bugün

devrimciler teröristtir iddiası

hebele hübele olanın hebelep olması kadar hübelenmeyen durumdur. bu nasıl bir yaklaşımdır? bu nasıl bir aymazlık, ne şekil bir cehalettir. elbette ki devrimci demek terörist demek değildir. ki birkaç şiddet narası atan şebelek dışında son derece bilgili, aklıbaşında,... düşüncelerini, cümleleri ile savunabilen devrimciler dikkat çekmektedir genel profilde. ama ne yazık ki bu tür kendine kötüyü örnek almaktadır gözlemlediğim kadarıyla. efendim bakıyoruz hemen "ben devrimciyim, bu düzeni yıkacağız, sistemin mınakoyacağız..." ben bu masalı rahat bir 8-9 senedir dinliyorum ve pek bir terane buluyorum. ya "devletin aksayan kurumlarının ciddi bir revizyona, yenilemeye ihtiyacı var. bunu insanlara anlatarak, benimseterek kabul ettirmeli" diyen devrimciler? hah işte bunlar da ilgili şebeleklere göre "light solcu" olarak tanımlanırlar. zaman zaman solcu olmamakla bile suçlanırlar. hatta işin boyutu faşist demeye kadar varır. geçiniz efendim... babasının şirketinde 2-3 bin lira arası geliri olup da solculuk oynamak kolay. altında spor araba ile liselerin önünde sabi-sübyanları etkilemenin kolaylığı kadar aşağılık bir durum olmasa da kolay... peki aslolan nedir? düşüncelerini saygı çerçevesinde ve doğruluk ekseninde şaşmadan anlatabilmek, dillendirebilmek. aslolanı yapmasını kimden bekliyoruz? insan olandan... o halde mesele yoktur. devrimciler teröristlerdir, devletin piyonu olan ülkücüler kadar terörist olmasalar da teröristlerdir işte... tey tey...