bugün

entry'ler (32)

bir erkeğin yapmaması gereken 3 şey

-verdiği sözü tutmamak.
- yalan söylemek.
- bir şeyler gizlemeye çalışmak.

eski sevgiliye mektup

defalarca bir şeyler karaladım, yırttım ve çöpe attım.

anlaşılan ben başkalarına seni anlatmakla, kendime seni anlatmakla mutlu olamıyorum.

o halde eskisi gibi devam edecek her şey.. seni, beni, bizi ve herkesi sana anlatmak.

bir tesadüf üzerine bulduğum ekşi sözlük hesabına mesaj atmayı düşünüyorum.

niye telefon değil? niye mesaj değil? niye mail değil? ben de bilmiyorum.

belki de seni sözlükte tanımamdan gelen bir durum bu.

açıkçası ne tepki vereceğini de bilmiyorum. okur musun yoksa o hesabını da mı uçurtursun?

tek bildiğim tek kelime bile cevap yazmayacağın.

halbuki ne güzel ayrılmıştık senle.. ağlayarak ve sarılarak.. havaş otobüse binmiştim senden yüzlerce kilometre uzağa gitmek için. pencereden birbirimize bakmıştık ve benim dudaklarımdan gözyaşlarıyla inen tek cümle vardı : "seni seviyorum." dudaklarımı okuyarak senin de söylediğin tek kelime: "ben de."

böyle ayrılmışken, niye bu kadar uzaksın bana, neden? anlam veremiyorum. ama tek bildiğim yapamıyorum. daha hala rüyamda seni görüyorum ve gördüğüm adam bana diyor ki: " hep sev beni, olur mu?"

fusarium

(bkz: ben de sana karşı boş değilim)

ben bu yazıyı herkese yazdım

bu güneşli günlerde güneş kremsiz dışarı çıkmayın.

sonra x gibi yanmak diye deyimler sözlüğüne adınız kazınır.

x: evet o siz oluyorsunuz efendim *

ayrılık acısını yemek yiyerek hafifleten kadın

model grubunun solisti olabilir. bi hatırlayacak olursak ne diyordu?

"geçmiyor günler burada senden uzakta
yığıldı şişeler her gün mutfakta
tiksindim makyajdan aynalarımı çöpe attım
durmadan yedim e biraz kilo aldım."

https://www.youtube.com/watch?v=NqReUm0YVBM

sözlük yazarlarının itirafları

hayatımı altına üstüne getiren bir adam var.

tam tamına 10 ay 5 gün önce kalbimin kapılarını aralamış, zamanla en kuytu köşesine yerleşmiş ve 31 mart'ta çıktığını zannettiği halde hala onu orada hapsettiğim. dualar ettiğim...fotoğraflarını öptüğüm... geceleri onsuz kalmamak için kıyafetlerini giydiğim...

bir adam var, evlensem dahi kalbimden çıkaramayacağım.. herkese anlatacağım ve asla tüketemeyeceğim...

bir adam... bir gün bana geri döner mi bilemediğim... her hücresine delilerce aşık olduğum...

bu gece itirafımız o adam...

özlüyorum, deliler gibi! ona dokunmayı, kokusunu, gözlerini, tek tek öptüğüm parmaklarını, geceleri izlemeye doyamadığım o yüzünü..

işin garibi de ne biliyor musun? sırf o bunları okumasın diye 2 yıllık bir itü sözlük hesabım ve ekşi sözlük hesabım varken kullanmadığım ve kimsenin bilmediği bu hesabıma koşmak...

merak ediyorum, acaba bir gün, sadece bir gün varlığını unutabilecek miyim? o hiç olmamış gibi.. hiç yokmuş gibi.. birini sevebilecek miyim?

böyle olacağını bilseydim yani beni bırakıp almanya'lara gideceğini, o gün yine 1650 km uzaktaki o şehirden kalkıp ona koşa koşa gelir miydim?evet.. defalarca evet...

o ilk günkü duygularımı tekrar tekrar yaşamak için her hücresine tekrar tekrar aşık olmak için nelerimi vermezdim..

odasını hp laptopla ısıtan insan

hp üreticilerinin fırın sektörüne el attığının en güzel örneğidir.

en çok söylenen klişe sözler

bir öğretmenimizden geliyor:

"zeki ama çalışmıyor, çalışsa yapar."

knor çabuk çorba

çok tüketince artık kokusundan bile tiksindiğiniz çorbadır.

ekmek yemeyince doymayan salak

karbonhidrat ihtiyacı bol olan salaktır. kim bilir belki de kilo almaya çalışan salaktır.

sınav akşamı yapılan işler

(bkz: sevgiliden ayrılmak)

yaptım lan ben bunu, manyak mıydım neydim bilmiyorum ama yaptım. peki o vizeden kaç mı aldım? tabi ki 88. demek ki ayrılmasaymışım 100 neyim alırmışım !:swh!:

yaran duvar yazıları

yer: van
duvar yazısı: tek çare sarıgül

(bkz: true story)

sözlük yazarlarının itirafları

yeniyim diye de bu kadar küçümsenmez ki bir yazar yahu.

yani insan bi nick altına hoş gelmiş can yazar, muhabbetiyle hoş etmiş beş yazar falan yazar dimi?

yok yok ilk nick altım tam ayar vermeye çalışmış bana, ilk atılan mesajım yine benle kafa bulmak için..

bir gün ama bir gün imza günlerimde bu yazarın imzasını kitabınızın en ön sayfasına attırmaya çalışmayacak mısınız? o zaman göreceksiniz oolluuumm o zaman göreceksiniz. ayrıca o adam buraya gelecek!!! o değil de havalar da çok soğudu lan,hasta olmasak bari iyiydi, ne güzeldi o eski günler çiçekler böcekler falan..ııı şeeyy ne diyordum ben yaa,haa işte imzamı almaya geldiğ...

sonra vay efendim niye uçuyoruz. oldu canlarım en iyisi ben kaçayım oldu, öpt, kib, bye !:swh!:

akp seçmenine sorulması gereken sorular

"o taptığınız kişilik bir gün vefat ederse kime oy verirdiniz?"

hayır yani gerek mhp'nin gerekse saadetin falan bütün oylar akp de birleşti. kim için? rte için. e onun olmadığı bir akp düşünün o zaman şuan bin tane laf ettiğiniz mhp nize veya eski partinize hangi yüzle geri dönüp tükürdüğünüzü yalayıp tekrar onları savunacaksınız?

not: mhp li saadetli vs. değilim.

sevgilisini futbol maçına götüren fenerbahçeli

sevgilisi galatasaraylıysa ne kadar sevildiğini görebilecek erkektir.

sevişmek istediğini belli etme yolları

(bkz: seninle sadece sarılıp uyuyacağız söz)

askere gitmeyip eşitlik isteyen türk kızı

çağırıldığı taktirde türk erkeği bedelli bedelli diye ağlarken koşa koşa askere gidecek kızlardır. bakıyoruz da nene hatunlar, halide onbaşılar çabuk unutulmuş..

sözlük yazarlarının şu an üzüldüğü şeyler

kahve falımın çıkmayacak olması. halbuki 2014 yazında evleniyordum ben. o da başka bahara kaldı artık..

kimsiniz

türklerin kavga etmeden önce kurdukları ilk cümle.

+kimsin oğlum sen?
- asıl sen kimsin?
+asıl sen!

3,2,1..

(bkz: fight)

sözlük yazarlarının fobileri

(bkz: karanlık)
(bkz: rüzgar)