bugün

once

"Huzur, hayatın her yerinde ihtiyacımız olan yegane şeydir. Bunu biliyoruz ve buna gerçekten ihtiyacımız var. Bunu elde etmenin, herkese göre farklı yolları ve biçimleri var. Ben, son zamanlarda ihtiyaç bulduğum huzuru, bir filmde buldum. 2006 irlanda yapımı, Sundance ödüllü Once bana son huzur seansımı yaşattı açıkcası. samimi ve içten bir oyunculuk ile; terketmenin, terkedilmenin, hayata karşı mücadelenin, farklı yollardan gelen ama yolları müzikte kesişen iki güzel insanın hikayesini anlatıyor bu film. Hayatlarının garip dönemlerinde birbirini bulan, içlerindeki boşlukları aynı şeyle dolduran, bolca kalp kırıklarını uhu ile yapıştırmaya çalışırken, birbirini tanımaya çalışan iki güzel insan; Glen Hansard ve Marketa Irglova bizleri sessiz, sakin, bol müzikli, kışın yorganın altında oluşan sıcak atmosfer kadar huzurlu bir yolculuğa çıkarıyor. Dublin sokaklarında başlayan hikaye, giderek birbirinin içine sızan karakterlerin içlerini birbirileri ile doldurmaları ile devam ediyor. Müzik demiştik değil mi? En can alıcı nokta da bu ki film bu konuda oscar sahibi. Bazı şeyler tam olarak ifade edilemez, dolasıyla uzatıp büyüsünü kaçırmaya niyetim yok. Sadece izleyin, hepsi bu. Gülümseyeceksiniz ve ertesi sabah kalktığınızda en azından saçınızın kötü görünüyor olmasına aldanmayacaksınız. "

http://viskosite.blogspot...rileri-huzur-mu-dedi.html