bugün

11 haziran 2021 türkiye italya maçı

https://www.uludagsozluk.com/e/44778800/
bakın arkadaşlar bir kaç gün önce girdiğim entry bu. bir arkadaşımızda eksilemiş sanki italyaya 5 atacaktıkta ben dememişim gibi. gerçekler acıtır. ee milli takımın başında yabancı sınırı gelsin diyen bir adamdan da max. bu futbol taktiği beklenir işte. neden hücum oynatmıyorsun ? maça neden beraberliğe çıkıyorsun. biraz reaksiyon gösterseydin. maçtan önce korkak korkak açıklamalar verdiği taktikte pasif futbol defansif futbol kontra atak. böyle bir şey olamaz. elinde mükemmel kadro var ancak bu kadar kötü oynatılabilirdi. malzeme iyi şef kötü. italyanlar resmen bize futbol dersi verdi. adamlar bambaşka seviye. bizi ciddiye aldılar çatır çutur oynadılar. ben ne dedim italyanlar %,60 topla oynar dedim. topu cok fazla rakibe bırakıyoruz dedim. kazandığımız norveç ve hollanda maçlarında da rakip hep dominant oynadı. bu kafayla bir yere varamayız. uçlarda yaşıyoruz kendimizi çok çabuk şişiriyoruz. sonra adamlar iğneyi vuruyor patlatıyor bizim gibi balon ülkeyi. ee tff de hala yabancı sınırı carttır curttur. bu kafayla varamayız bir yere. sistemi oturtamıyoruz. birazcık kendilerini eleştirsinler. şenolunda küçük takım hocası olduğunu anladık bir kere. mançini ne kadar efendi bir adam. maçtan sonra hiç böbürlenmedi. adamlar cidden karizmatik ve baskın futbol oynadı. sonuna kadar hak etti. sen takımı geri çekip defans yaparsan olacağı bu. bu futbolla galler ile isviçreyide yenemeyiz. anca yabancı sınırını getirin hadi şimdi. iyice sikilelim. bu futbolu fatih terim oynatsa yerden yere vururdunuz. ülkeye güncelleme gelmesi lazım. yazıklar olsun.

bizim yaptığımız bu analizi yetkililer yapamıyor. herkes rant peşinde, dediğim dedik olsun peşinde. nihat özdemir gibi vasıfsız 5 para etmeyen allah'ın cezası insaatçı bir adamı futbolun basına getirirsen olacağı bu. hükumetin, eğitim sisteminin, siyasetin, futbolun, ekonominin bu kadar kötü yönetildiği bir ülke olamaz gerçekten.