bugün

cinsellik olmadan aşk

şimdi aşkın ve cinselliğin anlatılan anlamda 2 boyutu var:

1-evlilikten önce- olmamalı...
2-evlilikten sonra- sonuna kadar...

aşık olduğun kişi ile evlilikten önce cinsel ilişkiye girmek, haliyle, çoğunluğunu muhafazakarların oluşturduğu bir toplumda yadırganmaz diyen birisi bile çıkamaz. var mı? yok. ya mahalle ne derse desin ben o tenden muradımı gidermek istiyorum muhabbetleri de artık akılcı düşünmesi gerekenler için ergenlikte kalmıştır.

evlilik öncesi cinselliğe müsamaha gösteren, hoşgören çevreler vardır yoktur tartışması ayrı konu, ama şahsen evlilik öncesi cinsel ilişkiye girilmemeli ve insan bir anlık delilik etmemeli, şeyinin doğrultusunda gitmemeli yani... gerçi çoğunluğunu abaza ergenlerin doluşturduğu sözlük için geçerli değil bu laflar. onlar daha faça ata dursunlar ben olgun düşünen yazarlara sesleniyorum...

neden mi?

evlilikten önce bilmem kaç yıl çıkmışsa, birde "aşık olduğu kişiyle", o aşık olduğu kişi varya o, işte onla yaşayacağını yaşayıp birde onunla evlenirse (ki olması gereken de budur, aksini hiçbir kız/erkek kaldıramaz.) evlenmeden önce yaşayacağını yaşamış artık evlilikte bir heyecan kalmamıştır. herkes balayında ilk kez, herşeyden çok sevdiği aşkı ile "ilk kez" beraber olup o heyecanı bir ömür boyu sürdürecekken, evlilik öncesi cinsel ilişkide bulunan arkadaşımız balayında ilk gün:

k- napacaaz?
e- her hafta naptıysak onu yapacaz!

türünde bir diyalog ile karşılaşması şahsen hiç hoş olmaz, hoş olmaz ne lan boktan olur!..

bence tarafları birbirine sonsuza dek bağlayan bu kutsal olayın, bir anlamı olmalı. sonunda da bir meyvesi olmalı. her canı çektiğinde çerez niyetine...

ıı ıh! zannımca hiç hoş olmayacağını düşünüyorum.

dedim ya mühim olan "o kişi ile" "ilk defa" "o işi" yapmak.

şahsen...