bugün

entry'ler (43)

la guerre est declaree

filmin konusu gerçek ve filmin oyuncuları da bu gerçek olayın gerçek kahramanları..belki de filmi izlemeden önce bilmekte fayda var.

purevision 2 hd

toric verisyonu inanılmaz kalın ve rahatsız edici olan lens.kesinlikle tavsiye etmem.

pedro almodovar

yönetmen olarak belli bir tarzı olan ve kadınları çok iyi anlamış bir erkek.

yanlış anlaşılmış şarkı sözleri

yoldan çıkan o,geri dönemez... (hadise)
doğrusu: yaydan çıkan ok geri dönemez

sözlük yazarlarının itirafları

hemen hemen hergün en az bir kişiye bana yalan söylediğini bildiğim halde rol yapıyorum,benim ona inandığımı varsaymasına izin veriyorum.

en zor durumlar

bazı şeylere şahit olup da bilmiyomuş gibi davranmaktır,bilip de bilmemezlikten gelmeye çabalamak..

aaron johnson

kendisi 13 haziran 1990 doğumlu çok yetenekli ve yakışıklı bir gençtir.amma velakin 1967 doğumlu Sam Taylor-Wood ile nişanlıdır ve yakında çocukları olacaktır. (bkz: kahpe kader)

l ultimo bacio

erkek ve kadının yaşayabiliceği tüm duyguları konudan kopmadan ve en gerçek haliyle anlatan ender filmlerden biri.

taxidermia

ilk başlarında rahatsız etse de mutlaka izlenmesi gereken bir film.

--spoiler--
evde küvetin çok amaçlı kullanıldığını anlatan sahne çok başarılıydı.filmin sonunu söylemiyorum bile.
--spoiler--

içindeyim senin,o tatlı serserin-yaşar (yine) (ups)

last night

gerçeklerle dolu bir film.

--spoiler--
birileri yaptıklarından pişman olur,birileri yapamadıklarından.
--spoiler--

pinhani
beni almadığın an üşürüm beni aaaaal(oops)

aşk tesadüfleri sever

--spoiler--
özgür doğarken denize hayat verir denizse ölürken özgüre hayat verir.
--spoiler--

boy a

andrew garfieldin en iyi filmi diyebilirim.gerçekten izlenmesi gerekir.

--spoiler--
hiçbirşey göründüğü gibi değildir.
--spoiler--

heath ledger

oyuncular kılıktan kılığa girdiklerinde bazen doğal olarak yakıştıramayız olur böyle şeyler,ama abi adam hangi kılığa girse yakışmadı mı?
yine seni çok özlediğim günlerden biri heath ledger.

doğrusu:sütten ak o gerdana
eğrisi:sütten ak ol gel dana

nihat doğan

farklı bir bakış açısıyla bakarsak nihat doğan ölü ve normal doğanların arasına sıkışmış bi ara formdur.

eski sevgiliyi unutmak için ilk yapılacak şey

nefret edebilirsiniz ama unutmak imkansızdır.
(bkz: eternal sunshine of the spotless mind)

7 liralık sigaradan 5 48 lira vergi alan hükümet

bunların hepsi sağlıklı olmamız için güya ama sanırım hükümete göre terör insan öldürmüyor..

küçük sırlar

dizi 18 yaşındaki kızının hamile olduğunu öğrendiğinde sarılıp "bişeyler yapmak istermisin canım?" diye soran güzel bir anne örneği de sunmuştur bizlere.
e ne de olsa kendisi de kızını 6 yaşında doğurmuştur dimi? (ben aslında buna takıldım,anladınız siz.)