bugün

entry'ler (167)

osmanlı imparatorluğu denince akla gelenler

(bkz: istanbul un fethi)
(bkz: yeniçeriler)
(bkz: fatih sultan mehmet han)
(bkz: halifelik)
(bkz: isyanlar)
(bkz: kanuni sultan suleyman)
(bkz: lale devri)
(bkz: 2 abdülhamit)
(bkz: kardeş katli)
(bkz: kafes sistemi)
(bkz: harem)
(bkz: valide sultan)
(bkz: genç osman)
(bkz: ahilik)
(bkz: entrika)
(bkz: viyana kusatmasi)
(bkz: borçlar)
(bkz: serv antlasmasi)
(bkz: zenginlik)
(bkz: yoksulluk)
7 düvel 700 yıl, barış savas,bolluk sefalet,katliam adalet ne zormus hemen akla gelenlerle Osmanlı yı düsünmek..

beş paralık kaşarların ahlak abidesi kesilmesi

(bkz: bu ne hiddet bu ne celal)*

en yakın arkadaşla sevişmek

en yakın arkadasınızı, en yakın arkadas tanımından cıkaracak hadisedir.

erkeğin ömrünü uzatan kadın tipi

kendinden 15 20 yaş büyük bir erkekle evlenerek kendi hayatını kısaltacak kadın tipidir.

4 yaşındaki çocuğu sobada yakmak

4 yaşındaki bir çocuk bir anne tarafından öldürülüyor. sogukkanlılıkla sobada yakılıyor ve çocugun aldıgı yumurtalarla ekmeklerle kahvaltı yapılıyor. midem kaldırmıyor. hangi ceza bunun karşılığı olabilir idam mı? recm mi? elektrikli sandalye mi? vahşet duygum kabarıyor bu cani için ama hepsi bir yerde kifayetsiz kalıyor.

zengin olduğu halde burs alan tuhaf öğrenci

nasıl zengin olunur ve nasıl zengin kalınır problemini çözmüş öğrencidir.

aldatan sevgilisine bir şans daha veren kişi

kuyruk acısını intikamla hafifletme projelerine coktan başlamış kişidir.

türk kızlarının güzel sevişememesi

sevişmek sevmekten gelir sözünü unutup bunu sok çıkar dön kıçını yat durumunda yaşayan erkek söylemidir. o zaman sileceksin türk kızlarını gördüğünde akan salyalarını gideceksin gavur kızlarına bak sıra olmuş seni bekliyorlar. *

sevişmenin tadını alan kız artık yapmadan duramaz

(bkz: sürekli sevişiyor durduramıyoruz)
(bkz: hayallerde yaşıyor bazı ibneler)

cehennemde ilk insanlardan biriyle karşılaşmak

-elma yer misin?
-yok abla yemezler bak adem orda ona ver sen

boşalmak üzere olan kızın içinden çıkmak

uzun süre dışarda kalmayı göze almak demektir. hem içindeyken kız kalabilen hatuna selam ederim.

denize çorap ile girmek

deniz kestanesinin gazabından bir nebze de olsa kurtarabilecek akıllıca hareket.

ailesine kızıp cinsel organını kesen genç

ailesine iyi bir ders vermiş gençtir. organ benim onu kimle paylaşağıma ben karar veremeyeceksem koparır atarım ulen demiştir.helal olsundur.

gerçek aşkı sende buldum diyen kaşar bayan

kendisini kaşar hatun diye tanımlayan ucuz bir erkekle nasıl birlikte oldum diye kafasını taşlara vurması gereken bayandır. zaten hatun kaşarsa birlikte olduğu sözde adamcık buyuk ihtimalle pezevenktir.

bir saat sonra ölecegini bilmek

gusul abdesti aldıktan sonra yasin okuyacak kadar vaktin oldugunu bilmektir. madem bir saat sonra gideceksin öbür taraf için bir gol daha at.

niran ünsal

15 yaşındaki kız tarafından mikrofon eline verilmiş kşidir an itibariyle.

disko kralı

okan bayulgen'deki gulben ergen sempatisi hep mi vardı sonradan mı oldu diye düşündüren program. yok yani kadındaki ses ortalama bir ses, yaptığı sarkılar balon şarkılar ee ne yaptı bu kadın bu kadar saygı uyandıracak. hemde hıcbır seyi begenmegen okan bayulgen tarafından.böyle bir pohpohlama al gulum ver gulum havaları tuhaf geldi doğrusu..bir bilen varsa aydınlatsın.*

tanrı ya inanamamak

tanrım var ya ben sana bir şey demiyorum. o kadar güvendim, ibadetimi ettim, iyilik yaptım, sana şirk koşmadım ne olsa allah'tandır dedim ama sen naptın he sen naptın diye tek taraflı dialoglar yaşatır.

(bkz: ben şimdi neye inanacağim)

deniz seki nin beş vakit namaz kılmaya başlaması

allah kabul etsin deilir boyle durumlarda. ama anımsatmakta yarar var alma mazlumun ahını cıkar hapiste hapiste.

(bkz: bayhan)
(bkz: nazire şenlendirici)

sevgiliyi kaybetmemek için tavsiyeler

sevgilinizi terkedin. böylece olmayan bir şeyi kaybetmek gibi bir durum söz konusu olamaz.