bugün

entry'ler (83)

müslümanım deyip akraba evliliğine karşı çıkan mal

kuran'da teyze, hala, amca, dayı çocuklarının haram kılınmadığını bilmeyen kişidir. ancak bu demek değildir ki şu anki bilim dünyasında kanıtlanmış gerçekler ortadayken, akraba evliliğinin sonuçları belliyken gidin akrabalarınızla evlenin. o zamanla bu zamanı kıyaslamalı ve azıcık da aklınız varsa bunun ne derece doğru olduğuna kendimiz karar vermeliyiz. haram kılınmayan her şeyi yapmak gerekmiyor değil mi?

sevdiğin bir müziğin sonuna rast gelmek

(bkz: murphy kanunları)

üniversitelerde inkilap tarihi dersinin kalkması

dersi kaldırma kararı alanlar bunu siyasi amaçlarla almış olabilirler de olmayabilirler de bunu tartışmaya niyetli değilim. ancak atatürk sevgimden ayrı olarak bu olayı düşündüğümde bana çok da mantıksız gelmeyen bir uygulama. tabi ki üniversiteye gelene kadar bu derse yeterli önem gösterilmesi koşuluyla.
bana üniversitede eğitim gördüğümüz alan hakkındaki dersler dışında dersler almamız çok da mantıklı gelmiyor açıkçası. ayrıca üniversitede inkilap tarihi dersine verilen önemin alınan krediden öteye geçtiğini de düşünmüyorum. bu açıdan tüm iyi niyetimle kararı verenlerin de kötü amaçları olmadığını düşünmek istiyorum ve haklı buluyorum.

cem yılmaz lı iş bankası reklamı

(bkz: bu sefer güldürmedi)
hep güldürecek değil ya diyorlar da iş bankası cem yılmaz'ı insanları güldürme amacından başka bir amaçla o reklamda oynatmadı herhalde. o zaman gitsin kenan ışık'ı oynatsın. onun oyunculuğunun cem yılmaz'dan çok daha iyi olduğuna eminim.

her kıza asılan kişiler

(bkz: türk erkeği)*

ortalama biri olunduğunun hissedildiği an

ailesi, komşuları, okuduğu orta seviyedeki okulundaki öğretmenleri tarafından zeki, çalışkan diye pohpohlanan birçok gencin üniversite sınavında ortalama bir bölüm kazandığı andır.

uludağ sözlük ün yaşadığı problemi duyan polisler

(bkz: rıza baba ve ekibi)

akvaryumu olan bekar zengin erkek

fakir erkekten farklı olarak akvaryumunda japon balığı yerine pirana, köpek balığı gibi ekstrem hayvanlar besler. para bol ya balıkları bile etle besliyor herif.

kedi sevmeyen kız

90'lı yıllarda olsak satanist yaftası yiyecek olan kızdı, lakin şimdilerde unutuldu böyle şeyler.

sözlük kızlarının en sevdiği hayvanlar

koala. yerim lan çok tatlılar.

erkeği gay gösteren detaylar

modaya fazlaca düşkün olması. kıyafetlerini annesine, karısına aldırmayan erkeğe erkek mi denir!?

gece paranormal activity izleyen yalnız kız

film bittikten sonra yatağına yattığında birinin bacağından çekip onu sürükleyeceğini düşündüğü için gece ışıkları açık bırakarak uyuyacak kızdır.

sözlük yazarlarının annelerinin kızlık soyadı

genelde ilk harfi ve son harfinin banka işlemleri için gerekli olduğu addır.

yurtiçi kargo

dağıtım konusunda saçma bir strateji yürüttüğünü düşündüğüm kargo firması.
tüm şubelerinde durum aynı mı bilmiyorum ama evimin dibindeki dağıtım şubesine gelen paketlerimi sabah dağıtıma çıkarıp, tüm şehri dolaştırıp bana ancak akşama ulaştırıyor. yakınından başlasana arkadaşım dağıtmaya benim avantajımı niye dezavantaja çeviriyorsun ki!?

ayakkabı numarasının boy ile alakasız olması

istisnalar hariç yanlış olan önermedir. ayak vücudu taşıyan bir organ olduğu için boydan alakasız olması imkansızdır. çünkü 180 boyundaki bir kişinin 36 numara ayağı olursa ayakları bu kişiyi taşıyamaz. aynı şekilde kısa boylu insanların büyük ayaklarının olması da sorunlara neden olur. ayakla boy da genelde orantılıdır o yüzden.

kızların ilişkilerde mutsuz olmalarının tek nedeni

ilişki içinde bulundukları erkeğe ait olduklarını sanmalarıdır. oysa erkekler gibi hem bir kızla ilişkileri olsa hem de diğer kızlarla da varolan ilişkilerini umursamadan istediklerini yaşayabilseler, hep daha iyisini bulma arayışı içinde olsalar mutsuz falan olmayacaklar. bütün kızlar böyle midir tabi ki değil. ama zaten onlar da mutlu olan kısım.

yarmagul

bir zamanların efsane karakteri.
yarmagül'ün tokaları çok meşhurdu yayınlandığı dönemde. o zamanlar bihter tokası, hürrem sultan yüzüğü falan yoktu tabi... o dandirik telden, titreşen kelebek tokalar popüler olmuştu. hey gidi hey...

zeki kadınların erkeklerden talepleri

duyu organlarımızla algılayamadığımız taleplerdir.
ancak bu demek değildir ki zeki kadınlar erkeklerden bir şey talep etmezler. bu gibi zırvaların doğru olmadığını hepimiz biliyoruz. bu talepleri algılanamamasının tek nedeni zeki kadınların isteklerini talep etme yoluyla değil erkeği kendine uydurma yoluyla elde etmeleridir.

kim milyoner olmak ister

an itibariyle robert kolej mezunu yarışmacının yarıştığı yarışmadır. saint joseph, robert kolej hadi bakalım.

uludağ sözlük yazarlarının fiziksel özellikleri

erkekler uzun boylu, kaslı, yakışıklı.

kızlar kısa boylu, şişko, çirkin. tipik türk kızları işte.

edit: kızım.