bugün

entry'ler (102)

danla bilic in ekşi sözlük ofisini basması

nereye bulaşsam da gündemde kalsam çabası.

ne hissediyorsun

Çok yedim herhalde Midemde şişlik hissediyorum.

cinselliğin abartılması

üstat freud davranışlarımızın ve beğenilerimizin altında da cinsellik olduğunu söyler. abartılacak bir şeydir. abartılmalıdır, ki zaten kaçıncı yüzyılda olursak olalım abartılacaktır.

son sevgilinizle nerde tanıştınız

son sevgilim kimdi ulan benim. üniversite 2 de falandı sanırım. çok yalnızım sevgili sözlük. yani galiba. sanırım.

gecenin şiiri

Buruğum..
Ruhumdaki harabe yüzümdeki ekşilikle yansıyor adeta..
Arabeskvari duygular depreşiyor belkide en derinimde.. Arabeskvari ne demekse..
Mazoşistliğimin aydönümü belki de kimbilir..
Kelimelerim daralıyor kelmelerim boğuyor beni..
Cezalandırıyorlar saçma sapan kurduğum cümlelerle beynimi..
Beynimde zonklayan çanlara eşlik edesim var avazım çıktığınca..
Gecenin karanlığında tiz bir çığlık olup kulakları delmek..
Ordan günahkar ruhlara sızıp hepsini telef etmek..
içimdeki şeytan nöbete kalktı yine..

umay umay

sokakta ümmet açken it köpek beslemek

Köpek yemek yediği kaba pislemez ama siz ümmet olarak yaşadığınız ülkeye pisliyorsunuz o ne olacak?

gelin evinde ağlayan kadın

Kadınlara biçimler belirleyip, onları kalıplara sokup sonra mantıksız davranışlar sergilediklerinde onları yargılıyor musunuz?
Bu programların halkı uyutma politikası olduğunun farkındayız evet. ama düşünmediğiniz bir nokta var ki o da şudur; her insanın hayalleri vardır ve kadınlar sizin tahmin ettiğiniz gibi evin içinde güzel eşyalarla oturup mutlu olacak canlılar değillerdir. Aslında hiç bir insan değildir.Peki nereden geliyor bu evlilik merakı? Bu altınlar, bu ev gösterişi, bu kıyafet merakı, kocişim merakı? Hiç düşündünüz mü ciddiyetle? Sanmıyorum.

Ataerkil bir toplum yapısında yaşadığımız için günümüzde bile kadınların belirli görevleri, misyonları vardır. Bunlardan birincil olanı ev hanımlığıdır. Okutulması pek hoş karşılanmayan, okutulsa bile hep bir baskı altında ve kendi kararlarına saygı duyulmadan çizilen yolda ilerleyen kızlarımız eninde sonunda yuva kurma baskısıyla da karşı karşıya kalır. Çoğu sadece çocuk yapmak ve bir aile kurmuş olabilmek için evlenir. sever mi ? Kim bilir.. sevse eğer eşya takıntısı ya da maddiyat düşkünlüğü olur mu ? Çok nadir görülen bir durumda belki. Peki madem severek evlenmiyor neden eşya istemesin, mala mülke düşkün olmasın.. o insanların hayatta yapabildikleri en iyi şey bir aile kurabilmektir. Bu özünde saygı duyulması gereken bir olgudur ama sorun ki o evliliği hangi baskılarla hangi gerekçelerle yapmıştır. Bunları düşünmez genelde eleştiririz. Çünkü kolaydır tü demek kaka demek. "Okusaydı" demek. "ne kadar aptal baksana" demek.
Bu programı açtığımda sürekli düşünürürüm masa örtüsüyle tabağı uyumlu olmamış diye birbirlerini yerden yere vururlar. Çok garip gelir bana. o insanların hayatlarını ve amaçlarını düşünür sonra onlar için üzülürüm. Maddi bir savaş yaparlar resmen bunun başka açıklaması yoktur. Bunları düşünürken bu programları neden yayınlıyorlar diye de düşünürüm. Televizyon kitlelere yön verebilecek büyük bir güçtür. Amaç bellidir.

Şimdi bu kanalda bu programın yayınlanması saçma gelmiyor da oradaki kadının ağlaması,ilgi toplamaya çalışması mı garip geliyor?
Kusura bakmayın bu troll içerikli başlığı ciddiye alıp,gerçekleri yazdım.

2 haftada 85 kişinin izlediği türk western filmi

Bir daha Mahsun Kırmızıgül filmlerine laf edersem vurun beni.

30 yaşından küçük yazarlar silinsin kampanyası

Silin de iyice emekli kıraathanesine döndürün burayı.

vajinası var diye kendini bir halt sanan kız

Penisi var diye kendini delikanlı ve mert sanan erkeklerden pek de farksız olmayan kızdır. Zannımca bu erkek modellerinden bıkıp onlara, onların anlayacağı dilden konuşandır.

rap dinleyenlerin genelde mal olması

biraz daha içe dönük ve yalnız insanlar olarak tanımlamak daha doğru olur. bazıları müzikte alt yapı entrüman vs.. ararlar bazıları içinse sözler önemlidir.

okullarda türbanlı istiyor muyuz

okuldan bahsediyorsak bu saçmalığın daniskasıdır. Üniversite çağında kendi iradesini geliştirememiş insanlar varken sen neden ilk okul, lise çağındaki kızın saçının görünmesine karışıyorsun ya. Bence bu din sevgisi falan değil gericilik. sen o kıza baskı uygulamasan sor bakalım kapatmaya çok mu meraklı sabim. hele kız çocukları saçlarına çok düşündür tarasın, örsün biri saçıyla ilgilensin bayılırlar. ama kalkıp günah dersen, allah baba bize günah yazar cehennemde derilerin yanar dersen kapatırsın başını da beynini de. ayrıca bu türban olayları daha canlanmadan önce lise arkadaşlarımdan bazıları vardı her saç telinin yılan olup boynuna dolanacağına falan inanıyordu. şaka değil yani bunlar. çok ciddi bir problem. eğitimsizlik berbat bir şey gerçekten hele şu başlık altındaki entryleri okudukça gülsem mi yoksa acısam mı bilemiyorum.

starbucksa giden insan kafası

Eskiden bana da pahalı geliyordu 5 sene önce mesela. Ama şimdi saçma sapan cafelerde tatsız kalitesiz kahvelerin fiyatlarıyla aynı. Kapital sistem olayı kafamı çok kurcalıyor ama benim ülkemin bir cafesinde türk kahvesi neden 3-4 tl değil diye düşünüyorum. Kendi halkına pahalıya satacaksa ben daha kaliteli yabancı markayı seçebilirim o zaman.

bir elinde alkol diğerinde sigara tutan kız

Bahçede içine çekemediği sigarayla öksüre tıksıra dolaşıp tüm bölüme rezil olan aşağılık kompleksli tuba isimli bir kızı hatırlatan başlıktır.
Sigarayı milletten otlanması da unutmadığım ayrıntılardan.

en uç uyuma saatiniz

Bir gün içerisindeki her saatte uyumuşluğum vardır. Mükemmel bir deneyim. Herkes gibi gece yatıp sabah kalkmak çok normal, ve ben anormal seviyorum.

3 sigarası

Gelirdim ama üşendim fena.

şu an yapmaya üşendiğiniz şey

Çişim geldi gidemiyorum. Arada gözüm kedilerin kumuna kayıyor. Hadi hayırlısı.

dünyanın en güzel duygusu

Henüz tatmadığım duygudur.

hadisenin klibini erotik bulan mal

Problem bu erotikliği kaldıramayan pis libidolarınız. Erotik olsa dahi ne olmuş ya. Etrafınızdaki tüm insanlar çiftleşme yani seks sonucu oluşmuşlardır. Bundan bu kadar korkulur mu yobazlar.

karanlıktan cinlerden allah tan korkmamak

Birazdan ekmek kırıklarının üstünde uyumayı planlıyorum.