bugün

tama

Büyütülmüş davul markasıdır. Dünyanın en iyisi olması kişiye özel olmakla beraber, böyle geçerli bir yargı yoktur. Herkesin "en iyi"'si kişiye göre değişir. Kim hangi markayla ne deneyim yaşıyor, onla ne paylaşıyor, kendine özel ihtiyaçları ve sound'u hangi markayla gideriyor, hangisini çalarken evinde gibi hissediyorsa, o kişi için özel davul odur. Tama'da olur bu Sonor'da, Yamaha'da Pearl'de. Ayriyetten, bu davul Rock davuludur, yahut bu davul caz davuludur gibi bir yargıda da bulunmak doğru olmaz. Hiç bir davul model veya serisi, tek bir türe hitap etmez çünkü.Tama'ya gelecek olursak, üst modellerinin, özellikle StarClassic ve Bubinga'nın, "kişisel deneyimlerime dayanarak söylüyorum", "iyi" olduğunu söyleyebilirim. Lakin o kadar parayı bayıldıktan sonra iyi olmalarını da bekleyebilirim sanıyorum? Hatırı sayılır ucuz fiyat farkıyla StarClassic yerine Pearl Masters alınabilir, ki yine kişisel deneyimlerime dayanarak söylüyorum, hardware, ses ve işçilik bakımından Masters, StarClassic'ten 2 gömlek üstün. Orta Seviye davulları karşılaştırmaya gerek bile duymuyorum, zira Pearl Vision (vbx-vmx), Tama Superstar Hyper-drive'dan, gerçekten de çok yönden üstün. iki davulu da kullanmış biri olarak bunu bizzat gördüm, ve öyle olduğunu da düşünen çok "Tama"'cı arkadaşlarım var. Mike Portnoy, Lars Ulrich gibi yılda 250-500 bin $ para verdiği endorserleri, ve reklam politikasıyla Tama her zaman genç rocker'lerin gözdesi olacaktır tabi. Daha çok yönlü düşünenlere ise benim tavsiyem;

(bkz: Pearl) (bkz: Yamaha)