bugün

entry'ler (51)

ted üniversitesi

Öğrencileri kızılayda biraları, kokoları, balıkları, rakılar gömüp gece gelip okulda yatmaktadırlar.... öyle bomba bir okuldur.

en iyi ilişki evli kadınla yaşanır

Kocası size belden bağlamalıyla yaklaşırken bunu kendinize hatırlatırsınız.

istanbul dan ankara ya taşınmak

Super sikimsonik akraba geyiği olan "Ankara'da deniz yok bea" lafından kaçın yeter.
iki ay sonra o akrabalarınız/arkadaşlarınızın istanbul'da yaşamanın ne denli boğazina kadar boka batmakla eş değer olduğunu yüzlerine vurup açılırsınız. Yüzlerine pepenin sikik maymunu gibi gülün daha güzel oluyor. Evet bu şehir gridir, resmidir, Başganı meşhurdur; fakat sakindir sessizdir çok sıkılırsanız gidin asapava yapın. Gobit arası döner yapın.

orospu çocuğu

Arkadaş anlıyorum ayaktasınız. Çeyiz setinizi sokakta cingiri cingiri, çat çata çalıyorsunuz. Fakat şili meydanında yürürken dibimde caaaart diye korna çalan adam, Bu migrenli halimde sana içimden oroooorspu çocuğu cektim canım sağolsun!.

behzat ç

harunun yatakta yüzükoyun yatarak delik açtığı dizidir.

ankara havası yavşaklığından utanıyorum

ankara gişelerden girerken : Anam burası ne kadar çorakmış diyenlerin yavşoşluğundan utanıyorum.

behzat ç

Amirimin savcı esrayı öldürenlerinin alayını ayna karşısında kasnaklayacağı dizi.

ezel

--spoiler--
çok konuşuldu, çok tartışıldı fakat dizinin en baba sahnesi:

Alo, burası temmuz beyin antika mermer dükkanı buyrun.

--spoiler--

1 şişe vodkayı fondiplemek

1 şişe votkanın üstüne oturmaktan daha iyi olan eylem türü.

polis barikatında uzun eşek oynayan odtü lüler

büyük ihtimalle polislerin anlamayadığı eylemdir.

dayak yemekten hoşlanan üniversiteli gençler

Bilgisayar başında oturup counter strike oynayıp, kıl dönmesi olmayı beklemektense alanlara çıkıp dayak yemeye tercih eden ve iyi yapan gençliktir.
Kanımca "uludağsözlük" tamamen counter tayfasından oluşur.

unpa

Yemeklerin berbat olduğu, meşrubatların gereğinden fazla pahalı olduğu ve hayattan kopmuş fizik asistanlarının öğleleri yemek yemeye gittiği bir kantin.

üniversite okuyup ingilizce bilmeyen tipler

hatta yeni tür arkadaşlar vardır. Onlar yeni bir ingilizce icad etmişerdir "Erasmus ingilizcesi"
sonrasında bu ingilizce ile üds'de kpds'de 90 çıkarmayı beklerler.
halbuki bilinmez ki eramus ingilizcesinin temeli bar muhabbetleri, en iyi bira?, şu sarışın güzelmiş vb
dir

do you speak english?
yes,i speak erasmus english very well
oh thank you

esnaf muhabbetleri

Metin :Abi duydunmu amerikalılar dünyanın en ince kablosunu yapmışlar.
Battal: duydum duydum japonlarda o kablonun içine yeni kablo koyup geri yollamışlar.

i naci cangul

Kızdığını hiç görmedik ama kızdığı zaman ortaliğı tarumar eder diye tahmin ediyoruz.

ali nesin

kendisiyle yüz yüze tanışmak herkese nasip olmaz (bkz: ali nesin in büyük azarları)
matematik için yaptığı fedakarlıklar

(bkz: matematik köyü)

hakan bostancı

analiz 1 dersini almıştım hocamızdan, dersi gayet güzel bir şekilde ve kendinden emin anlatır

cin

karanlığa bir yere küçük ihtiyacınızı giderirken aklınıza gelecek ilk şey...

cuma ruzgari

<hacıların best kokusu

beyazıt civarında turistlere "let's have some cuma rüzgarı" denildiğini duydum

fonksiyonun türevini alıp sıfıra eşitlemek

gayet gereksiz bir davranıştır....

o kadar sene matematik okudum hiç birzaman sıfıra eşitleme ihtiyacı duymadım...