bugün

kıçından sallamanın en güzel örneği

- geçen sabaha karşı bi baktım kapının önünde inatla çalan bi korna sesi..
- ee, neymiş abi..?
- bizim bi eleman son model bi motor almış,gel abi bi deneyelim diyo, ben de "ben kullanırsam olur" dedim, ayıpsın dedi çocuk, herneyse biz yolda giderken uyuyakalmışız ikimiz de, gözümüzü bi açtık kenarda tabela trabzon il sınırı *
- oha artık
- ne var koçum, yalan mı söylüyoruz yani
- estağfurullah abi, devam et sen..
- neyse, biz biraz abarttığımızı farkedince hemen gerisingeri istanbul'a, e yaklaşık 3.5 saat sonra istanbul'a girmişiz yorgunluk çökmüş tabi bünye dayanamıyo artık düşündüm ulan bu motor bizi trabzon'a kadar götürdü az daha uyuyalım eve gideriz bi şekilde diye,başladım sızmaya..
- sen ciddi misin abi ?
- şüphen mi var güzelim ?
- devam et sen abi, ee..
- öhhö, nasıl olduysa motorun hakimiyetini boğaz köprüsünden geçerken kaybetmişiz, bir ayıldım bizim çocuk yola düşmüş ben köprüden aşağıya uçmak üzereyim baktım yırtamıcaz oluruna bıraktım * allahtan düşme tekniğini biliyorum burnum bile kanamadan su üstüne çıktım, şöyle bi bakındım etrafıma motor az yakınımda düşündüm çocuk daha yeni almış motoru bir el atıp kıyıya kadar yüzdüm, köprüden elemanı geri alıp eve geri döndük..
- ee, bu kadar mı abi ?
- sizi kesmedi biliyorum ama daha sonra devam ederiz, zira yengenizle buluşmam gerekiyo swisshotel'de..

(bkz: yalan makinesi)