bugün

kayınvalide

gelin için damadın annesi, damat için gelinin annesidir. gelin de damat da anne diye hitap etse de hiçbir zaman kaynana olmaktan kurtulamayacak insadır*. bunların hakikaten sevgi dolu, gençler mutlu olsun da ben bağrıma taş basarım diyenleri de vardır. bunlar cennetlik olanlarıdır. bir de tam kaknem, dominant olanları vardır ki bunlar insanın kabuslarına giren freddy krueger'dan farksızdır. her ne kadar genelde damat annesine kaynana denilse de gelinin annesi olan kayınvalide en tehlikelisidir. evlilik öncesinde zaten baskı altında olan damadı delirtmek için ellerinden geleni yaparlar. despotturlar. kızlarını kıskanırlar. evlilik hazırlıkları boyunca aman canım siz beğendikten sonra bize düşmez deseler de alın eşyaya ona buna, akla gelecek herşeye karışmadan edemezler, herşeye burun sokup ayar vermeye bayılırlar. akrabalarına, eşlerine dostlarına havalı olmak için damadın başını yakmaktan, onu maddi manevi baskı altına sokmaktan hiç çekinmezler. sanki saraydan dün gelmiş gibi adet, yol yordam öğretmeye çalışırlar. evlendikten sonra da rahat durmazlar. biz sizi çok özledik, artık kaldık tek başımıza, boş odalarla konuşuyorum artık gibi duygu sömürüsü içerikli sözlerle bize gelin ayağı yaparlar. gelirsin; canım damadım derler ama asıl işleri kızlarıyladır ve damada karşı bu politik sevgi gösterisinin gerçek olmadığı aleni şekilde anlaşılsa da bundan vazgeçmezler. düşsün yakamdan artık sözlük, düşsün!!! *