmak istediği eylem.
aşk filmi başlangıcıdır.
Bazen güç verici olabiliyor.
kendini iyi hissetmek için yaparsın ama sonra onun da karaktersiz olduğunu anlarsın en sonunda.
hep gerçekleştirmek istediğim ama üşendiğim eylem. karşı taraftan gelecek bir merhabaya hayır diyemem.
bazen dünyanın öteki ucunda hiç tanımadığın birine her şeyini anlatmak istersin.
insanı, aramdan saatler önce düşüncelere sokar.

az sonra yapmam gereken şey, öff nasıl çekiniyorum. bana tercih rehberliği edicek bi kişi. öff anam öff. arayıp da kurtulsam mı diye de düşünüyorum.
Tanıdığın biriyle konuşmaktan daha iyidir bazen ama bazen.
günde ortalama üç yüz kişiyle yaptığımdır.

hep farklı insanlar hep farklı tarzlar hep farklı orospu çocukları. *
sizi tanımayan biriyle konuşmaktır. içinizi dökersiniz, rahatlarsınız. belki bir daha hiç görmeyeceğiniz birine anlatmaktasınızdır düşüncelerinizi. rahatlatıcı olabilir ama derine inilmemelidir çok fazla.
5 yıl aynı bölümde okumamıza rağmen bir kere bile konuşmadığımız bir arkadaşla mezun olduktan sonra konuşmaktır. tuhaf bir şey sadece tahminler yürüterek tanımaya çalıştığın bir insanla konuşmak..
(bkz: ismi bile unutulan birini sevmek)
Yaklaşık 1 aydır kanadalı biriyle yaptığımdır. Hem kültürel düzeyde yüksek biri hem de paralel hayat yaşamışız. O anlatıyor bir kaç saat ben susuyorum bazen ben anlatıyorum o susuyor. Ben sabah 10da onla konuşmaya kalkarken o gece 1de beni bekliyor genelde. Bazen de o işten çıkınca yazdığında burada gece 12 oluyor. Ama gerçekten birbirimizi tanımadan derdimizi anlatmak bize çok güzel yetiyor.
Bir yere kadar yapabildiğimdir. Tanıdığıma, tanımadığıma, az tanıdığıma, çok tanıdığıma açılamıyorum. Mümkün değil.
bir daha asla yapmayacağım şeydir.
Güzel olur diye tahmin ediyorum .
buna tepki koyarsa insanlar nasıl biriyle tanışacak? sonuçta tanımadığın biriyle konuşarak tanışırsın. tanıdığın da bir zamanlar hiç tanımadığın biriydi.
sanal alemde tanışıp konuştuğun gerçekle arasında belki alaka olmayan insanların iletişim halinde olmaları. Can sıkıntısına bazen iyi geliyor
ömer hayyam'ın methiyeler düzdüğü ve ömer hayyam dendiğinde akla gelen meşrubatı içerken ihtiyaç duyduğum tek şey.
ara sıra , özellikleri geceleri konuşuluyorsa insana farklı bakış açıları, ilginç hikayeler katar. bir ara vardı böyle biri, tanışınca tadı kaçıyor olayın.
şu an ihtiyacım olan şey.
sürekli yapılmaması gereken eylem. bir kez yaparsın "lan ne güzel ne rahatlatıcı bir şeymiş" dersin ve devamını getirirsin fakat sonunda boşluk hissine sebep olur. her şey kararında güzel.
herkesin yaptığı bir şeydir. ilk konuştuğumuz kişiyi de tanımıyorduk zaten.
Bazen insan o kadar ihtiyaç duyar ki. Bilir hiç tanımadıği birine olan biten herseyi anlatsa rahatlayacak o yüzden iyidir.
Şuan yapmak istediğim eylemdir.

Ne güzel olur tanımdağın birine dertlerini anlatmak..