bugün

ifade özgürlüğü

evet öyledir. insanın x bir dine nefret ettiğini belirtmesiyle aynıdır. ben islamı sevmiyorsam rahatça islamı gibeyim diyebilmeliyim, bu benim özgürlüğümdür. senin zoruna mı gidiyor? gıcık mı oluyorsun ? bana ne. bir şeyin suç olup olmaması bunla ölçülürse o zaman futbol takımlarına laf etmek de yasaklansın. fenerlilerin beşiktaşa sövmesi de benim zoruma gidiyor, sinirleniyorum ee napalım beşiktaşa hakaret suçu mu gelsin? ayrıca neyin hakaret olup olmadığına kim ve nasıl karar veriyor? ben muhammedin pedofil olduğunu düşünüyorum ve inandığım bu gerçeği dile getirdiğimde bunun ismi y bir kişiye göre hakaret oluyor ama bence hakaret değil. psikolojik şiddet dersen bunu neyle belirliyorsun? şişman birisine, kısa birisine şaka yapmak, dalga geçmek de psikolojik şiddet o zaman bunlar da suç olsun. üstüne bir de eğer hakaret suç ise o zaman islamın, kuranın da yasaklanması gerekir. kuran kitabının içerisinde gayri-müslimlere necis deniliyor bence bu hakaret, yahudilere lanetli deniliyor bence bu da ırkçılık.

not: benim islama veya birisinin annesine sövmem o kişinin hiçbir özgürlüğünü kısıtlamıyor.