bugün

kanal istanbul un faydaları

hala kimsenin açıklamadığı faydalardır.
kardeşim biz de destek vermek istiyoruz, neden açıklamıyorsunuz faydalarını yahu?

misal, kanal istanbul yapılınca türkiye; "ben istanbul boğazından gemi geçişlerini yasaklıyorum, geçmek isteyen tüm gemiler kanal istanbul'dan geçecek ve ücret ödeyecek" mi diyecek?

bunu diyebiliyor muyuz?

kanal istanbul'u açıklamaya çalışan erdoğan bile çıktı bileşik kaplar falan dedi.
(bkz: rte nin kanal istanbul bileşik kaplar açıklaması)

bileşik kaplar kanununun ne olduğunu bilmediği ortaya çıktı.
eh, diploması olmayan adam bileşik kaplardan bahsederse o kadar oluyor işte.
görsel

marmara'nın, karadeniz'in tuzluluk oranı ile bileşik kapların ne alakası var, hadi bileşik kapları siktir et, tuzluluk oranları ile kanal istanbul'un ne alakası var?

ha bir de kanal istanbul ile ilgili dsi'nin raporları var.
dsi raporunda; "Kanal istanbul yapilirsa 5 milyon kişinin suyunu etkileyecek sazlıdere ve terkos gölleri, su kaynakları devre dışı kalır" diyor, akp'li Bakan çok etkilemez %4 etkiler diyor.
istanbul'da her 3 kişiden 1'i susuz kalır diyen dsi raporu tabi ki sümen altı ediliyor.
tıpkı tbmm'nin fetö raporu gibi...

evet arkadaşlar.
günlerdir soruyorum ben.
siz kanal istanbul'u deliler gibi savunanlar.
bana kanal istanbul'un faydalarını yazar mısınız? hala hiçbiriniz bunun faydalarını yazmadınız.
peki nesini savunuyorsunuz?

not: bu başlık kanal istanbul'u savunanların namusunu, şerefini görebileceğiniz başlıktır. 40 küsür entry girilmiş, hala "kanal istanbul'un şu faydası olacak çünkü şundan ötürü" diye açıklayıcı yazan tek kişi yok. işte sizin şerefiniz, namusunuz, onurunuz bu kadar. aynı başlığı gün içinde ekşi sözlük'te de açacağım ki bu konu tüm türkiye'de gündem olsun, kanal istanbul'u savunanların şerefsizliği ortaya çıksın.