bugün

31 mart 2024 chp nin izmir i kaybetmesi

- izmir'in chp yönetimi rezaletinden kurtulması şart.. şehir her gün ölüyor.
- izmir'i b.k götürse, şu anda ak parti izmir'i alamaz.. izmir'in ideolojik yapısı ile alakası yok, durumun.. sorun, halkın genel bakış açısı..
- yaz günü domates 50 lira.. 3 tane mb yardımcısı atandı diye birbirlerini şakşaklıyorlar, yok efendim risk endeksinde geriledik falan diyorlar ama fasa fiso.. büyük huzursuzluk var.. ekonomi, halkın gırtlağına basarak düzelmez.. müteahhite, garantili geçişe dokunmuyorsun, gelen para kullanılmayan ve kullanılması mümkün olmayan havaalanlarına akıp gidiyor. trol mafyasına dokunmuyorsun ve denizde balık kalmadı.. çevre kirletene, orman yakana ceza vermiyorsun, millet şişe suyuna bağımlı... tarımsal üretim diye bir şey yok, olan da ihraç ediliyor.. mülteciye dokunmuyorsun, onurlu dönüş falan diyorsun, kendi halkından kaç kadın onuru bir kenara bırakmış, only fans sayfası açıyor, umursamıyorsun... bir tutturmuşsun, %25 kira, kendine gelince %130 zam yaptığın vergiyi senenin ortasında bir daha iki katına çıkarıyorsun. bankalar ihtiyaç, konut kredisi vermiyor, ev alamayan adam da kiralık daireye yarım maaş vermek zorunda kalıyor. kirayı düşürmek istiyorsan "kentsel alanlarda, allah'ın dağında değil" konut arz etmek zorundasın, ama onu da umursamıyorsun. boşanmalar almış başını gitmiş, aile diye bir şey yok, hala şu kanunlarla oynayayım demiyorsun. her ne kadar chp'de büyük çalkantılar olsa da, ben ak parti'nin yeni belediyeler almak bir kenara, bazı yerleri kaybedeceğini düşünüyorum. ve bu, kalıcı bir tepki de olabilir.